Niessen Clubavond iVIVV/M lbl\ (vervolg van pagina 3) doen het louter en alleen voor de club, doen het louter en alleen om Ajax goed te laten draaien en aan de top van het Nederlandse voetbal te houden. Eerlijk vrienden, zij besteden een zee van tijd aan een sport, die ook uw hobby is. Natuurlijk, niemand dwingt ze het te doen, het gebeurt allemaal uit vrije wil, maar willen we iets doen voor de jeugd, of zoals u wilt, willen we blijven draaien, dan moe ten er mensen worden gevonden, bereid de handen uit de mouwen te steken. Dat geldt niet alleen voor de voetbal sport, maar voor alle sporten. Zonder leiding geen sport en of het nu mijnheer A of mijnheer B is, die „de lakens uit deelt" hindert geen bliksem, als hij zijn „baan" maar naar eer en geweten vervult. Fouten zal hij natuurlijk maken; wie maakt die niet? Maar wij zijn er van overtuigd, dat een ieder, die aan het groene laken zit, of een functie bekleedt, zo nu en dan zal mistasten. Weest u dus mild met uw kri tiek en als u iets aan te merken hebt, komt u dan even naar ons stadion en deponeert uw klachten ter bevoegde plaatse. U krijgt beslist een willig oor, werkt mee aan een goede gang van zaken en voorkomt een hoop geklets in de ruimte, want u weet het, een mug krijgt rap de omvang van een olifant en de beste stuurlui spuwen nog steeds kringetjes over de brugleuning. Nou lui, de eerste „Kroniek" is er weer; om in de stijl te blijven, een pietsie mild met uw kritiek op onze krabbel a.u.b.! LAATSTE NIEUWS De „wel-of-niet-tekenen-affaire" is op de valreep toch nog rond gekomen. Alle betrokkenen accepteerden het aange boden contract en zo kon trainer Gruber enige weken voor de aanvang van de competitie de volledige ploeg de voet bal weide insturen. Na de match tegen Sheffield restte één zondag en die werd benut om met de amateurclub J.O.S. in de clinch te gaan. Uiteraard werd het een Ajax-combina- tie, die de prima partij gevende amateurs met 52 aan de onvoordelige kant van de score liet. Henk Groot en Jan Dahrs zorgden voor de vijf goals. Zondag j.l. was het dan weer zover. De bel voor de eer ste ronde had geklingeld. Benjamin Heracles mocht pro beren captain Ouderland en zijn mannen beentje te lich ten. 't Is Heracles niet gelukt, alhoewel de zwart-witten een zeer behoorlijke partij voetbal speelden. Stug en snel, waarbij niet uit het oog werd verloren, dat de weg naar succes via goed voetbal leidt. Als zij zo doorgaan redden de Heracliden het zeer zeker. Ons team, was nog niet „in", speelde mat en gaf de Almeloërs volop gelegenheid er „lekker in" te komen. Enige geheide kansen bleven onbe nut, hierbij denken we aan slecht geplaatste kopballen en zwak inschieten in vrije positie, waardoor Heracles hoe langer hoe meer moed kreeg. Haar aanvallen werden steeds talrijker én gevaarlijker, hetgeen onze defensie tot uiterste Vanaf vrijdag 7 september a.s. iedere vrijdagavond Club avond voor leden en donateurs in Hotel Suisse, Kalver- straat. Kaarten, biljarten of een praatje aan de stamtafel! U komt toch ook???!!! waakzaamheid noodzaakte. Piet Ouderland, Tijm, Schaap hok, Pronk en Muller verdedigden bekwaam en daar ook Hoogerman een en al attentie was, is de score aan onze kant blank gebleven. Cees Groot, die zaterdag tegen de reserves van Feijenoord tweemaal scoorde, wist diep in de tweede helft de bal langs Van der Wint te wringen, hetgeen uiteindelijk de Ajax-overwinning betekende. Moe dig hebben de Almeloërs getracht de kansen te doen ke ren, doch onze verdediging bleef onverbiddelijk en daar ook ons aanvalsquintet, bestaande uit Swart, Prins, Henk Groot, Keizer (helaas na een half uur geblesseerd Piet speelde uitstekend en door Cees Groot vervangen) en Petersen, niet verder dan dat ene doelpuntje kwam, kon den we de eerste (zeer magere) twee winstpunten note ren. Zondag a.s., tegen Feijenoord te Rotterdam, mag er geen kansje onbenut blijven. Mannen, we rekenen op jul lie! Het tweede elftal heeft zaterdag j.l. het goede voor beeld gegeven. Met 24 kregen de kuip-reserves (8000 be- Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. Timen! Een wel zeer belangrijk onderdeel van het voetbalspel 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6