Gooise Praet... Uitslagen de Merelhof Herfstmaand 1962 De competitie van de Ere-Divisie heeft tot nu toe in zoverre een choc opgeleverd, dat de schittering van de sterren aan de Maas achter een wolkendek is verdwenen. Dat is niet zo leuk voor Feijenoord, maar het is wel wat zuur voor een medewerker van Televisier, die in een recent nummer van dat familie-orgaan met muziekover de Rotterdamse topclub schreefenfin u hebt het zelf gelezen misschien! Hier is de stuff, voor het geval dat dit sierlijke geschrijf aan uw aandacht ontsnapt is: Feyenoord vaandeldrager, ja: maar als de Rotterdam mers het zouden schoppen tot de halve of de hele finale van de Europese bekerstrijd, zal toch geen commentator kunnen beweren dat in het laatste en hoogste gevecht de represen- tante van Hollands club-kunnen aan het werk is. Feyenoord is naar geest noch prestatie een representante. Het is een grootheid apart, die schertsend met het oranje-shirt haar eigen verdieping heeft gebouwd óp de flat-constructie van onze eredivisie. En zo troont het hoog en ongenaak baar niet rouwend om het feit, dat het een tijd geen deel mag hebben aan de nationale formatie der Oranje-leeuwen, wel vechtend voor zijn inschrijving in de Europese compe titie. Die schijnt voor de Rotterdammers de juiste maat te zijn, de Nederlandse competitie niet meer. Nu willen we de inzinking van het team uit Rotterdam daar kunnen we zelf ook over meepraten denk maar aan het vorige seizoen) geheel buiten beschouwing laten. Maar wat de schrijver-medewerker van Televisier beweert van die „grootheid apart" is klinklare nonsens. Het lijkt me ook niet juist, als zouden de Fyenoord-spelers geen spijt hebben van hun fatale fout ter zake hun houding tegenover de Oranje-formatie. Deze misdraging wordt hiervan zijn we overtuigd) in de boezem van de gehele Feyenoord-familie betreurd. De Rotterdamse club zal zich in de toekomst zeker van deze donkere blaam herstellen en haar aloude goede naam eer aandoen. Doch met zinloos geschrijf als het gewraakte is Feyenoord niet gediend. Het tegendeel lijkt waarschijnlijker. In het zelfde artikel komt Ajax ook nog aan de beurt. Na iets gezegd te hebben over de kritische instelling van de zuidelijke Nederlanders heet het over het Ajax-publiek Het zijn géén Ajacieden, die door dik en dun blijven recht praten wat krom is een gemoedsbeweging die tot een haast karikaturale liefde aan de vereniging is terug te voeren. Een voortdurend verliezend Ajax behoeft om „ver- raad-van-we ge-de-supporters" geen vrees te hebben: die blijven. Die zullen volharden in hun apologie. Ja, ja, het is wél een met jalousie doordrenkte opinie! Maar een compliment voor de Amsterdammersvoor zover ze door een rood-witte bril staren. De schrijver is in de gauwigheid ook nog profeet: een voortdurend verliezend Ajax is althans waaraan hij denkt. Wel de schrijver moet maar eens komen kijken op de flat-constructie van de Ere-Divisie. Wedden, dat hij er Ajax vindt? VLOKKIE. 2 september 1962: Feij enoor dA j ax Ajax 2'D.W.S. 2 (zaterdag) Ajax Comb.Aalsmeer 1 1—1 1—1 4—0 Oran je-Zwart-toernooi Ajax Comb.—A.D.W. 3—0 Oranje-ZwartAjax 33 (strafschoppen wint Ajax (3e prijs)) Ajax Comb.iMaccabi 31 D.O.S. (K.N.V.B.-jun.) Ajax (K.N.V.B.-jun.) (vriendsch.) 41 Juniores: Volewijckers A 1Ajax A 1 10 9 september 1962: VolendamAjax 45 Ajax 2'Sparta 2 (zaterdag) 00 Stormvogels 3Ajax 3 34 Ajax 4Vriendenschaar 2 51 Ajax 5Zeeburgia 4 41 Ajax 6S.D.Z. 2 31 Juniores: Fortuna (VI.) (K.N.V.B.)— Ajax (K.N.V.B.) (zaterdag) 14 Ajax A 1—J.O.S. A 1 2—2 Ajax 2Volewijckers 2 90 Zeeburgia 2Ajax 3 46 Volewijckers 3Ajax 4 45 Ajax 5Amstel 3 60 Junioren B: Ajax 1'Zeeburgia 1 61 Volewijckers 2Ajax 2 20 Blauw-Wit 3Ajax 3 14 RapiditasAjax 4 10 Ajax 5—V.V.A. 5 4—1 GROOTS HONDERDSTE!! Vriend Swaab maakte ons er op attent dat Henk Groot tegen Feyenoord in Rotterdam zijn honderdste doelpunt voor Ajax scoorde, sinds zijn entree in onze club. Van dit heugelijke feit maken wij hier natuurlijk gaarne melding, vergezeld van onze hulde 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 15