JUWELIERS Bouwmeester Gerrand lAeze maand maar een „Kroniekje". We moeten nl. nog onze vakantie opruimen en dat kost altijd zo ongeveer drie weken, dus u voelt, dat we in tijdnood zitten. Dus, een beetje clementie, vrienden. Waarvoor onze dank! De bal rolt voor ons lang niet onverdienstelijk. Na de magere zege op Heracles, moesten we door de tunnel, om in de Rotter damse kuip een appeltje te gaan schillen. Ca. 60 mille liefheb bers van het bruine geval waren met of zonder jasje de tribu nes opgeklommen, om, bakkend in de zon, Feijenoord de punten te zien binnenhalen. Dat feest is niet doorgegaan, zoals u weet. Eén punt konden de Kieb oom-boys bijschrijven, maar het was meer dan ze toekwam. Een ongelukkig moment, of beter, een trieste fout van zWoeger Prins, hielp de Rotterdammers aan een 1O-voorsprong, een voorsprong, die in de verste verte niet verwacht werd en slechts tot stand kwam, door een enor me dosis geluk. Zonder geluk vaart nog steeds niemand wel, een uitspraak, die de Feijenoord-doelman kan onderstrepen. Ook hij had Mr. Mazzel tot assistent en zo kon het gebeuren, dat pas ver in de tweede helft de gelijkmaker tot stand kwam. Zeer goed werk van Prins leverde een penalty op, die Henk Groot, zelfbewust, in een doelpunt omzette. Graafland had geen schijn van kans. Voor de supporters van beide partijen is het nog enige malen „knijpen" geweest. De „ex-Italiaan" Kruiver miste een dot van een kans en een solo-nummer van Piet Keizer kon nog net voor de noodlottige streep worden gestuit. Het gebeurde in de laatste minuten van de wel boeiende maar niet op hoog peil staande kamp en het zeker schijnende doel punt had voor ons de verdiende zege betekend. Met de ver deling der punten waren we uiteraard tevreden en de Rotter dammers niet minder. Ons team bestaande uit: Hogerman, Tijm, Ouderland, Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Keizer, Prins en Vooral de achterhoede en middenlinie hebben de tegenstanders, die het o.i. dit seizoen heel moeilijk zuilen krijgen, weinig of geen gelegenheid gegeven het Hogerman erg lastig te maken. Kreyermaat, idool van de Rotterdammers, kwam met een paar harde schoten voor de dag, die Bertus bekwaam stopte en voor de rest was het a.b.c. wat de kuipklok sloeg. Moulijn had tegen Tijim of Schaaphok niets in te brengen en Bergholtz was voor Ouderland geen partij. Kruiver liep op iedere bal, doch kwam maar heel weinig in het stuk voor. 't Is dat Graafland op dreef was en veel geluk had, maar anders had het niet bij één doel punt gebleven. Zoals gezegd, we waren tevreden en gedachtig aan een oude uitspraak van Jack Reynolds: uit gelijk en thuis winnen, betekent het kampioenschap. In Volendam tolden de draaimolens en knalde de kruitdamp op het hoofd van Jut. Schiedam was er ook (ontbreekt trou wens nooit) en bovendien kwam Ajax aan de paling ruiken. Er in bijten is echter iets anders. Allicht!! 'tls 'n groot deel van de strijd een Volendams familiefeest geweest. Eén nul voor, drie één voor en kort voor het einde een 43-voorsprong. Echt, om op de dijk voor de deur van Spaander, een horlepiep te dansen. De Hollandse Bouillabaisse, (als u in Marseille bent geweest, hebt u die vissoep met saffraan, gemaakt van „les fruits de mer", natuurlijk geproefd; nergens smaakt ze zo lekker als in de stad waar zij werd uitgevonden) zou die avond romiger zijn dan ooit tevoren. Eilacie, bij Ajax liep nog een koninklijke familie, een „Keizer en een Prins" en die gaf, even vóór de pan van het vuur genomen zou worden, diezelfde pan een Amsterdamse lel. Cees Groot had hem gezien, liet eerst zijn broer het gas uitdraaien (44) en zond even later Prins naar de zijlijn. Co liep als een haas voor zijn leven, ramde de bal hoog voor het Volendamse doel, waar Keizer opdook, om met een „kurketrekker-kopbal" de soep over de tafel te sme ten. Het feest was uit. De kermis had een triest einde genomen. Volendam wat letterlijk en figuurlijk verslagen. AjaxFeijenoord was boeiend, VolendamAjax, qua voet bal een prima kijkspel en geweldig spectaculair. Beide partijen hebben met een enorm élan voor de zege gevochten. Men wilde eenvoudig niet verliezen. Iedere meter grond werd hardnekkig betwist. Een gelijkspel was misschien de juiste uitslag geweest. Nu waren wij de gelukkigen. Om het op zijn buitenlands te zeggen: ,,'t zit in het spel". Onze ploeg, in dezelfde samenstelling als tegen Feijenoord, een reuze pluim. Vijf punten uit drie zware matches; we doen het er graag voor! Hulde, mannen! Ajax 2 hebben we tegen Sparta 2 bezig gezien. Eerlijk, vrienden, het was bar en boos! Tegen D.W.S. 2 was het al sof geweest, maar tegen de Spartanen leek het nergens op. Na tuurlijk waren er uitzonderingen; Van der Werf, Van Ham, Visser, Koghee, Oldenziel, maar de rest gooide er met de be roemde, of beter, de beroerde pet naar. Trainer Gruber is na afloop ook gaan gooien; met boete! In het vorig clubblad schreven wij: „iHij, die niet werkt, zal niet eten", nu wordt het: „Hij, die niet werkt, moet betalen". Een nieuw voetbal seizoen, een nieuw geluid! Tjawat zullen we er van zeg gen! Sterkte, mannen! Helaas brak één van de Spartanen een been. Een ongeluk kige botsing was de oorzaak. We wensen deze sportmakker spoedig beterschap. Ajax 3 trok naar IJmuiden om Stormvogels 3 van de zege weg te houden. Het lukte. Met een 34-overwinning kon de home-reis worden aanvaard. Een goed begin! Ajax 4 zagen we met 51 van Vriendenschaar 2 winnen. Een forse ploeg, dat Vrienden-elftal, maar het team van de Dukkers en Post was voetbaltechnisoh te sterk voor de Oulern- borgers. Ajax 5 klopte Zeeburgia 4 met 41. Dat vijfde van ons zal het o.i. dit seizoen ver brengen. Er wordt getracht goed voet bal te spelen en tegen Zeeburgia lukte het best. Ajax 6 liet zich ook niet onbetuigd. Tegenstander S.D.Z. 2, een net ploegje, werd er de dupe van (31). Goed werk, vrien den! Onze K.N.V.B.-juniores trokken naar Vlaardingen. Fortuna trad daar op als gastheer. Men deed het zeer hoffelijk, trachtte met goed voetbal ons de loef af te steken. In het begin leek het er op. Prima spel gaf de Vlaardingers een 1O-voorsprong, 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2