JEUGD Toto seizoen 1962-1963 Harry Sacksioni rondom de Vergeet U vooral niet uw formulier in te leveren véV door Henk Smit SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool De K.N.V.B.-Juniores startten de competitie met een 41 zege op Fortuna-Vlaardingen. De tweede wedstrijd tegen Stormvogels bracht een 31 over winning in een aantrekkelijke en bovenal sportieve ontmoeting. De IJmuidenaren begonnen op deze fraaie zaterdag min of meer overdonderend, met fris open voetbal, technisch zeer be hoorlijk (speciaal beide binnenspelers) lieten izij het eerste kwartier onze jongens vaak van het kastje naar de muur lopeh. Bovendien schroomden hun voorwaartsen niet gloeiende schoten lot te laten, die Ronny Boomgaard de grootste moeite kosten. Maar langzamerhand kregen onze kanthalfs vat op dit kwieke spel en toen was het gebeurd en gingen wij langdurig in de aanval. Maar in die aanval ontbrak de „afmaker". Adri van Dijk, gelegenheidsmidvoor, werd door de twee koppen grotere spil lamgelegd en Bertus Strijks voelt nog steeds weinig voor scho ten op het doel. Na het missen van enige „droomkansen" (denken we nog eens aan het „trekballetje" van Sandor voor open doelwist Cor Peil uit een mooie pass van Gunther de Haan, de bal als het ware achter de doelman te „frommelen". Een juweel was het dus niet, maar tellen deed het Na rust verhoogden wij, alweer door Cor Peil, de voorsprong tot 20, toen Bertus Strijks na véél gedribbel (iets minder mag ook wel „Sterks") volgens het bekende boekje, de bal voor het doel neerlegde. Hierna verslapte Ajax een beetje, hetgeen ogenblikkelijk door de mannen uit de visstad Werd aangegrepen om in het offensief te gaan. En gevaarlijk werden ze toen ookenige keren gingen we door het oog van de naald De verdiende goal kre gen ze uiteindelijk toch, toen Ronny iets te ver voor zijn doel staande, een boogbal niet meer kon bereiken (21). Het werd daarna nog moeilijk, maar onze jongens gingen zich weer her stellen. En toen na een aardige combinatie op de linkervleugel de bal voor de voeten van de goed meegekomen Henny Schipper kwam, plaatste de Ajax-captain heel beheerst de bal in de verste hoek. Hiermede kregen onze beide doelpuntenmakers loon naar werken, want zowel Cor Peil als Henny Schipper speelden een heel goede wedstrijd. De juniores Al moesten naar V.V.A. om te trachten via deze altijd moeilijke tegenstander hun kans op plaatsing in de Regio nale Competitie, te behouden. Een moeilijke tegenstander, ja, dat is het steeds zolang de score gelijk is of als wij slechts een kleine voorsprong hebben. In de eerste helft leek het er helemaal niet op dat wij hier toch een overwinning zouden gaan behalen. Het spel der Ajacieden was niet best. Brokkelig zonder overtuiging Howel wij na een goede aanval 10 maakten, waren er lange perioden dat V.V.A. de toon aangaf en onze achterhoede slechts met kunst en vliegwerk de zaak dicht kon houden. Een pluim voor deze achterhoede, bestaande uit doelman Peet Jansen, de backs Adri van Eysden, Peter Heyens en de centrale figuur van spil Henny Cruyff Na de thee, aanvankelijk hetzelfde beeld, hoewel wij toen wel een klein veldoverwicht kregen. Maar vlot liep het beslist niet. Han Meyer maakte er knap 20 van. Beslist werd de strijd in feite door Ed Fokke. Hij strafte een aarzelen van een der tegen standers af met een 20 a 25 meter poeier, die onder de lat doel trof. Nog 15 minuten waren er toen te spelen. De eindstand U raadt het nooit100!voor Ajax. Blijft voetbal niet slechts een spel De juniores A2 wonnen van V.V.A. 2 met liefst 12—0. De score kwam echter logischer tot stand en ook het beeld van de gehele wedstrijd was er naar. Over alle linies waren onze jon gens beter en speciaal de linkervleugel Johan Cruyff-Frits Vonk moet voor de V.V.A.-defensie een obsessie zijn geweest, terwijl Tonny de Vries minuut-na-minuut ongrijpbaarder werd. Maar ondanks de zwakke tegenstand bleven wij goed voet ballen en de goals die werden gemaakt waren van prima kwali teit. Hou'en zoü Juniores A5. Op alleen Henny v. d. Heyden na, kwamen de spelers van dit team het vorig jaar in de afd. B-juniores uit. Bovendien stonden ze niet allen op de plaats, die zij altijd hebben gespeeld, zodat wij wel even nieuwsgierig waren, hoe het ver loop van de wedstrijd tegen J.O.S. zou zijn. Wel, het is ons alleszins meegevallen, al moeten wij wel vast stellen, dat de tegenstander niet van bijzonder „formaat" was. Onze spelopvatting was goed en herhaaldelijk zagen wij toch leuke combinaties die, en dat is belangrijk, goed werden afge rond. De eindstand was 71 voor Ajax en aan dit goede resul taat hebben allen medegewerkt. In het binnentrio speelden de lilliputters Ronny van Craay- kamp en Rob Heeres intelligent en onzelfzuchtig, waardoor de steeds doorzettende Wim Hofs vaak in goede schietpositie kwam. Alleen Wim, gebruik je linkerbeen en zeker in zo'n wed strijd met een 60 voorsprong. Henk v. d. Hyden op de voor hem vreemde linksbuitenplaats toonde zich een prima voet baller. Hoewel toch een „rechtse" speler, durfde hij vele malen „buitenom" te passeren en met z'n linkerbeen enige bekeken trekballen voor het doel te plaatsen. Han Driessen op de rechts buitenplaats deed het eveneens uitstekend, zowel in de combi natie als individueel (goed afewisseld, Han. Doorgaan zo!) Onze achterhoede kreeg eigenlijk weinig moeilijk werk, ook al omdat de beide kanthalfs Chris Knipmeyer en Jo Bos het spel volledig in handen hadden. Alleen Chris, niet te veel!!! Een kanthalf die van tijd tot tijd eens in de voorhoede opduikt, kan gevaarlijk zijn, maar als hij met elke aanval voor het doel der tegenpartij te vinden is, is de verrassing eruit en loop je alleen nog maar je medespelers in de weg Bert Lacroix kreeg niet veel te doen, maar wat er was werd naar behoren verwerkt. Zelfs een penalty wilde hij niet laten passeren. Henny Heerland als spil draaide ook goed. Probeer op trainen eens je sprint- snelheid op te voeren, Hendrik Tenslotte Piet van Dijkman en Patrick Theunisse. Zij hadden er ook goed het oog in, al schreef ik reeds, dat het hun niet bijzonder moeilijk werd gemaakt. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6