Van de Penningmeester 3. wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland; 4. wedstrijden om de Europa-Cup; 5. wedstrijden van de Intertoto-competitie 6. wedstrijden om de Europese beker voor Nationale beker winnaar; 7. vriendschappelijke wedstrijden tegen buitenlandse vereni gingen, waarvoor reeds toestemming is aangevraagd op het moment, dat de geschorste speler zijn overtreding heeft begaan. BESPELING VAN HALFVERHARDE VELDEN In verband met het spelen van wedstrijden en het houden van training op halfverharde velden heeft het Bondsbestuur na besprekingen met verschillende instanties en na gehouden proef- wedstrijden besloten dit toe te staan en wel onder de navol gende beperkingen en richtlijnen. 1. Het halfverharde veld is voor wedstrijden en oefeningen aanvaardbaar zowel voor de jeugd als voor ouderen. 2. De verenigingen dienen als hoofdveld minstens één grasveld te bezitten en dienen halfverharde velden als bijvelden te beschouwen. 3. Voor wedstrijden dienen de minimum afmetingen van deze terreinen gelijk te zijn aan die met een grasmat (100 x 64), terwijl bovendien rondom het terrein een uitloop van 1 m gelijke substantie nodig wordt geacht; vervolgens 3 m uit- loopstrook-grasmat en daar omheen de veldafzetting. 4. Geen vereniging kan tot de K.N.V.B. worden toegelaten, welke niet over een terrein met grasmat beschikt. 5. Het verdient aanbeveling de kleding der spelers aan te passen aan de aard van de toplaag. Voor de veldspelers wordt gedacht aan handschoenen, elle boog- en kniebeschermers; voor de doelverdedigers heup beschermers (gewatteerde broeken) of lange broek. 6. Bijzondere aandacht moet worden besteed aan het schoeisel. Schoenen met in de zool gespijkerde noppen worden ten sterkste ontraden: het leer slijt nl. snel af op deze toplagen en de dan uitstekende spijkers vormen een groot gevaar voor verwonding der spelers; bovendien wordt de toplaag van het halfverharde veld door de hoge, scherpe noppen ernstig beschadigd. 7. Het gebruik van halfverharde velden voor competitie-wed- strijden dient tevoren in het competitie-programma te wor den vastgesteld. Het is niet mogelijk nadat de consul of de scheidsrechter een terrein met grasmat heeft afgekeurd, de vastgestelde wedstrijd op een haltverhard veld door te laten gaan indien de bezoekende vereniging niet tevoren van deze mogelijkheid op de hoogte is gesteld. Beide elftallen dienen nl. over de benodigde extra kleding of speciaal schoeisel te kunnen beschikken. JEUGD-COMPETITIE BETAALD VOETBAL In de Sportkroniek van 27 augustus a.s. zult u de eerste helft van het wedstrijdprogramma van de Jeugd-competitie Betaald Voetbal vermeld zien, waarbij wij nog enkele opmer kingen willen maken. In eerste instantie hebben wij bij de indeling en bij de samen stelling van het programma naar de meest gunstige oplossing U kunt van mij nog geen ervaringen verwachten Daarvoor ben ik nog te kort penningmeester. Maar het valt mij nu reeds op, dat zovele leden en donateurs hun contributie resp. donatie nog niet betaald hebben. Dat begrijp ik niet goed. Doet u dit toch direct. Om het u gemakkelijk te maken, hebben wij een rekening geopend bij het Gemeente Girokantoor, met een nummer om nooit te vergeten n.l. A 2800. Onze postrekening is 123977, terwijl ook de Nederlandse Middenstandsbank, Ooster park 89 te Amsterdam uw gelden gaarne in ontvangst neemt. Dus nu geen verder uitstel meer. Do is now!! Verder heb ik wat hulp nodig. Niet voor de administratie, maar voor het bieden van service aan de winkeliers, die uw toto-formulier innemen. De leden van de kleinere voetbalclubs halen bij de winkeliers de formulieren op, zodat deze mensen die niet zelf behoeven in te leveren. Hierin mag Ajax niet ach terblijven. Dit gaat ons klanten kosten. Ik vraag nu in elke buurt een vrijwilliger die de toto-formulieren vrijdagavond bij b.v. 3 winkeliers in zijn buurt ophaalt en daarna inlevert bij de Toto-commissie, die dan zitting houdt in Suisse, Kalverstraat 2226, waar tevens onze clubavond gehouden wordt. Leden van Ajax, laat nu eens zien dat u niet alleen kunt voetballen, maar ook op ander terrein nog iets voor uw club wilt doen. Belt uw administrateur even op (54440) en geeft u op. Ik reken op u. G. JURGENS. gezocht, waarbij zoveel mogelijk rekening is gehouden met de door de verenigingen ingediende wensen ten aanzien van deze competitie. 'Daarnaast zijn alle wedstrijden op zaterdag vastgesteld, waarmede wij overeenkomstig het verzoek in het Studie-Rap port hebben gehandeld, daar immers hierin staat vermeid, dat de wedstrijden als regel op zaterdag dienen te worden vastge steld. In onderling overleg echter kunnen de verenigingen de wed strijden op zondag vaststellen, waarbij dit dan wel tijdig aan het Bondsbureau dient te worden medegedeeld, met opgave van het aanvangsuur. Ter uwer oriëntatie maken wij u er op attent, dat voor de op zaterdag vastgestelde wedstrijden de volgende aanvangs- uren gelden A. van 8 september t/m 13 oktober 16.00 uur B. van 20 oktober t/m 17 november 15.00 uur C. van 24 november t/m 12 januari 14.30 uur D. van 19 januari t/m 9 februari 15.00 uur Vanaf 16 februari tot het einde van het seizoen geldt als aanvangsuur 16.00 uur. Daar wij allen met deze nieuwe Jeugd-Competitie nog de nodige ervaring moeten opdoen, rekenen wij op uw aller mede werking en wij spreken tevens de wens er bij uit, dat naast de reeds genomen en de nog te nemen maatregelen om tot beter voetbal te komen, ook deze nieuwe Jeugd-competitie het hare hiertoe zal mogen bijdragen. Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 12