MELCHERS OLIFANT JENEVER De borrel voor AjacietienF Voetbaltourisme menhoven als consul is aangesteld. Genoemde heer dus voortaan bij regen en wind midden in de winter 's morgens vroeg naar De Meer, om te kijken, of de velden bespeel baar zijn. Brr.! Actieve voetballers allemaal even de hoed of pet (worden die nog gedragen?) af voor heer Warmen- hoven, één van de stille helden uit de voetbal-armee. Van K.N.V.B. Afd. Amsterdam exposé kosten wedstrijd Amsterdams ElftalManchester United. Na aftrek van alle kosten, een tekort waarvan een gedeelte 2602.door vier Amsterdamse clubs te dragen. Zoals bekend, toog het bestuur reeds eind maart op het trainerspad. Van Duitse Voetbal Bond bericht geen mannetje los te peuteren. Van de F.A. één sollicitant (30 jaar) opgekregen. De heer Buckingham, die ons alle medewerking had toege zegd, kon „the right man" niet vinden. Uiteraard weet Vic, dat we hoge eisen stellen. Tussen de bedrijven door ver namen we, dat de heer Gruber beschikbaar kwam en gin gen onmiddellijk de voelhorens uit. Het resultaat is u be kend en. u weet nu precies van de pet en de klep. Jack Reynolds, die het heel moeilijk heeft gehad (zijn hart was weer van slag en een euvel aan één van zijn voe ten bezorgde hem veel pijn) knapt gelukkig iets op. In een lange brief zegde hij het bestuur dank voor de betoonde belangstelling. Jack, good old chap, houd je taai! De groe ten van alle vrienden! Tijdens halftime (eerste elftal) kunt u weer luisteren naar „heerlijk Heinekens Bier". Met de heer Benny Vreden hebben we het contract verlengd. Standard Luik wilde een uit- en een thuiswedstrijd waren we al eerder mee in zee gegaan en alhoewel het een aardig zaakje was, konden we helaas niet tot elkander komen. Tussen drie vette competitiewedstrijden door, twee matches tegen deze potige Belgen was ons te geleerd, het risico van kneusjes te groot. Met een „jammer" het af laten weten. Als de voetbal-zee kalmer is, gooien we beslist weer een visje uit. Daar de Elftal Commissie-amateurs i.v.m. bedanken van de heer Feldman een nieuw lid nodig had, bestuur naarstig op zoek. De heer R. Been, reeds vele jaren lid van onze club, bereid gevonden vacante plaats te bezetten en deze heer ter bestuursvergadering uitgenodigd. Voorzitter hem welkom geheten en met enige toepasselijke woorden ge- installeerd. Wensen nieuwe functionaris veel succes. BROWN De fraai gestroomlijnde touring-car stopte voor het deftige café-restaurant in het stille Zuid-Belgische provinciestadje. Het portier van de bus zwaaide open en de bus stroomde leeg. Luidruchtige vrouwen en mannen, die de kleine, maar trouwe aanhang vormden van een Amsterdamse voetbalvereniging. Voorop de vrouwen, luid giechelend met feestmutsen op, ge volgd door de mannen, wier al te spontaan vreugdebetoon was toe te schrijven aan een aantal in het bagagenet, als stilzwijgende be wijslast, bengelende lege jeneverflessen. De reisleider, een in bretels gestoken man met een fel gekleurd overhemd aan, liep naast de chauffeur, een ietwat bedachtzame Zaankanter. ,,'t Lijkt mij wel een beetje deftige business om te eten," sprak hij in onvervalst Mokums tegen de chauffeur. „Och, weet u, het is pas de eerste maal, dat ik deze route rijd, maar aangezien een paar vrouwen wilde dat ik even stopte, dacht ik, dat 't hier wellicht een geschikte gelegenheid zou zijn om te gaan eten, vooral omdat het toch langzamerhand etenstijd wordt," repliceerde de chauffeur nu op zijn beurt. „Ik zie 't er niet in," vond de reisleider, terwijl hij zijn broek wat hoger opsjorde. Gelijk een zwerm sprinkhanen had het gezelschap na een korte, doch volstrekt vruchteloze conversatie in de Franse taal bezit ge nomen van de toiletten, terwijl de gerant in een oogwenk een aan tal obers mobiliseerde, die zich nu, beroepsmatig glimlachend, met het servet op de arm, bij de nog lege tafeltjes posteerden. Hun pogingen bleken echter van elke zin ontbloot te zijn. Toen een paar vrouwen zich weer naar buiten begaven, duurde het niet lang of het gehele gezelschap drentelde door de draaideur weer de straat op. De reisleider die ook inmiddels naar buiten gekomen was, schreeuwde met veel stemverheffing: „We gaan weer rijden," waarna iedereen weer gewillig in de bus plaats nam. Het toilet-intermezzo had niet meer dan vijf minuten geduurd. De chauffeur startte zijn wagen, produceerde een enorme stof wolk en liet het op dit middaguur verstilde Belgische restaurant achter zich. De verbaasde gerant stond voor de deur, schudde meewarig zijn hoofd en mompelde zacht voor zich heen: „lis étaient des Hol landais." J. H. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 15