Ongevallen- en W.A.-verzekering Wortel s Boekhandel voor alle K.N.V.B.-leden Het lijkt mij nuttig in extenso de premiën en voorwaarden van bovengoemde verzekeringen te publiceren, opdat ieder werkend lid de draagwijdte en de gevolgen van deze ver plichte verzekeringen ten volle kan overzien enwaar deren. Het behoeft geen betoog, dat deze verzekeringen in een reeds lang gevoelde behoefte voorzien en de uitgebreide dekking van onze amateurleden tegen een premie, b.v. voor senioren van twee cent per week, in deze tijd van sociale hervorming in dank zal worden aanvaard. A. L. A. ONGEVALLENVERZEKERING De verzekering biedt dekking tijdens het zich bevinden op het (de) terrein(en), trainings- of oefenvelden of lokalen van de eigen vereniging voor het spelen van wedstrijden, trainen, bijwonen van wedstrijden als toeschouwer, alsmede op het (de) terrein (en) van de vereniging (en), die worden bezocht voor het spelen van wedstrijden of tijdens het bijwonen van wedstrijden als toeschouwer (alleen in club verband); tijdens reizen (ook echter uitsluitend in club verband onder leiding) van en naar terreinen e.d. en voorts alle activiteiten van de verenigingen welke namens en/of in opdracht van de club worden verricht. De contractspelers zijn niet verzekerd tijdens hun activi teiten als contractspelers in de ruimste zin. Verzekerde bedragen ongehuwden a. 1.000,uitkering bij dood; b. 10.000,uitkering bij blijvende algehele invaliditeit met proportionele uitkering bij blijvende ge deeltelijke invaliditeit volgens de normale polis van ongevallen-verzekering; c. 70,maximum uitkering per week bij tijdelijke arbeidsongeschiktheid d. 500,maximum per ongeval voor kosten en ge neeskundige behandeling. Gehuwden en ongehuwde kostwinners in de zin der wet a. 5.000,uitkering bij dood; b. 10.000,uitkering bij blijvende algehele invaliditeit met proportionele uitkering bij blijvende ge deeltelijke invaliditeit volgens de normale polis van ongevallen-verzekering; c. 70,maximum uitkering per week bij tijdelijke arbeidsongeschiktheid d. 500,maximum per ongeval voor kosten en ge neeskundige behandeling. De uitkering onder c. moet worden gezien als een aan vullende uitkering, zodat uitkering wordt gedaan voor de werkelijke gederfde inkomsten tot maximum 70,per week door een ongeval, waartegen deze verzekering dekking biedt. Een week wordt gesteld op 7 dagen. De uitkering onder d. geschiedt, indien tot herstel van een ongevalsletsel noodzakelijke geneeskundige kosten gemaakt zijn. Vergoeding van bedoelde kosten zullen niet plaatsvinden, indien en voorzover er aanspraak bestaat krachtens het ziekenfondsenbesluit of andere verzekering of regeling; de elders lopende dekking tot vergoeding van bedoelde kosten zal ongeacht het tijdstip waarop zij werd aangegaan met betrekking tot deze verzekering altijd als de oudste ver zekering worden aangemerkt. B. W.A.-VERZEKERING Verzekerd maximum: 250.000,per gebeurtenis (of reeks gebeurtenissen, die een zelfde oorzaak hebben) waarbij een of meer per sonen zijn gedood of gewond, dan wel schade aan eigen dommen van derden wordt toegebracht, met een eigen risico van 10,per geval, terzake van schade aan goederen van derden toegebracht. Deze verzekering dient ter dekking van de wettelijke aan sprakelijkheid van het bestuur van de K.N.V.B. en zijn afdelingen, alsmede van de besturen van de toegelaten verenigingen. Onder de verzekering zal mede begrepen zijn de wettelijke aansprakelijkheid van: a. bestuursleden; de in dienst van de bond en verenigingen zijnde perso nen; de bondsofficials, onder wie commissieleden, con suls, scheidsrechters etc. allen in hun functie als zodanig. b. de leden gedurende de tijd, dat zij zich uit hoofde van hun lidmaatschap ener vereniging op het (de) ter rein (en), trainings- of oefenvelden of lokalen van de eigen vereniging bevinden voor het spelen van wedstrij den, trainen, bijwonen van wedstrijden als toeschouwer, alsmede op het (de) terrein (en) van de vereniging (en), die worden bezocht voor het spelen van wedstrijden of tijdens het bijwonen van wedstrijden als toeschouwer (alleen in clubverband); tijdens reizen (ook echter uit sluitend in clubverband onder leiding) van en naar terreinen e.d. en voorts tijdens alle activiteiten van de verenigingen welke namens en/of in opdracht van de club worden verricht. De geldelijke gevolgen van de aansprakelijkheid van contractspelers en/of verenigingen wegens het elkaar toebrengen van lichamelijk letsel door de contractspe lers tijdens het spelen van wedstrijden of het deelnemen aan de training, zijn van deze verzekering uitgesloten. c. bovendien zal tot een maximum van 1000,per geval mede verzekerd zijn schade, toegebracht aan installaties van de tegenpartij, zulks evenwel met een eigen risico voor elke schade van 50, De verdere voorwaarden voor de ongevallen- en W.A.-ver- zekering zijn gebaseerd op de normale polissen voor der gelijke verzekeringen. Premie Deze bedraagt voor de bovengenoemde verzekeringen: voor een senior ƒ1,per jaar; voor een junior 0,50 per jaar; voor een pupil ƒ0,25 per jaar. De premies zullen door de K.N.V.B. met de verenigingen in rekening-courant worden verrekend. (Overgenomen uit hei clubblad van Excelsior) Geeft uw SCHOOLBOEKEN voor de nieuwe cursus tijdig op aan Sumatrastraat 48, telefoon 57427 (Voor Ajacieden extra snelle levering) 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5