wilÉSfif 111111 I JUWELIERS j! j mli Bouwmeester 1 Gerrand "P\e transfer-bries was het wel eens een bries? is, in het algemeen genomen, even kalm gaan liggen, als hij heeft gewaaid. Weinig of geen schokkende gebeurtenissen. Voornamelijk in het zuiden verandering van décor, maar dat was te verwachten. In onze kring had de transfer kommer en ellende nog een na-zuchtje. Les trois Mous- quetairs wensten het aangeboden contract niet te tekenen en op dit moment half augustus zitten de resp. hand tekeningen nog in de vulpen. Dat kan! Als je geen trek hebt, moet je niet eten. Eenvoudig als goedendag! De voet balkaravaan trekt echter verder en is de achterblijver spoedig vergeten. Een ijzeren wet, noem het van ons part een natuurwet, waaraan niet te tornen valt. Het is hier beslist niet de plaats, om op deze „niet tekenen affaire" dieper in te gaan. Wel een paar algemeenheden. Als we zo hier en daar horen, wat er voor semiprofs in ons landje te verdienen valt gezien de financiële draagkracht van vele clubs (we lazen in een clubblad van een heel oude vereniging een „fameus" idee, n.l. iedere maand 2.50 lap pen door alle leden en door hen, die daar zin in hebben) is dat maar bitter weinig in vergelijking met de bedragen, die onze schatbewaarder iedere maand op tafel legt, of beter, op tafel kan leggen. Immers, we betalen naar gele verde prestatie, op papier vastgelegd en voor een ieder, die lezen kan, duidelijk te lezen. Bovendien zijn de gelden safe, de te betalen bedragen verantwoord en waakt het bestuur, gesteund door de Financiële Commissie, over de Ajax-bezittingen, als een moeder over de porceleinkast. Bestaan die dingen nog? i f'" rUU 'nl# Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Zoals gezegd, de voetbalkaravaan trekt verder en wij trekken lustig mee. U hebt het op 12 augustus 1.1. met eigen ogen kunnen aanschouwen. Een Italiaanse jeugdploeg Virtus Bolzano (een jeugdselectie uit Bolzano en omge ving, gefinancierd door genoemde stad en omliggende ge meenten, die trips naar vele landen maakt Spanje en Engeland staan volgende maand op het programma speelde een voorwedstrijd tegen onze K.N.V.B.-juniores. De jeugdige Italianen, gehandicapt door de gladde grasmat en druilregen, konden tegen ons prima spelend jeugdteam niet op en verloren met 91. Het talrijke publiek stak zijn bewondeirng dan ook niet onder de houten zetels van onze tribunes en beloonde beide elftallen met een warm applaus. In dat warme appleus lag niet alleen de bewondering voor het vertoonde spel, maar ook de vreugde van de zekerheid, dat aan de toekomst van onze club niet gewanhoopt be hoeft te worden. De „leading men" van Sheffield Wednes day, die het spel hadden gadegeslagen, vroegen, of zij een paar van onze juniores mee naar Engeland mochten ne men. Kijk, vrienden, dat zegt iets! En ook het spel, dat onze betaalde selectie-ploeg iets later op de grasmat legde, zei iets. Niet alléén ons, maar ook de gents uit het moederland van onze sport. Naarmate de wedstrijd vorderde, verstarde de „sunny smiles". Onze achterhoede, na enige minuten door een onoplet tendheid verrast, werd een schier onneembare barrière. Henk Tym, vocht als een terrier en had op het laatst de linksbuiten uit Sheffield, een speler, die er echt iets van kan, in zijn zak. Schaaphok, we hebben het al eerder ge schreven, een speler waarvan men maar weinig leest, be slist een grote steunpilaar van onze ploeg, zat overal en speelde met verstand en overleg. Schaaphok en Tym, twee knapen, die elkaar bijzonder goed verstaan, zullen ons, let op, vrienden, dit seizoen veel voetbalgenoegen verschaffen. Ad Visser, een uitzonderlijke vechtjas, die knokt voor zijn spaarpot, in het buitenland heeft Ad reeds vele goede matches voor ons gespeeld, kwam er hoe langer hoe be ter in en van hem hadden ook de Engelsen niet terug. Tony Pronk, begon met een misstap, kan de beste overkomen, maar deed later zoveel goed en nuttig werk, dat zijn foutje spoedig vergeten was. En captain Ouderland? Piet speelde weer als van ouds, verdedigde uitstekend en zat bovendien enige malen in de buurt van het doel der tegenpartij. Strofe uit de 424 symfonie. Door het slechte schieten van de Britten had Hoogerman het niet moeilijk, maar wat Bertus te verwerken kreeg, deed hij goed. Over onze verdediging behoeven we ons beslist geen zorgen te maken. Dat staat vast! En de voorhoede? Als deze linie ingespeeld is, wordt zij voor iedere verdediging zeer gevaarlijk. Vesters, dè man van onze bondstrainer, is een prima voetballer. De goal, die hij achter doelman Springett, toch heus geen kind, depo neerde, was, wat men pleegt te noemen, „bekeken". Als deze knaap de wapenrok voor goed uittrekt en geregeld kan trainen, maakt de heer Gruber een uitstekend rechts buiten van hem. Met Ko Prins, de onvermoeibare een dreun in de bovenhoek was zijn tastbaar aandeel in de zege naast zich, kan die rechtervleugel van ons straks wat worden. Cees Groot had het heel moeilijk tegen internatio nal Swan, maar niettegenstaande dat, deed Cees toch veel goede dingen. Piet Keizer, de begenadigde voetballer, had er echt zin in en was voor de Engelsen een doorlopend ge vaar. Zijn doelpunt, gescoord middels een prima pass van Vesters, was een juweel. En tot slot dan Peet Petersen. Onze linksbuiten is een zeer snel manneke, dat het publiek in vervoering kan brengen, maar soms te lang wacht met afgeven van de bal. Als trainer Gruber, die fout wegwerkt zullen er niet veel linksbuitens op de Nederlandse velden lopen, die onze man overschaduwen. Tegen Sheffield maakte Peet die fout enige malen, waar door kansen verloren gingen en verloren gegane kansen kunnen een nederlaag betekenen. Al bij al een match die bij het publiek insloeg. Men ging tevreden naar huis, had waar voor zijn geld gehad en daar gaat het toch uiteindelijk om. Betere reclame hadden onze spelers niet kunnen ma ken. De onzekerheid, die voor de strijd als een dreigende wolk hing, was volkomen weggevaagd. Na een aarzelend begin, werd onze ploeg een homogeen elftal, een team, dat wist wat het wilde. Men vulde elkander aan, vocht voor de zege en wel het belangrijkste, speelde goed voetbal. De z.g. „invallers" knokten voor hun plaats in het eerste en deden ons volkomen vergeten, dat het „invallers" waren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2