Wortel s Boekhandel Met frisse moed Café Joop ft in its Aan H.H. leden en ondersteunende leden van de A.F.C. „Ajax" Amsterdam, september 1962 Middenweg 401 Onder dagtekening van 26 augustus 1.1. is bij het bestuur het schriftelijk verzoek, van een aantal leden ingekomen tot het houden van een buitengewone vergadering als bedoeld in arti kel 42 van het huishoudelijk reglement. De daarbij opgegeven reden luidt: Op de candidatenlijst van de algemene vergadering van 28 juni 1.1. punt 13 verkiezing sectie betaald voetbal, komt de naam van P. van Deijck niet voor. Eveneens komt de naam A. Kraan niet voor bij de verkie zing sectie amateur voetbal en is deze bij verrassing can- didaat gesteld. Een en ander is in strijd met de statuten en het huishoude lijk reglement der vereniging. Het bestuur dient aan een zodanig verzoek gevolg te geven. Gebleken is evenwel, dat binnen de reglementair aangewezen periode van de maand, te rekenen van 27 augustus 1.1. af, het bestuur, door uitstedigheid van enige bestuursleden, onvoltallig zou wezen. Daarom maakt het bestuur dat oorspronkelijk als datum van samenkomst dinsdag 25 september e.k. in het oog had gevat gebruik van de in artikel 39 h.r. neergelegde mo gelijkheid om bedoelde vergadering uiterlijk 21 dagen na de oorspronkelijke datum van samenkomst te doen plaats vinden. Mits deze wordt u derhalve uitgenodigd tot bijwoning van een buitengewone algemene vergadering, welke op maandag 15 ok tober des avonds te 8 uur precies in de beneden-foyer van het Ajax-stadion ter behandeling van voornoemd agendapunt, zal worden gehouden. Namens het bestuur J. L. Melchers, voorzitter J. Elzenga, secretaris Alleen toegang op vertoon van diploma. Buitengewone leden en juniores hebben geen stemrecht. Bij voortijdig verlaten van de vergadering gelieve u het stem biljet in te leveren bij de secretaris. Geeft uw SCHOOLBOEKEN voor de nieuwe cursus tijdig op aan Sumatrastraat 48, telefoon 57427 (Voor Ajacieden extra snelle levering) In de leer van de mythen, of te wel de goden, hebben we voor zover onze herinnering aan de schoolbanken teruggaat, nimmer een tien behaald! Maar dat een zekere Heracles een knaap van een vechtjas was, ja, dat weten we nog. Die textiel-baronnen uit Almelo hebben anders wat aangehaald met zo'n naam te kiezen. Enfin, vandaag we schrijven 26 augustus 1962 hebben we in onze burcht de start gezien van de promovendi naar de Ere-Divisie. En we zijn echt niet onder de indruk ge komen. We hebben nu weliswaar ook niet dat gezien wat we van onze ploeg met zoveel eerste-plan-mannen hadden verwacht, doch voor techniek en voetbal-tactiek geven we onze eigen clubgenoten toch een paar punten méér. Heracles heeft niet te klagen over de uitslag. Ze verdiende echter géén centje meer dan een verlies en met een tikkeltje veine hadden we wel op 30 kunnen komen. Het lijkt ons, dat onze nieuwe penning-heer vandaag op ro zen ging en dat wil zeggen, dat ons stadion met een volle bezet ting het financiële jaar van meet is gegaan. In deze tijd is het moeilijk voetbal te beleven zonder tegelijk aan het slijk der aarde te denken. Nu ben ik toch wel even geschrokken van het woord voetbal-supermarktdat ik in een speciale editie (jaar- uitgave) van een Nederlands dagblad heb gelezen. We hopen dat Albert Heyn en nog een paar van die grootscheepse krui deniers nu niet beginnen met voetballers in hun galerijen van levens- en genotmiddelen te etaleren, want ijs- of koelkasten is al erg genoeg. We moeten er nu niet helemaal een poppekast van maken! Het is maar een grapje! Bij ons voetbal-liefhebbers van de oude stempel blijft de sport pur et simple domineren, ondanks inkopen en verkopen. We vinden het daarom prettig, dat ons team van het vorige seizoen praktisch inclusief reserves intact is gebleven. We willen liever niet weten wat achter de schermen mogelijk is geweest op transfer gebied, doch nemen aan, dat niemand verongelijkt is en dat ons bestuur met Salomo's wijsheid tussen de perikelen is door gelaveerd. Het laatste clubblad heeft wel een licht ge worpen op wat in onze hoogste regionen gebeurd is en mis schien nog gebeurt, maar laten we één ding voor ogen houden: het verenigingsbelangOok Ajax moet in de stuwing der tijden kunnen beschikken over een hechte basis, verankerd in een wijs beleid. Het is altijd onze kracht geweest: mannen met de hand aan de ploeg, bij mooi weer en bij slecht weer. En nu maar met frisse moed aan de slag! VLOKKIE. Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5