amateur-elftallen Van onze Correspondent Wim Schoevaart schrijft: Ajax 3 speelde gelijk tegen D.O.S. 3 (22). We misten in deze match vijf prominenten, die meehielpen aan de 24 zege, die Ajax 2 te Breda op de reserves van N.A.C. behaalde. In Den Helder, tegen H.R.C. 2, werd het eveneens een draw. Koghee zorgde voor een 10 voorsprong, die kort voor het einde door de Roodjakken werd weggewerkt. De kans om de score op te voeren hebben we gehad, want twee maal werd Wilson op grove wijze in het penaltygebied ten val gebracht. Beide malen zag de ref er geen strafschop in. (We vragen ons af, wat er tegenwoordig moet gebeuren om de scheidsrechter naar de witte stip te doen wijzen? Red.). Een extra pluim voor onze achterhoede en spil Van Haarlem. Te Utrecht, tegen U.V.V. 2, werd een 01 overwinning behaald. Rechtshalf Wiebes een tien voor zijn uitstekend spel. De heer A. de Wit Jr. vertelt hierover meer in zijn verslag elders in dit blad. Ajax 4 klopte Hilversum 3 in een spannend duel met 63, doch werd de zondag daarop door H.M.S. 2 in Utrecht kansloos met 40 verslagen. Een van de oorzaken was, dat diverse spelers voor ons derde team moesten uitkomen. Tegen het sterke Velox 3 herstelden de mensen van Rob Dukker zich. Nadat de rust met gelijke stand (11) was ingegaan Hans Dukker scoorde met een fraaie kopbal uit een prima corner van Visscher zorgde laatstgenoem de met een harde schuiver dat de uitslag 21 in ons voor deel werd. Dirk Boering liet uitstekend keeperswerk zien. Ajax 5 zette de opmars naar de top voort. Eerst werden met D.W.G. 2 de punten gedeeld (33), vervolgens S.N.A. 2 met 94 overklast. Tegen De Spartaan 4, aan de Midden weg, scoorde Bollen tweemaal en benutte Hans de Man een penalty feilloos, waarmede de overwinning vaststond. Naar onze mening maakt dit elftal, onder leiding van Frans Groo- tenboer, dit seizoen wederom aanspraak op de kampioens titel van de reserve le klasse Afd. Amsterdam. (Niet zo voorbarig Wim. Red.). Ajax 6 voelt er eveneens veel voor om als eerste te ein digen. Wel werd op 30 september 1.1. van Neerlandia 3 met 3—2 verloren, doch K.B.V. 3 (2—0), S.D.W. 3 (5—1) en Blauw-Wit 5 (32) werden door Joop van der Toorren en zijn mannen aan de zegekar gebonden. Leest u zijn versla gen maar in dit blad. Sinds kort ontvangen de spelers, inplaats van de bekende aanschrijving, wekelijks een circulaire waarin, evenals bij de jeugd-elftallen, het programma alsmede de opstelling der elftallen vermeld staan. De Elftal-Commissie behoudt zich het recht voor, de elftallen te allen tijde te wijzigen. Waar van goede nota s.v.p.! Het „derde" naar U.V.V. Op 14 oktober 1962 moest ons eerste amateur-elftal de door de K.N.V.B. vastgestelde wedstrijd tegen U.V.V. 2 spelen. Het vertrek vond plaats vanaf het Ajax-Stadion, alwaar onze vaste begeleiders de foto's lieten zien, welke tijdens de wedstrijd H.R.C. 2Ajax 3 waren genomen. Vooral de foto van het duo „Joepie" en „Doepie" stond in het midden van de belangstelling. Wij kwamen vrij vroeg aan op het terrein van U.V.V- en 18 H.R.C. II-Ajax III 1-1 Onze achterhoede in prima (op)stelling foto J. Schelvis

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 18