Televisie Niessen Ajax-A.D.O. 1-0 Op de Volendamse valreep Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Zondag 16 september j.l. kregen we bezoek van A.D.O., dat het zonder de zieke Donald Feldmann stellen moest. A.D.O.isvoorons altijd een niet gemakkelijke tegenstander ge weest. Dat weten we uit ervaring. Ook deze middag hebben de Hagenaars blijk gegeven voor ons een lastige hindernis te vormen. En laten het nu maar heel eerlijk zeggen. We mogen met deze twee winstpuntjes onze beide handen dichtknijpen. Want on danks het feit, dat onze ploeg een duidelijk veldoverwicht de monstreerde, was het maken van doelpunten voor onze jongens deze middag een uiterst lastige opgave, hetgeen eigenlijk vreemd is, omdat onze voorhoede bij andere wedstrijden vaak blijk geeft met een verbluffend gemak het net te kunnen vinden. Deze middag ontbrak bij ons „the finishing touch" of, om het nu maar in gewoon Nederlands te zeggen, de afwerking. Dat er uiteindelijk toch nog één doelpunt op het scorebord gekomen is, is toe te schrijven aan onze Sjaak, die enige minuten voor de rust de A.D.O.-linksback Kleindijk met een paar simpele bewe gingen van zich afschudde en Cees Groot in staat stelde de bal als het ware in het doel te lopen. Een niet te missen kans voor Cees (1—0). Na de rust hebben we tevergeefs op meer Ajax-doelpunten zitten wachten, ondanks veel ijverige pogingen van onze voor hoedespelers, die maar niet de gewenste richting naar het doel van Van Oostrum vinden konden, waarbij opgemerkt dient te worden, dat het spel vaak te peuterig werd gehouden. Evenals voor de rust noteerden wij een serie gevaarlijke schoten en kopballen, maar de A.D.O.-doelman Van Oostrum verdedigde deze middag zijn heiligdom met veel verve. Vrijwel de gehele wedstrijd hebben wij een sterk aanvallend Ajax in actie gezien, ofscihoon de fris opgezette aanvallen van A.D.O. nu bepaald niet van gevaar ontbloot waren. In de tweede helft zijn wij éénmaal door het oog van de be kende naald gekropen toen een kopbal van één der A.D.O.- voorwaartsen Hoogerman kansloos geslagen had, maar één van onze achterspelers, staande op de doellijn, redding bracht. Vrouwe Fortuna stond op dit ogenblik beslist aan onze zijde. AjaxA.D.O. was geen wedstrijd, die lang in onze herinne ring zal blijven hangen. Dat neemt niet weg, dat we door deze overwinning nu met Fortuna '54 op de bovenste plaats prijken. Dit schrijven we, let wel, op 16 september. De uitwedstrijd tegen N.A.C. ligt als een onbeschreven bladzijde voor ons. Ofschoon de weg nog lang is wie weet J. H. H. Wanneer Ajax bij Volendam op bezoek moetkunnen de Volendammers steevast op onze aanwezigheid rekenen. Weer of geen weer, wij zijn van de partij. Want Volendam heeft ons altijd onweerstaanbaar geboeid en zal ons wel altijd blijven boeien. Zondag 9 september jl. betekende voor ons dan ook weer eens een uitstapje naar Volendam. En waar kon men ons, een uur voor de wedstrijd, anders aantreffen dan op de „dijk", waar de frisse zeewind dartel door onze hoofdstedelijke haren speel de en de in hun fraaie klederdracht gestoken Volendamse meisjes steelse blikken wierpen naar de jongens uit het dorp. Dit is Volendam met zijn kleine huisjes en zijn goedlachse bevolkingbemind door vele duizenden toeristen over de ge hele wereld. Een stukje folklore aan de goede, oude Zuiderzee, die helaas tot verdwijnen gedoemd is. Het wemelde van Ajacieden, die huis en haard verlaten had den om deze wedstrijd toch vooral maar niet te missen. Men doet er goed aan deze Volendamse voetbalploeg op eigen veld nooit te onderschatten, want dan komt men bedrogen uit. Het ontembaar enthousiasme en de schier ongebreidelde wils kracht van dit Volendamse elftal wordt bij thuiswedstrijden geschraagd door de geestdrift van een duizendvoudig publiek, dat deze Volendamse voetballers tot de laatste minuut aan vuurt. Aan spanning en sensatie heeft het deze middag langs het lJselmeer dan ook niet ontbroken. Onze Ajax-harten hebben hoorbaar geklopt en de tijdens de rust opgestoken sigaar heb ben wij van louter zenuwen zitten opkauwen, omdat wij aan roken niet meer toekwamen. Het was anders het wedstrijdje wel. Toch verliep de eerste helft zonder schokkende gebeurte nissen en de met de rust bereikte stand (11) kon voor beide partijen aanvaardbaar genoemd worden. Na de rust begon het lieve leven pas goed. Na een kwartier spelen keken we al tegen een (13) achterstand aan. Dat werd onze jongens toch blijkbaar te gortig. Vooral Cees Groot en Sjaak Swart. Zij waren het, die de balans weer in evenwicht brachten (33). Met name het doelpunt van Sjaak was een juweeltje. De gehele Ajax-famïlie, knus bijeengepakt op de overdekte tribune, leefde weer op. Alles was nu immers weer mogelijk. Dat zou weinige minuten later blijken, want toen het Volen damse kanon, Dick Tol, de bal voor de vierde maal achter Ber- tus Hogerman in het net plaatste, was het hek van de dam. Heel Volendam stond bijkans op zijn kop en het gejuich, dat uit duizenden kelen opklonk, moet tot ver over het lJselmeer te horen zijn geweest (43). Bange vermoedens maakten zich van ons meester. Zou Ajax deze wedstrijd dan tóch nog gaan verliezenHenk Groot, altijd op zijn kans loerende, zou het ons spoedig duidelijk ma ken. Tijdens een onoverzichtelijke situatie voor het Volendam- doel plaatste hij de bal door een warwinkel van benen en hoofden achter de Volendam-doelman (JfJf). Wij omhelsden elkaar en pinkten vreugdetranen weg. Zou het dan toch nog mogelijk zijn? En het wasmogelijk. Daar zorgde Piet Keizer voor. Want enige minuten voor het einde van de wedstrijd was het Co Prins, die de linksachter van Volen dam met een aantal speelse bewegingen van zich afschudde en een droom van een voorzet gaf. Een haast achteloze hoofd knik van Pieteren de Volendam-doelman was kansloos ge slagen (45). Wat zich hierna bij de kleine Ajax-familie aan vreugde tonelen afspeelde, was enorm. Een haast dolzinnige vreugde maakte zich van ons meester. En toen de scheidsrechter enige minuten later voor het einde floot, bleven we elkaar langdurig handenschudden en op de schouders kloppen. Deze zondag van de negende september 1962 zullen we niet gauw vergeten. Hulde aan onze jongens, die zijn blijven door vechten voor de overwinning, maar ook hulde aan Dick Tol en zijn mannen voor dit spannende en ridderlijke voetbalgevecht. J. H. (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8