Ajax' trip naar Sheffield 1 6 tot 18 oktober 1 962 Dinsdag 16 okt. verzamelden zich de spelers van ons eerste met 3 reserves, begeleid door de heren Melchers, Van Deijck, Jurgens, Kraan en trainer Gruber, voor het K.L.M.-gebouw op het Museumplein. Nagewuifd door de heren Elzenga, Hordijk en Vunderink was per bus binnen 20 minuten Schiphol bereikt. Na enige (belastingvrije) in kopen, vertrok om 2 uur ons toestel naar Manchester. Een Iers toestel, waarin het goed vliegen was, vooral boven de wolken in de zon. Ongeveer half vier landden wij in Man chester en werden verwelkomd door Vic Buckingham en de oud-Blauw-Wit-trainer Jack Mansell. Per Sheffield Wed.- bus ging het naar Sheffield. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan het Sheffield-veld, waar vooral de goede ver zorging van grasmat opviel, maar ook de kleedkamers e.d. De meeste bewondering was echter voor de grote overdekte tribune zonder pilaren. Na deze bezichtiging, snel per bus naar het Grand Hotel voor wat sandwiches om daarna weer snel naar de league cupmatch RotherhamWest Ham United te gaan. De league-cup niet te verwarren met de grote cup in Engeland. Een zeer gezellig veld met 13.000 mensen, die zich vooral wat Rotherham betrof, voortdurend roerden. Na een vrij harde, maar eerlijke strijd won Rotherham verdiend met 31, al hadden de spelers van West Ham meer kwaliteiten. Opvallend was de beheersing van de spelers bij beslissin gen van de scheidsrechter. Zelfs na het geven van 2 straf schoppen aan de thuisclub. In de rust werden we uitgenodigd voor een kop thee, waarbij het grappig was, de bestuurskamer versierd te zien met een Ajax-vaantje van een Juniores-toernooi. Na de wedstrijd terug naar het Hotel voor het diner. Spelers vroeg naar bed, terwijl de leiding zich met kaartspel of discussies bezig hield. Woensdagmorgen benut voor wat inkopen. Terwijl de spelers 's middags rusten, benut de leiding de tijd om een Hollands echtpaar te bezoeken, dat een zeer gezellige Pub in Sheffield heeft. Er was trouwens voor een langslaper nog iets goed te maken met een rondje. Om half vier werd de voetbal-lunch gebruikt, waarna het hele gezelschap naar Hillsborough, het Sheffieldveld, ver trok. Deze wedstrijd gold als een Benefitwedstrijd voor Red Froggatt, een speler met een 20-jarige staat van dienst, maar behalve een goed speler prima clubman en door iedereen gewaardeerd sportsman. Er was daardoor voor deze wedstrijd veel reclame ge maakt, met een speciaal uitgegeven programma, waarin grote foto's van onze spelers voorkwamen. Na kennis gemaakt te hebben met de directors in een voor onze begrippen zeer luxueuze bestuurskamer en ook Reguliersbreestraat 32 Kinkersiraai 255-257 Linnaeusstraat 56 Sarphaiipark 48 Haarlemmerdijk 145 de speciale ladiesroom bewonderd te hebben (de Engelse leiders zijn liever vóór en tijdens de wedstrijd onder elkaar en hebben daarom een speciale zitkamer voor dames laten maken) begon om kwart over zeven de wedstrijd. 21.000 toeschouwers waren na een hartelijk welkom aan Red Frogratt getuige van een rood-witte bloemenhulde door onze captain Ouderland deze speler aangeboden, wat zeer werd gewaardeerd. Na het spelen der volksliederen werd begonnen met Smit als rechtsback en de voorhoede van rechts naar links Swart, H. Groot, Prins, Keizer en Petersen. Iedereen heeft, vooral voor rust, geboeid naar een inte ressante wedstrijd zitten kijken. Nogmaals, voor de rust, want hoewel wij na 10 minuten met 20 achterkwamen, verslapten wij niet en waren zeker de gelijke van de Engelse profs. Hun spel was wellicht sneller, maar door goed spel op onze vleugels kregen wij meer kansen en het was dan ook volkomen verdiend, dat na een goede voorzet van Henk Groot, Piet Keizer tegenscoorde (21). Het bleef gelijk opgaan en beide keepers hadden druk werk en deden alles zeer bekwaam. Toch kon het niet uitblijven dat het 22 zou worden. Eerst miste Henk Groot een kans, vlak daarop Peet Peter sen (zoals hij langs de vleugel snelde, was hij weer voor niemand te houden), maar toen Piet Keizer het op zijn heupen kreeg, 3a 4 man omspeelde en daarna een rustige trekbal aan Co Prins gaf, werd het drie minuten voor rust 22. Met een daverend applaus verdwenen beide teams naar de verdiende thee. In de tweede helft was Smit vervangen door Tijm en H. Groot door C. Groot. Helaas konden wij het tempo niet meer bijhouden, vooral door enkele blessures van onze spelers, maar de vechtlust bleef onze ploeg behouden. Hoo- german had alles en over het geheel genomen hebben de Engelsen maar weinig kansen gehad. Het meeste gevaar kwam nog van onze uitvallen, vooral over de vleugels en het was vooral pech dat een schot van Prins van de onder kant lat het veld weer instuitte. Het bleef dus 22 en met opgeheven hoofden verlieten onze spelers de grasmat, ge complimenteerd voor hun kranige spel. Jammer was het, dat Vic Buckingham vlak voor de wed strijd ziek naar huis was gegaan en het was dubbel jammer dat wij hem in het geheel niet meer hebben gezien. Het banket 's avonds was geheel in Engelse stijl, een en al vriendelijkheid. Na het diner werden wij allen met een cadeau verrast, al was de grootste verrassing van de avond voor Red Frogatt, die met 25.000.als afscheid naar huis mocht gaan. Ajax deed daar nog een enveloppe met (be scheiden) inhoud bij, wat geweldig op prijs werd gesteld en met een geestige speech door onze voorzitter Melchers werd uitgereikt. Na afloop zijn de meesten naar bed gegaan, het was al half één, terwijl anderen nog wat gezellig met elkaar na praatten. Een zekere Bibbert je verhoogde de stemming met een fraai lied en als er ooit vriendschap is verstevigd tussen twee clubs, is het zeker deze avond. Vooral kwam het ge sprek op de voor hen zeer eervolle wedstrijd tegen wereld kampioen Santos, met o.a. Pele, op maandag 21 oktober. Santos vraagt zo'n 100.000 gulden voor een wedstrijd. De volgende morgen was het al vroeg vertrekken per bus naar Manchester. Na hier afscheid genomen te hebben van onze vriend Jack Mansell, ging het per B.E.A.-toestel naar Holland. Ditmaal was de vlucht minder aangenaam wei nig ventilatie en veel mensen. Toch hebben we genoten van het mooie uitzicht op onze kust en Amsterdam, om na 1 uur neer te strijken op Schiphol. De bus naar het Museumplein was toen nog een kleinig heid, waarna het gezelschap voldaan huiswaarts keerde met in gedachten enige leuke dagen doorgebracht te hebben bij met recht te noemen geweldige sportmensen. Directie van Sheffield-Wednesday, bedankt voor alles en wij hopen jullie weer gauw in Holland te ontmoeten. De volgende spelers vertegenwoordigden ons elftal: Hoo- german, Smit, Tijm, Ouderland, Pronk, Muller, Schaaphok, Swart, H. Groot, C. Groot, Keizer, Prins, Petersen en v. d. Werff. A. KRAAN 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 16