Overpeinzingen A.v.WEES x.Zn. uxe schoenen bij de aanvang van een nieuw seizoen doch Peter Voogd produceerde zo'n magnifieke kopbal, dat de rust met gelijke stand inging. Held van het eerste gedeelte werd vriend Strijks. Hij speelde uitstekend. Na de rust vroeg Van Dijk alle aandacht. Drie doelpunten bracht hij op zijn naam, waardoor de eerste zege binnenkwam. Debutant Van der Linden (spil), deed het zeer goed over centerhalves behoeven we ons nooit zorgen te maken en zal zijn weg in hogere regionen wel vinden. De grote uitblinker was echter Kees de Ruyter. Geen fijne voetballer, maar een jongen, zelfs een zeer prettige jongen, die van het begin tot het einde vecht voor de overwinning. Goed zo, Kees En hiermede zijn we aan het einde van ons latijn. De verdere verrichtingen vertelt collega Middendorp. Tot oktober! BROWN. Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat 56 Sarphatipark 48 Haarlemmerdijk 145 De honkbalknuppels zijn opgeborgen en de cricketbats staan in de olie. Trappelend van ongeduld hebben we het eerste fluit signaal weer afgewacht. Nu ik dit zo neerschrijf verwonder ik me er eigenlijk over, dat zo weinig van onze actieve voetbal lers een zomersport bedrijven, waar ook onze vereniging toch alle gelegenheid toe biedt. Deze non-activiteit tijdens de zomer lijkt me nogal schadelijk voor de conditie, voor zover aan wezig. Maar goed, we voetballen weer en laten we hopen, dat onze verenigingsactiviteiten zich dit jaar niet alleen zullen beperken tot het regelen van de door de K.N.V.B. voorgeschreven wed strijden. Vorig jaar is dat wel gedaan. Begrijp me goed, er is niets gebeurd, wat niet goed was, maar ook is er niets gebeurd, dat wel goed was. Er is alleen maar niets gebeurd. Daar zit 'm de kneep. Daar vandaan ons gevoel, dat we er maar bijhangen. Om een voorbeeld te geven: „Het Derde", ons eerste amateur- elftal, werd kampioen. Het werd ontvangen met dat kil soort enthousiasme, waarmee wij gewend zijn onze „lagere" kam pioenen te begroeten. Maar toevallig was „Het Derde" het enige elftal, dat kampioen werd in de seniorenafdeling. Eén reden temeer om deze jongens, die zo dicht tegen het betaalde voetbal aanzitten (ook vaak in „Het Tweede" meespelen) te laten merken, hoe dit op prijs werd gesteld. Wat is er gebeurd Juist... niets. Niets!! Ik voetbal nu 16 seizoenen in Ajax. Daarvan ben ik zo'n 11 of 12 maai kampioen geworden. De vaantjes en tegeltjes mag ik van m'n vrouw niet meer in de kamer hangen, vanwege 't behang of nou ja, ze is niet zó gek op voetbal. Maar op zolder heb ik een fraaie muur vol ge hangen. En nog kan ik een gevoel van triomf maar nauwelijks onderdrukken als bijv. de voddenman z'n kranten van zolder komt halen en dan bij 't aanschouwen van mijn verzameling opmerkt: „Tjonge, mijnheer, u hebt 'm geraakt vroeger." Al leen dat vroeger zit me dan niet lekker. Ik hoop, dat u me begrijpt, als ik zeg, dat ik de ongetwijfeld fraaie clubdas, welke nu ter gelegenheid van voornoemd kam pioenschap uitgereikt werd, géén passende kampioensherinne ring vind. Begrijpt u, die voddenman zou niet vinden, dat ik ,,'m geraakt" had, als ik alleen maar die das droeg. Hoe fraai ook, want die is te koop voor elk Ajax-lid. Dit, wat ik noem, gebrek aan belangstelling voor 't individu achter de naam: Ajax-Drie, voor mijn part „Vijf" of „Zeven", heeft zich vorig seizoen gewroken. „Het Zevende" raakten wij reeds kwijt, Jan de Wit kan u er meer van vertellen. Aan het einde van het seizoen bedankten zeven spelers van het derde en vier spelers van het vierde elftal. Goed, er werden enkele bedankjes weer ingetrokken, maar een gevoel van onbehagen was latent aanwezig en wij raakten weer enkele van onze vrienden kwijt. O.a. Helfer, Hulshof Hazewindus, vanaf hun eerste schoppen tegen de bal, lid van onze vereniging. Af door de zijdeur. En waar zijn ze in de loop der jaren gebleven: Starreveld, Meeuw- sen, Drewes, Verhoeven en al die anderen? Verkocht? Ook ja, maar de meesten gaan gewoon weg. Vorig jaar tegen D.W.S. 3, speelden we tegen drie ex-Ajacieden, bij A.F.C. 2, tegen maar liefst vijf ex-clubmakkers en ga zo maar door. Ze vinden er bij ons „niks-an." Op de algemene vergadering is er iets van dit onbehagen doorgedrongen, maar door nog belangrijker zaken op de ach tergrond geschoven. Ik heb echter het vertrouwen, dat ons nieuwe amateur-be stuurslid Kraan en ons eveneens nieuwe commissielid Been met hun reeds zittinghebbende mede-bestuurderen ook de overtuiging zijn toegedaan, dat hun functie niet alleen rege lend, maar ook vooral organiserend is en dat daarbij de „hu- man relations" de nodige aandacht vereisen. Inmiddels zijn we met het nieu wopgestelde trainingsschema niet gelukkig. Voor de lagere elftallen dinsdag en donderdag training van half negen tot half tien. Met een beetje geluk be tekent dat half elf thuis. Voor de gehuwden ongezellig en moeilijkheden thuis en voor jongeren, die nog via studie e.d. aan een maatschappelijke carrière bouwen, onverantwoord. Misschien kan dit schema nog eens onder handen genomen worden Hevig geschokt is het kranten-lezend publiek bij kennis neming van het gebeurde, samengevat in „de zaak Fagel- straat". Een zaak, waarbij wat er dan ook precies is gebeurd het begrip „fair play" met de voeten is getreden. Een gevoel van verslagenheid kwam dan ook over mij, toen ik daarna hoorde, dat één der verdachten een oud clubgenoot van ons was. En ergens hoop ik, dat u dit gevoel van versla genheid met mij zult delen, omdat wij, die met hem in één elftal hebben gespeeld en u, die hem leidde in zijn jeugdjaren, hebben verzuimd hem onze begrippen over „fair play" en „sportmanship" bij te brengen. Het vestigt nogmaals de aan dacht op de taak om vooral onze jeugdige leden niet alleen goed voetbal bij te brengen, maar ook en bovenal goed „sport manship", omdat dit in hun latere leven op sommige momenten zoveel belangrijker kan zijn dan een goeie trap of goeie bal controle. Ik zie het misschien een beetje overdreven. Desondanks hoop ik, dat het onze oud-clubmakker, die de spelregels zo zwaar heeft overtreden, gegeven moge zijn later, als de strafschoppen zijn genomen, zich te herstellen van zijn falen. CANARD. distilleerderij likeurstokerij wijn- importharidel AMSTERDAM EINDHOVEN 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3