Ajax Juniores B4 konden wij na de thee proberen de achterstand in te lopen. Het tegenspel van D.C.G. was er intussen niet sympathieker op geworden. Hard en onbeheerst werd hun spel, hetgeen resulteerde in het uit-het-veld sturen van een hunner spe lers, toen deze, zonder enige kans om de bal 'te spelen, Jo Ravensteyn volledig „onderuit" maaide. Inmiddels had Jo Bollen een zeer dubieuze penalty benut. Hierna werd de wedstrijd minder vriendelijk. Het moet ons van het hart, dat de D.C.G.-ers regelmatig de regels van sportiviteit meenden te moeten overtreden. Wij eindigden de wedstrijd met een 54 overwinning en met 10 spelers; Jo Ravensteyn moest n.l. uiteindelijk toch het veld ruimen Tijdens deze ontmoeting dachten wij steeds aan: „Sport verbroedert Juniores A3. De heer Wijting zag de spelers van dit team een 72 zege behalen op de Germaan. Ger Uittenbosch gelukte het vanaf de kanthalf-plaats 3 voltreffers te plaat sen, maar voor de rest was het geen beste vertoning. Juniores BI. Hier werd een slappe wedstrijd gespeeld tegen het elftal van Watergraafsmeer, dat heel weinig te genstand bood. (80). Maar jongens, dit zijn juist de wed strijden om goed voetbal te tonen. Tracht met goede com binaties deze zwakkere tegenstanders te overspelen en niet met individuele acties. Want „lekker pingelen" gaat hierbij altijd goed en dan krijg je al gauw het gevoel dat je dat altijd kan gaan doen. Krijg je echter de volgende keren een betere tegenpartij, dan gaan al die „pingel-acties" grandioos mislukken. Het gehele tempo is weg, waardoor het doel punten maken erg moeilijk wordt. Onthoud dit vrienden en laat bij een volgende gelegenheid eens zien dat jullie het begrepen hebt. Juniores B2. Deze ploeg kon het ook tegen De Spartaan niet redden. Met 21 moesten zij de eer laten. Maar ge werkt hebben zij wel. Vooral Fredy Witte en Harry Hick man, onze beide halfspelers, hebben „bergen" verzet. Alleen in de voorhoede wilde het maar niet lukken. Kansen ge noeg, maar er ontbrak een „afmaker". De „B4" moest A.S.V.A. BI ontmoeten. Ja, bij een ver schil tussen 4 en 1 waren de A.S.V.A.-ers stuk voor stuk een kop groter. Het eerste kwartier leek het er ook wel op dat dit doorslaggevend zou zijn. De betere techniek won het echter toch; na 10 achter werd het voor de thee nog 11 en in de tweede helft zelfs 61 voor Ajax. Dit alles gebeurde op ZONDAG 7 oktober 1962. Wij gaan nu eens kijken hoe de zaken een week later verliepen. Juniores A2 tegen Zaanlandia 21 Ook deze wedstrijd van de A2 was uitgesproken slecht. In het bijzonder de voorhoede bracht er hoegenaamd niets van terecht. Mochten wij voor de rust noteren dat Anton Wuurman en Eddy Fokke goed speelden, na de thee zakten ook deze spelers af tot een zeer bedenkelijke middelmaat. Het meest teleurstellend was wel dat de twee routiniers, Tom Fens en Han Meyer, er totaal niets van terecht brach ten. Gezien de prestaties die zij het vorig seizoen op de gras mat legden, moeten wij thans constateren, dat zij op dit moment helaas de mentale instelling missen om deze wed strijden te spelen. Het is spijtig, maar dit is iets, dat zij zelf moeten oplossen. Wij van onze kant hebben getracht hun complex weg te nemen. Zij alleen echter zullen moeten be seffen, dat wij niet in het verleden kijken, maar slechts zien wat nu op het veld wordt getoond. Over het geheel genomen speelde onze verdediging met Adri van Eyden als spil, Peet Heyen linksback en Bert als rechtsback, zeer behoorlijk. Peter Jansen in het doel kreeg weinig moeilijk werk, maar trad toch enigszins weifelend op; vooral de tegen-goal ontstond door zeer zwak ingrijpen. Óp het mid denveld deed Bas Veerhuis keurig werk, terwijl wij Co Meyer wel eens beter hebben gezien (veel beter zelfs). Hiermede is wel zo'n beetje alles verteld, alleen dat Zaan landia een zeer sportieve tegenstander was endat de scheidsrechter voor deze wedstrijd niet was komen opdagen, 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 10