CO BERGMAN Jeugdcontractanten door Henk Smit DE KOGEL IS DOOR DE KERK!! De bondsvergadering heeft zonder terughouding het werk stuk van de Commissie-Zon aangenomen. Voor zover het de jeugd raakt, is deze nogal ingrijpende wijziging van de al jaren bestaande situatie, het best te vergelijken met de invoering van het betaalde voetbal in Nederland. In dit verband zullen wij er dus wel voor moeten waken, niet dezelfde fouten te maken, waardoor binnen niet te lange tijd (weer) een impasse zou ontstaan Vooralsnog zal de regeling van Jeugdcontracten bergen moei lijkheden veroorzaken, zowel in- als extern, temeer, daar vele leden niet voldoende doordrongen zijn van het hetgeen de K.N.V.B. eigenlijk met deze nieuwe regeling wil!! De K.N.V.B. wil zeer beslist niet een aantal jongeren jaar lijks een aardige bijverdienste bezorgen. Wil wel deze jongeren een betaalde opleiding bieden voor het naderhand uit te oefenen voetbalberoep Dat dit opofferingen gaat vragen van alle betrokkenen, staat als een paal boven water. In de aanhef heb ik reeds geschreven, dat de fouten van na 1954 vermeden dienen te worden en hiermede doel ik o.a. op de opvatting, die destijds onder de voetballers heerste en thans wellicht ook bij een aantal jongeren (en helaas ook bij hun ouders) n.l. dat zij tot nu toe steeds „voor-niks" gevoetbald hebben, maar er thans lekker geld voor krijgen. Deze instelling is fouter dan fout en hoe eerder men een ieder hiervan kan overtuigen des te vlugger zullen wij in voetballend Nederland vruchten kunnen gaan plukken. De opzet, vastgelegd in het Studierapport, is uitstekend, doch de uitvoering is nog in handen van de clubbesturen. Laten wij hopen dat deze lichamen het heldere oog hebben om de goede weg in te slaan en te blijven volgen! Met de mogelijkheid tot het betalen van sommige jeugd spelers liep uiteindelijk de wijziging der Jeugdcompetitie paral lel. De jeugdteams van de semi-profclubs moesten nu wel bij elkaar worden gebracht. Dit is m.i. de grote winst die reeds werd behaald. Niet (begrijpt u mij vooral niet verkeerd) dat ik iets tegen de amateurclubs, of beter, iets tegen de spelkwali- teiten der jeugd-amateurteams zou hebben. Verre van dat! Maar begrijpelijkerwijs liggen de belangen van alle tegen standers nu geheel gelijk en dat zal op-de-duur wel tot ver betering der spelkwaliteiten leiden. Daar ben ik van overtuigd. Voor belangstellenden volgt hieronder het programma van de Ajax K.N.V.B.-juniores: 29 september: AjaxVolendam 6 oktober: Blauw-WitAjax 20 oktober: Ajax—V.S.V. 27 oktober: D.H.C.Ajax 3 november: AjaxHermes D.V.S. 17 november: S.H.S.Ajax 24 november: AjaxA.D.O. Aanvang der wedstrijden tot 6 oktober: 16.00 uur. Daarna: 15.00 uur. AJAX K.N.V.B. JUNIORES IN OPMARS Zaterdag 22 september j.l. trokken Henny Schipper en zijn mannen naar Schiedam om de strijd aan te binden tegen S.V.V. Het werd ook hier een overwinning en wel met 30. Reeds na vijf minuten kon Ajax de leiding nemen door een doelpunt van Adri van Dijk uit een fraaie pass van Henny Schipper. Ajax bleef gevaarlijk en er deden zich voor het S.V.V.-doel tal van kansen voor, die echter geen resultaat opleverden. Na de thee hebben betere techniek en hoger tempo de wed strijd in ons voordeel beslist. Schipper domineerde op het mid denveld en kon zijn voorhoede met tal van goede passes be dienen. Adri van Dijk was ook de maker van de tweede goal; uit een door de Ajax-captain genomen vrije schop kopte hij de bal onhoudbaar achter de S.V.V.-keeper. Even later was het Cor Peil die een afstandsschot lanceerde, waar de S.V.V.- goalie overheen viel (03). Jammer was het, dat de voor de rust goed spelende Schie dammers nu tot een soort afbraakvoetbal overgingen. Bij het verschijnen van dit clubblad is de wedstrijd tegen Volendam (29 sept.) reeds gespeeld. Wij zijn benieuwd, om dat het er alle schijn van heeft, dat de wijdbroeken wel onze grootste concurrenten zullen worden. J. H. H. Volendam verloor op 22 sept. thuis met 12 van A.D.O. (red.). Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion AJAX 2 - A.D.O. 2 n Misgreep 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 9