aldaar gingen wij de te volgen „taktiek" bespreken. Ieder een was het met iedereen eens zodat wij op dit punt beslist geen verschil van mening hadden. Dit werd tijdens de wedstrijd ook wel tot uitdrukking gebracht. Wij waren de U.V.V.-jongens op elk gebied de baas, echter, wij konden in het maken van doelpunten met hen wedijveren. Gedurende de gehele wedstrijd zijn wij constant in de meerderheid geweest doch konden ons over wicht slechts tot uitdrukking brengen in één door onze aanvoerder gemaakt doelpunt. Het was „HollandBelgië" in het klein. Over de wed strijd zelf valt echt niets meer te vertellen. Het enige wat ik zou willen zeggen (dus een persoonlijke mening) is, dat wij ons vóór de wedstrijd meer moeten concentreren. Vol gens mij zal dit zonder meer bijdragen tot het behalen van successen. In ieder geval zijn wij nog steeds ongeslagen en wij zullen alles in het werk stellen, dit trotse feit te handhaven. WHITE Van het vierde Op het moment dat ik dit schrijf, hebben we zes wedstrij den gespeeld. Een kwart van de te spelen competitie ligt achter ons en een voorlopige balans opmakende, kunnen we niet ontevreden zijn. Vier wedstrijden gewonnen en twee verloren, waarbij ik moet opmerken, dat bij de twee verloren gegane ontmoetingen ons team wel zeer verzwakt was door diverse invallers. Met dit verzwakte team bleken we, ik moet 't eerlijk toe geven, tegen de zeer sterk spelende formaties van het Gooi 3 en enkele weken later H.M.S. 2, niet te zijn opge wassen. Gelukkig hadden we op 7 okt. tegen Velox 3 een volledig elftal. Dat was wel nodig ook, want Velox speelde zeer goed voetbal en reeds spoedig keken we tegen een 10- achterstand aan. We namen onze maatregelen, sloten het centrum af en lieten ze komen. Taktisch goed gezien, want de Velox-voorhoede liep zich steeds vast in onze fuik en met verrassende uitvallen via onze snelle binnenspelers Visscher en Hans Dukker, werden we gevaarlijk voor de Veloxveste. Ab Post, adergelaten door een neusbloeding, werd zeer aktief en schoot twee maal rakelings naast. De gelijkmaker kon niet uitblijven en kwam dan ook van het hoofd van Hans Dukker uit een corner. De tweede helft bracht enkele zeer spannende momenten voor beide doelen. Velox testte enige malen Ajax' paal-en- lat op be,trouwbaarheid, maar zij bleken, evenals trouwens onze keeper Boering, van een voortreffelijke kwaliteit. Wie de wedstrijd zou gaan winnen was voor mij een open vraag. Niet echter voor Hans Dukker en Visscher die, na een bliksemsnelle combinatie, besloten met een prachtig schot van laatstgenoemde, voor ons de volle buiten binnenhaal den. Overigens, ondanks het spannende verloop van de strijd, een zeer prettige en sportief gespeelde ontmoeting. Op 21 okt. in Amersfoort voor de wedstrijd tegen Quick 2 vond onze leider, amateur par excellence, Schoevaart, dat we ook maar eens een uitwedstrijd moesten winnen. Wij vonden dat ook, maar dachten na een kwartier spelen: „Makkelijker gezegd, dan gdeaan". Bij een duel tussen onze spil Kreuger en de middenvoor van Quick sprong de bal nogal ongelukkig voor des middenvoors voeten, die van dichtbij geen moeite had onze keeper Wim Meester te pas seren. Onze aanvallers deden goede dingen maar liepen wat al te gemakkelijk in de buitenspel-val der Quick-verdedi- gin. Uit een zeer goede cornes van rechtsbuiten Heister kamp kon Hans Dukker (weer met het hoofd) de gelijkma ker scoren. Ook in de tweede helft bleef Quick gevaarlijk drukken op onze verdediging. Enkele fraaie schoten werden nog fraaier door onze keeper Wim Meester verwerkt. Doch onze aanval bleef aktief. Er werd gewerkt door allen en persoonlijk was ik met een gelijkspel al tevreden. Vijf mi nuten voor het einde kwam echter het voor ons zo geluk kige moment. Ab Post kreeg een vrije schietkans en dreef de bal met kracht naar de bovenhoek. De Quick-keeper strekte zich in al zijn lengte uit en wist de bal te keren, echter niet klem vast te krijgen. Vlak vóór dat dat ding naast zou gaan schoot daar onze rechtsbinnen Raphaël Wilson als Twee „vurige" Ajacieden behandelen een „brandend" vraagstuk Piet Paternotte en Janie v. d. Veen foto J. Schelvis een duveltje uit een doosje naar voren en wist de bal met het hoofd zo te beroeren, dat die in het doel verdween. Een goed doelpunt van deze prille Ajacied die, als hij zo door gaat en de ballen op tijd afgeeft, een prima aanwinst kan worden. Evenals trouwens rechtshalf De Roos, die er echter aan moet denken, dat voor een halfspeler z'n verdedigende taak van primair belang is. Al met al heeft iedereen hard gewerkt, was het een spor tieve wedstrijd op een mooi veld, onder een prachtig herfst zonnetje en wonnen wij last but not least dus met 21. Wat ter wereld kan je dan nog deren? CANARD Van het zesde door Joop v. d. Toorren Op zondag 7 oktober j.l. waren wij de gastheren van S.D.W. 3. Nadat de toss door ons was gewonnen, trapten de S.D.W.-ers dus af. Het bleek al gauw, dat de stevig spelende gasten het ons niet gemakkelijk zouden maken. Na circa 15 minuten moest W. van der Toom (omdat hij zijn knie verdraaide) zich laten vervangen door de jeugdige Kruijf. Door goed stuwen van onze halfs C. Deegen en J. Dalmeijer kwamen wij iets in de meerderheid. Ongeveer 15 minuten voor de rust wist G. Mossing-Holsteyn een goede aanval af te ronden met een kogel in de bovenhoek, 10. Ondanks verwoede pogingen van S.D.W om onze verdediging, waarin keeper A. de Bak weer goede dingen deed, te verschalken, bleef de stand tot de rust 10. De thee had onze voorhoede zeker wel heel goed gesmaakt. Zij startte n.l. met een serie snelle aanvallen, die al spoedig succes opleverden. Bij een snelle combinatie tussen Kruyf, R. Theunissen en P. Pijl man wist laatstgenoemde de bal met een listig tikje in de goede hoek te laten verdwijnen (20). Kort daarna scoorde S.D.W. door een misverstand in onze verdediging tegen (21). De strijd werd steeds vinniger en de scheidsrechter trad te weinig op tegen hard spel. Doch ondanks dit was onze achterhoede niet meer te vermurwen. Jammer dat onze links-half J. Dalmeijer in deze periode ten onrechte een officiële waarschuwing opliep. De scheidsrechter zag name lijk een schijnbeweging voor een dreigende houding aan. Daar onze voorhoede van lichter gehalte was dan de zware S.D.W.-verdediging was zij daardoor ook steeds sneller. Vooral de combinaties tussen Kruyf, Theunissen en Pijlman waren het grote gevaar voor de S.D.W.-ers. Het was weer Pijlman die na zo'n combinatie er 31 van wist te maken. Het tempo van S.D.W. zakte af en Ajax kwam steeds meer 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 19