CO BERGMAN Als u dit Clubblad in handen krijgt, behoort de eerste Competi tiewedstrijd waarschijnlijk alweer tot het verleden, en wil dit zeg gen, dat uitslag en opstelling van ons elftal u bekend is. Voor mij zijn dit op heden nog onbekende factoren, hoewel ik u eerlijk heidshalve reeds nu, twee dagen na de fraaie overwinning op het sterke Sheffield Wednesdaykan vertellen, dat het succes van onze jongens tezamen met het prachtige resultaat van onze Juniores in de voorwedstrijd, mij op dit moment in een zekere optimistische stemming hebben gebracht. Het was mooi werk, en blijven onze jongens in nauwe samen werking met hun trainer de heer Gruber, dit enthousiasme op brengen, dan zijn de mogelijkheden voor een gunstig seizoen ze ker aanwezig. Jammer is het daarom, dat er op dit moment nog een paar don kere wolken boven ons Stadion hangen, waarover ik hier niet veel wil schrijven, en waarbij ik alleen maar de hoop wil uitspreken, dat iedere Ajacied zich ook werkelijk als Ajacied zal gedragen, waarmede ik alleen maar wil zeggen, „stel persoonlijke teleur stellingen en privéeisen terzijde als het gaat om het algemeen be lang." Direct op het bovenstaande, zou ik willen wijzen op de moei lijkheden, die de clubbesturen ieder jaar weer op te lossen hebben in de transfermaanden. Hoewel het dit jaar op de transfermarkt vrij rustig is gebleven, hebben zich hier en daar kwesties voorgedaan welke m.i. te ver mijden waren geweest. Natuurlijk heeft iedere speler het recht om te proberen „er zo veel mogelijk" uit te halen, maar het zou toch wel van een zwakke Bestuursmentaliteit getuigen, als de te genover de gehele club verantwoordelijke Besturen niet een streng en rechtvaardig beleid voor zouden staan. Dat het K.N.V.B.-bestuur het de goedwillende (en niet om steun bedelendeclubs bij het uitoefenen van hun zware taak erg gemakkelijk maakt is moeilijk te beweren. Mij althans is het on begrijpelijk, dat men Commissies in het leven roept, die welis waar enorm veel werk verzetten, maar die daarbij de clubs rustig Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion adviseren bedragen uit te betalen en contracten aan te gaan, die veruit gaan boven de mogelijkheden van het betaalde voetbal hiei te lande (een enkele uitzondering natuurlijk daar gelaten). Het is begrijpelijk, dat dit enorme moeilijkheden veroorzaakt, vooral bij die verenigingen met veel topspelers. Natuurlijk hebben de Heren gelijk, als ze verkondigen, dat be ter voetbal meer bezoekers trekt, zo wijs zijn we zelf ook wel, maar waar halen we onder de huidige omstandigheden dat betere voetbal vandaan. Wat dat betreft, hult men zich in nevelen. Persoonlijk geloof ik, dat men over de gehele lijn, beter inge speelde teams krijgt, als de transfer eens voor een paar jaar stop gezet werd, en zou dit vooral tegenover de spelers niet geheel fair zijn, dan het voorschrift, dat een elftal verplicht is uit te komen met een (nader aan te wijzen) aantal „eigen kweek"-spelers. Ik weet, dat ik hierbij voor eigen parochie predik, maar toch geloof ik zeker, dat dit alleen maar de methode is om tot homogener ploegen te komen, en daarmede het gehele Nederlandse voetbal aantrekkelijker te maken. Het huidige gescharrel versterkt een ploeg ten koste van een andere, en heeft voor het geheel geen en kele waarde. Ik ben blij, dat het Ajaxbestuur deze richtlijn tot op heden steeds zoveel mogelijk heeft gevolgd. In Engeland is een Vereniging van opstandige supporters opge richt, welke zich tendoel stelt, bij belangrijke wedstrijden meer entreekaarten in het bezit te brengen van waarachtige voetbal bezoekers, en minder in handen van zoals men daar zegt, Lords, Ladies enz. Ik, vind dit een nobel streven en hoewel ik er zeker van ben, dat er bij Ajax, nooit teveel Lords, Ladies etc. naar voren geschoven zijn, ben ik toch heel erg blij, dat het Ajax-bestuur besloten heeft een Commissie in het leven te roepen, welke onder super visie van het Bestuur zich bezig zal houden met een rechtvaardige ver deling van de entreebiljetten, bij de hopelijk veel uitverkochte wed strijden van ons eerste elftal. Van harte hoop ik, dat u er precies zo over denkt, doch gelieve u er tevens acte van te nemen, dat het bovenstaande u in de toe komst er tevens van moet weerhouden, om Ajax Bestuurderen, Offficials of Administrateur op te bellen met het verzoek om voor een paar kaartjes in aanmerking te komen. Deze Heren hebben ze echt ook niet meer, misschien kunt u dit nu reeds aan uw klanten en andere relaties vertellen, waarvoor hartelijk dank. Het nieuwe gereserveerde gedeelte werkt goed, en zal hopelijk ondanks enige kinderziekten wel goed blijven werken; voor de huurders is dit een prettige oplossing en voor de Vereniging een welkom meevallertje. Nu deze gelegenheid echter openstaat, wil ik er nogmaals op wijzen, dat het in de toekomst voor de halstarrigen welke steeds nog proberen op het officiële gereserveerde gedeelte te komen steeds moeilijker zal worden. Doet u dit toch niet lan ger, het is voor de controle vervelend, en geeft bij andere goede Ajacieden alleen maar schele ogen. Verder verloopt alles naar wens, de woelige maanden liggen ach ter ons, en kan ik begin september eens heerlijk een beetje met vakantie gaan. Aan alle Rood-Witte vrienden en speciaal natuurlijk aan alle elftallen wens ik van ganser harte een prettig en bovenal zeer succesvol seizoen. Jongens, zorg voor mooie wedstrijden, de gehele rood-witte familie zal dan wel zorgen voor het nodige enthousiasme rond de velden; wij allen rekenen op een serie Kampioenen. Veel succes en faire Sport. JAMES Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 -Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8