lesje in de meerderheid. Opnieuw was het Pijlman die op goed aangeven van Kruyf 41 scoorde. Kort voor het einde maakte hij er ook nog 51 van. Hulde!! Met deze stand floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Er werd goed gespeeld en vooral na de rust is er voor de zege gevochten. Op bezoek bij Blauw Wit Onze gastheren stonden op de 4e plaats, met 5 gespeeld en 7 punten. Wij hadden slechts één punt meer, dus wel een reden om grote tegenstand te verwachten. Na het begin - signaal werd er direct al pittig gespeeld, waarbij geen der partijen tot een overwicht kwam. Langzamerhand werden onze aanvallen beter, doordat onze halfs C. Deegen en C. Geelhuyzen goed stuwden. Toch bleef Bl.-Wit gevaarlijk en ik denk hierbij aan enige venijnige schoten die keeper P. Borst bekwaam onschadelijk maakte. Na ongeveer 20 mi nuten spelen kwam na een snelle aanval over rechts de bal bij rechtsbuiten F. Moinat, die keurig doorschoof naar P. Pijlman en het ding ging in de goede hoek (10). Wat we hierna ook probeerden, wij konden geen goal meer scoren. Bl.-Wit wel, zij het door een penalty; een lage voorzet van links, de bal werd door ondergetekende van richting ver anderd, H. v. d. Meer sprong hoog op om de bal weg te koppen, maar raakte deze (geheel onopzettelijk) met de hand. De scheidsrechter gaf hier een strafschop voor. Bijna had keeper P. Borst hem nog gestopt. Hij dook naar de goede hoek, maar was juist even te laat (11). Met deze stand konden wij thee gaan drinken. Na de hervatting hetzelfde spelletje: aanvallen over en weer. Na circa 10 minuten schoot C. Geelhuyzen van onge veer 20 meter keihard in, de bal verdween in de uiterste bovenhoek en wij stonden vóór met 21. Een prachtig doelpunt, Cick. Onze voorhoede begon steeds beter te draaien. Bij een scrimmage voor het Bl.-Wit doel draaide een half geraakte bal met een boog op Freek Moinat af en terwijl de zebra's een schot verwachtten dook Freek plotse ling naar voren en kopte de bal óver de verblufte keeper in de touwen, 31. Goed gereageerd Freek. Na dit doelpunt zakte het tempo bij Bl.-Wit af, mede doordat enige van haar spelers begonnen te mopperen. In de laatste phase van de wedstrijd moest onze keeper P. Borst nog een paar harde schoten verwerken. Doordat de scheidsrechter hem het uitzicht belemmerde kon hij er niets aan doen dat een harde schuiver in de benedenhoek verdween. Hierna was de weg naar ons doel voor de gastheren echter afgesloten en kwam het einde met een 32 zege voor ons. Goed voetbal door beide partijen, wat niet altijd gezegd kan worden in de.A.V.B. Vooral een prettige wedstrijd. Zes gespeeld en 10 punten. Het gaat de goede kant op. Volhouden mannen! Standen amateurs seniores bijgewerkt t/m 21 oktober 1962 Elinkwijk jj. 6 11 't Gooi 3 6 10 Ajax 3 6 10 H.M.S. 2 6 10 Blauw-Wit 3 6 8 Hilversum 3 6 9 H.R.C. 2 6 7 Ajax 4 6 8 Hollandia 2 6 6 D.W.S. 4 6 6 D.W.V. 2 6 5 Velox 3 6 6 De Spartaan 2 6 5 Quick (A.) 2 6 6 U.V.V. 2 6 5 N.F.C. 2 6 5 Volendam 3 6 5 Donar 2 6 4 D.O.S. 3 6 4 Celeritudo 2 5 3 S.D.W. 2 6 4 H.V.C. 3 5 2 Stormvogels 3 6 2 Vriendenschaar 2 6 1 A.S.V.-Arsenal 2 7 10 Ajax 6 7 12 De Spartaan 4 6 10 D.W.V. 4 7 10 Ajax 5 6 9 Blauw-Wit 5 7 8 Swift 2 7 8 Scheilingwoude 2 6 8 Mad joe 2 6 7 T.O.G. 3 6 7 De Germaan 2 5 5 A.F.C. 4 6 7 D.W.V. 5 7 5 S.D.Z. 2 7 7 S.N.A. 2 6 4 Neerlandia 3 6 4 Zeeburgia 4 6 4 D.C.G. 4 5 3 S.D.W. 4 6 3 S.D.W. 3 5 2 D.W.G. 2 6 3 K.B.V. 3 6 0 Mag men hen die prima spelen (tegen Sparta in 't begin!) schelden: 't Kan geen barst hun schelen; niet de vreugd', niet het gewin? Wat kan nu de reden wezen dat het toch zo vaak niet lukt, gaan ze onder 'n mysterieuze negatieve kracht gebukt? Is 't de sleur van 'n competitie die te weinig inspireert? Voor den vreemde slechts ambitie?; voor wat èlders excelleert? „Is geen eer mee in te leggen wat zo'n competitie biedt". Ja, je zou het haast wel zeggen als je 't allemaal zo ziet. Maar je dient wel te beseffen dat zo'n houding wordt fataal wil het komen tot een treffen met Benfica of Reaal. Eerst je voluit telkens geven heel een lang en zwaar seizoen, daarna een Reaal doen sneven. Kan dat Anderlecht slechts doen? Wie niet pingelend proberen weer te nemen nóg een man en wie zuiver, snel passeren zoals Sparta dit nog kan, kunnen ook het doel bereiken als gesteld door Anderlecht, dat niet weten wou van wijken in e e n hard doch fair gevecht. Sparta kreeg van Martin Bremer voor techniek een zes en toch gaf het Ajax met zijn zeven een beschamend lesje nog. Waarmee weer eens is bewezen dat techniek, techniek alléén nooit het panacee kan wezen voor het zere voetbalbeen. Sorry jongens b 1 ij f je spelen zoals ginds in Enschede (waar je weer 's de show kon stelen) is heel Ajax dik tevree. Zei de een of andere grapjas blijkbaar danig ingewijd: „Komt omdat 't dicht bij de grens was, fast im Ausland, zo gezeid" B. S. LE MARCHÉ 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 20