Toto seizoen 1962-1963 Vergeet U vooral niet uw formulier in te leveren hetgeen wel een schandaal mag worden genoemd. Voor de statistiek zij nog vermeld, dat Anton Wuurman de beide goals (knappe goals) maakte. Juniores A3 liepen over Arsenal 1 heen met 101. Rust 31. In de eerste helft leek het alsof Ajax niet goed wakker was. Plichtmatig werd er tegen de bal getrapt, zonder een greintje overtuiging of werklust. Alleen Rolf Grootenboer en Daan Schalm in de achterhoede, alsmede Lud Hess en Wim Brinkman maakten hierop een uitzondering. Na de thee werd er gelukkig beter aangepakt, met het bekende gevolg. Toen zagen wij tenminste de lust om er wat van te maken. Wim Muller ging nu opvallen, door de snelle wijze van afspelen (kan toch wel, Wim!!). Klaas van Dijk ging doelpunten maken, maar de mooiste goal kwam toch van Wim Brinkman. Na een prima opgezette aanval over links, gaf Piet de Waal een „over de hele" voorzet, die Wim ineens op zijn pantoffel nam, in de linker bovenhoek. BRAVO!! De B5 heeft een heroïsch gevecht geleverd tegen D.W.V. B5 met een gelijk spel (11) als resultaat. Hoewel in de tweede helft veel sterker, weigerde de bal de goede richting aan te nemen. Links en rechts vloog dat bruine ding langs het doel. Ook paal en lat moesten het ontgelden, maar in het net, neen, dat lukte niet. Vorige week wonnen jullie met 122. Een goede raad Verdeel het in het vervolg wat beter Tot slot de resultaten van zondag 21 oktober j.l., met eerst de op de zaterdag daarvoor gespeelde wedstrijd door de K.N.V.B.-Juniores tegen V.S.V. 91 Uit de uitslag blijkt reeds dat de tegenstand hier niet veel te betekenen had. V.S.V. trachtte de score zo laag mogelijk te houden door een veelvuldig „buiten-spel" zetten. Wij speelden goed en slecht. Gezien de tegenstand hadden wij goed gespeeld als de uitslag rond de 150 was geweest. Intussen voeren wij zonder puntenverlies de ranglijst aan, maar de sterke tegenstanders moeten nog komen De Juniores Al traden aan tegen het nog ongeslagen A.F.C. en zoals te verwachten, werd het een stevige partij voetbal, waarin de A.F.C.-ers naar mijn smaak wel al te fors te werk gingen. Eddy Fokke werd nogal hardhandig in het beruchte gebied tegen de grasmat gewerkt en moest het veld ruimen. Johan Cruyff (aanvallend een goed debuut) benutte de toegestane strafschop. Binnen 10 minuten was de stand gelijk, toen Peet Jansen wat te slow reageerde op een schot van de linksbuiten. Na de thee kon ook Adri van Eyden zijn plaats niet meer innemen, omdat een wilde trap van een der rood-zwarten zijn knie dermate had geblesseerd, dat het lopen slechts met moeite ging, zodat van voetballen geen sprake kon zijn. Aldus moest een ternauwernood herstelde Henny Cruyff de spilplaats gaan bezetten en Honing probeerde als links buiten er van te maken wat er van te maken was. Halver wege de tweede speelhelft wist Ton Fagel zich heel knap vrij te spelen en hard en hoog verdween de bal achter de A.F.C.-doelman. Geruggesteund door dit succes, gooiden de Ajaxspelers er nog een schepje op, waardoor A.F.C. weinig kans meer kreeg. Joh. Cruyff knalde nog een keer tegen de lat, maar ook de A.F.C.-centervoor liet een droomkans (alleen tegenover Peet Jansen) onbenut. Veel spanning ten slotte, zonder veel voetbal, bracht het einde van deze strijd. Hoewel wij reeds het ergste vreesden voor Eddy Fokke, bleek na een foto in het Wilhelmina Gasthuis, dat onze rechtsbuiten niet alleen zijn enkel, maar ook nog zijn been vlak boven de enkel gebroken heeft, zodat deze prettige sportmakker voorlopig wel enkele maanden zal zijn uit geschakeld. Eddy, namens de Jeugd-Commissie en alle jongens als mede van A.F.C. wens ik je een spoedig en volledig herstel toe en wij verwachten je weer heel snel in ons midden. Voor de belangstellenden: Eddy woont in de PYTHA- GORASSTRAAT no. 117. B-JUNIORES: K.B.V.—AJAX 2 0—1 Het tweede B-jun.-team stond op het mooie Riekerhaven- complex tegen het eerste team van K.B.V. Dit hield in, dat het gros van de Ajax-spelertjes een hoofd en sommigen nog kleiner waren. Dit vormde echter geen beletsel, een over winning te bevechten. In de eerste helft werd de fout ge maakt, de bal elkaar te hoog toe te spelen, waardoor de grotere tegenstanders gemakkelijk konden ingrijpen. Daar de Ajax-achterhoede ook niet van wijken wist vooral Jimmy Grigoleit en Freddy Witte was de stand bij de rust nog steeds dubbelblank. Toen men na de rust de bal meer langs de grond afspeelde, kwam het K.B.V.-doel in het nauw. Uit een der vele kansen was het tenslotte Ronnie Schnitker die met een mooi schot de stand op 01 wist te brengen. Het was een lust om te zien hoe de voorsprong werd verdedigd. Met de twee eerder genoemde spelers wisten Henk Andriesse, Joop Buitenhuis en Leo Blitz hun doel schoon te houden, zodat zij een zwaar, doch verdiende 1O-overwinning behaalden. B-JUNIORES: V.V.A. 2—AJAX 3 0—0 Het is een fair en open gevecht geworden tussen twee ploegen, die trachtten goed voetbal te spelen. Direkt na de aftrap zette V.V.A. het Ajax-doel onder druk, doch de ach terhoede, met Dennis Tjepkema en Lou Reder aan het hoofd, wist onheil te voorkomen. Eenmaal moest Lou de bal toch uit het net halen, doch het doelpunt werd wegens Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185-223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 11