Niessen te handhaven en dan maar ook alleen dan is het zeker, dat we reeds volgend seizoen terug zullen komen. Bovendien is de promotie- en degradatieregeling dusdanig, dat we beter onze honkbalafdeling zouden kunnen ophef fen, indien we er niet in zouden slagen uit de overgangs klasse te promoveren. Niet minder dan drie clubs promo veren volgend jaar namelijk en daar kunnen in geen geval Schoten 2 en Sparta 2 bij zijn. De sterkste twee overgangs klassen van dit jaar zijn naar de eerste klasse gepromo veerd, zodat er niet al te veel kwaliteit is overgebleven. Zonder funeste onderschatting mogen we dus toch wel redelijk optimistisch zijn. Weer naar Oost Daar komen nog enkele andere prettige feiten bij. Hoe wel we er beslist geen spijt van hebben, dat we enkele ja ren geleden naar de Jan van Galenstraat verhuisd zijn, hebben we daar hoe prettig we daar ook gespeeld heb ben toch nooit een echt home gevonden. Nu zijn we echter weer terug in de Watergraafsmeer, waar Ajax thuis hoort. Wel niet terug in ons eigen huis wat zou da,t ideaal zijn! maar met O.V.V.O. zijn wij de bespelers geworden van het nieuwe, prachtige honkbalveld, dat op het O.V.V.O.-complex is aangelegd. Hier zullen we onge twijfeld betere kansen krijgen ons te ontwikkelen, hier zullen we ons op den duur ook beter thuis gaan voelen, hier en dat is beslist niet het onbelangrijkste zullen we ook van onze eigen Ajax-leden meer belangstelling krijgen. Mogen we eigenlijk wel erg klagen, als we zien dat onze juniores ondanks gebrekkige training en allerlei an dere, zeer moeilijke omstandigheden, desondanks kampioen van Amsterdam zijn geworden? Het is toch immers bijzon der hoopvol te ervaren, dat wij sterkere juniores hebben dan clubs als O.V.V.O., V.V.G.A.. W.V.H.E.D.W. e.a. Aan ons, de leiders, de taak om met gezamenlijke inspanning er voor te zorgen, dat de uitblinkers onder deze juniores bin nen niet te lange tijd in onze senioresteams een vooraan staande rol kunnen spelen. Zóveel „oudjes" spelen echter niet meer in die teams, want langzamerhand is reeds een geduchte verjonging in gevoerd. Ook in het tweede negental, waar de verdediging in handen van de jeugd ligt. Een onverdeeld succes was dit beslist niet, maar dat zou ook in strijd met alle honkbal logica zijn geweest. Niemand had dit verwacht, maar en kele wedstrijden twee tegen O.V.V.O. 2 en de beslissende strijd tegen D.O.S. hebben laten zien, dat onze maat regelen om met bepaalde jeugd niet te zuinig om te sprin gen, goed zijn geweest. We hebben van de jeugdige wer per, die we hier bedoelen, zeer redelijke verwachtingen, die hij in 1963 waar zal moeten maken. Een keiharde wintertraining, waaraan hij zelf praktisch alles zal moeten doen, zal hier echter voor nodig zijn. Teleurstelling Een grote teleurstelling bereidde de Jeugdcommissie van de K.N.H.B. ons met de regeling van de wedstrijden om het Junioreskampioenschap van Nederland. Terwijl de voetbalcompetitie reeds was begonnen, wilde men ons dwingen op zondag te spelen. Was dit een zaterdag ge weest, dan zou onze tegenstander Feijenoord geen negental in het veld hebben kunnen brengen, omdat in Rotterdam de jeugdvoetbalcompetities op zaterdag worden verspeeld. Zolang de K.N.H.B. voor het grootste deel nog Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. uit voetbalclubs bestaat, zal er toch altijd in het voor- en het najaar met bepaalde voetbalbelangen rekening ge houden dienen te worden. Dit is thans niet gebeurd en dat betreuren wij in hoge mate, omdat onze juniores nu een grote teleurstelling werd bereid. De schuld hiervoor lag niet bij ons, doch bij de Jeugdcommissie van de K.N.H.B., die verzuimd heeft in onderling overleg zoals steeds met dit soort wedstrijden in de K.N.H.B. gewoonte is het wedstrijdschema vast te stellen. Was er enig voor-overleg geweest, dan zou er onge twijfeld een prettige oplossing gevonden zijn. Afscheid Tot slot nog dit. Na jarenlang voor Ajax een enorme steun te zijn geweest, heeft Ab Hordijk midden in het sei zoen besloten zich als coach terug te trekken. Gelukkig vonden we Rien van 't Hof bereid zijn plaats in te nemen en nadat vooral enkele oudere spelers even de kat uit de boom hadden gekeken, werd Rien door allen geaccepteerd. We zijn daar zeer blij mee, maar dat neemt niet weg, dat we Hordijk-in-honkbalpak nu kwijt zijn, al blijft hij deel uitmaken van de honkbalcommissie. Honkballend-Ajax is Ab zeer veel dank verschuldigd, veel en veel meer dan de jongeren beseffen. Tussen Ab en de jongeren zijn nog al eens wat botsinkjes geweest, waarbij in onze ogen de schuld aan beiden lag. Aan Ab en dat weet hij zelf ook wel omdat hij eiste, dat de jeugd zich geheel aan hem zou aanpassen, aan de jongeren omdat zij dikwijls te vlug met een grote mond klaar stonden en er van enig respect voor ouderen geen sprake was. Bovendien denken sommige jongeren te vlug, dat zij niets meer te leren hebben, ter wijl Ab hen nog heel veel kon leren. Hoe dat alles ook zijhet enthousiasme voor een en ander was bij Hordijk allang verdwenen en als het aan hem had gelegen, had hij er al veel eerder het bijltje bij neergelegd. Op speciaal verzoek is hij echter gebleven, waarbij hij de Ajax-belangen voortreffelijk bleef dienen. We hadden hem en ons allemaal gaarne gegund, dat Ajax onder zijn leiding weer aan de top was gekomen, maar het is nu een maal anders gelopen. Dat neemt niettemin niet weg, dat de periode dat Ajax onder de technische leiding van hem stond beslist niet de slechtste uit de geschiedenis van Ajax is. Mochten we in de toekomst ooit datgene bereiken, waar naar we allen streven, dan zal hij daar de basis voor heb ben gelegd. M. BREMER De heer J. Timman, secretaris K.N.V.B. Afd. Amsterdam, schrijft ons: „Mijne Heren, In uw jongste cluborgaan wordt melding gemaakt van het déficit van de wedstrijd AmsterdamManchester United. Hierin wordt evenwel de schijn gewekt, dat de ver enigingen een deel van het tekort zullen moeten betalen. Zulks is evenwel in strijd met het door ons bestuur gedane aanbod om het tekort volledig voor rekening van de Afde ling te nemen. Uw bestuur heeft hier inmiddels op geantwoord met het verzoek akkoord te gaan. Wij zouden het op prijs stellen, indien hierover een nadere mededeling in uw cluborgaan verschijnt." En hiermede hebben we dan aan het verzoek van de heer Timman voldaan. Geen ogenblik hebben we gedacht aan het „opwekken van schijn", doch is het aanbod onze aan dacht helaas ontsnapt. Waarvoor „sorry" en twee kwartjes boete! BROWN Burgerlijke stand Geboren: Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter JACQUELINE PIETERNELLA JOHANNA J. SWART A. SWART-SWEERS Onze hartelijke felicitaties. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 14