CO BERGMAN Juniores die bekoren Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion gemiste kansen, eindelijk weer eens goed uit de verf. Het bleek al spoedig, dat N.O.A.D. tegen onze juniores niet was opgewassen, zodat men zijn heil zocht in de verdediging. Tot 2 maal toe had Adri v. Dijk een prachtige kans om te scoren. Tot de rust een overwegend sterker Ajax, dat maar niet tot scoren komen kon. Na de rust bleef Ajax het wedstrijdbeeld beheersen. De ene aanval na de andere golfde op het N.O.A.D.-doel af, maar de prima doelman van deze zuidelijke jeugdploeg wist op vaak onbegrijpelijke wijze zijn doel schoon te houden. Toen echter Peter Voogt bij een snelle doorbraak ten val werd gebracht, kende de scheidsrechter een strafschop toe, die door Kuitert feilloos werd genomen (10). De weerstand van N.O.A.D. was nu gebroken. Even voor het einde was het v. Dijk, die Peter Voogt van een niet te missen kans bediende. Onze Peter deed zijn plicht en weer zwiepte het net achter de N.O.A.D.-keeper op (20). Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. Om de derde en vierde plaats moest Ajax het hierna gaan opnemen tegen Emmen. Een aantrekkelijke jeugd ploeg, die fris voetbal liet zien. Ook in deze wedstrijd was Ajax de veel sterkere ploeg. De zo broodnodige doelpunten bleven echter tot de rust uit. In deze 2 maal 30 minuten durende wedstrijd werd Emmen vrijwel uitsluitend op eigen helft teruggedrongen. Ondanks dit duidelijke veld- overwicht, brak de rust toch met een blanco score aan. Na de rust groeide dit veldoverwicht uit tot een demon stratie van juniores voetbal van de bovenste plank. Een demonstratie, die bij het inmiddels toegestroomde publiek een gretig onthaal kreeg. In het afwerken van de talrijke doelpuntrijpe kansen schoten onze jongens echter tekort. In de middenlinie was het vooral Cor Pijl, die zijn voor hoede steeds weer opstuwde, terwijl in de voorhoede Strijks, De Voogt en Kuitert de Emmen-doelman tot ver- W/////A Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS twijfeling brachten. Het was dan ook begrijpelijk, dat doel punten niet uit konden blijven. Het eerste doelpunt kwam van de voet van Kuitert, die met een fraaie „inswinger" de Emmen-doelman kansloos passeerde. Hierna was het Tony Fens, die een mooie trek- bal van Peter Voogt doeltreffend afrondde (20). In deze wedstrijd tegen Emmen bewezen onze juniores weer eens hun klasse. Het was alleen jammer, dat in dit toernooi deze klasse niet kon worden verdisconteerd in nog meer doelpunten. Zo verliet Ajax Apeldoorn met een eervolle derde plaats. De definitieve einduitslag van dit toernooi luidde: 1. Enschedese Boys 2. Feijenoord 3. Ajax 4. Emmen 5. N.O.A.D. 6. Fortuna '54. Waarvoor onze dank. (Red. A.N.) NASCHRIFT REDACTIE: Uit de Apeldoornse Courant: Enschedese Boys werd kampioen, maar wij voor ons zouden als het om de schoonheidsprijs was gegaan, het Amsterdamse Ajax met de erepalm naar huis hebben ge stuurd. RED. Zondagsochtends vroeg komen ze parmantig met hun voetbal koffertjes aangestapt. Weer of geen weer. Ze spelen in de A of B zoveel. Veelal leuke knapen, die hunkeren naar het moment, dat ze weer achter de bal kunnen aanrennen. Wanneer onze velden op Stichting Voorland zijn afgekeurd, en dit is in ons wissel vallige Nederlandse klimaat geen uitzondering, gaan ze weer teleurgesteld naar huis. Met een voetbalillusie armer, maar met diep in hun hart de hoop, dat het dan toch wel de zondag daarop door zal gaan. De volgende week gaat het dan toch werkelijk door. Ondanks enige plasjes op het veld. Maar daarvoor gaan ze niet opzij. In tegendeel. Na een paar forse slidings door het water en de modder zien ze er haast onherkenbaar uit. Alleen moeder, die langs de lijn staat, ziet het met lede ogen aan, want zij moet de spulletjes van haar zoon wassen. Zij echter voetballen alsof hun leven er vanaf hangt. Dit is hun uur. Na een week op de schoolbanken te hebben gezeten, kunnen ze zich eindelijk weer eens uitleven. En dat doen ze dan ook met een haast hartstochtelijke overgave. Er moeten doelpunten vallen. Het net moet trillen. De doelman van de tegenpartij moet het in ernstige mate bezuren. Dubbele cijfers zijn voor onze juniores geen zeldzaamheid. Deze jongens stoppen niet bij 4 of 5 doelpunten. Na afloop van de wedstrijd maken ze onder elkaar de balans op. Zij doen dit met de accuratesse van een lid van de Rekenkamer. Pietje 3 goals, Jantje 4, Henkie 2 en Karei ook 2 goals. Totaal 11 doelpunten voor en 1 tegen. Dit zijn onze juniores. Onze eigen kweek. Een voetbal- school, waarop Ajax trots mag zijn. Een school ook waaraan Ajax sinds jaar en dag veel zorg heeft besteed en waaraan de naam van onze „grand old" Jack Reynolds voor altijd verbonden zal blijven. Aan kampioenselftallen heeft het in de Meer nooit ontbroken. En zal het waarschijnlijk ook nooit ontbreken. Het ligt voor de hand, dat er in deze jeugdsector veel werk aan de winkel is. De heer Smit wordt dan ook geassisteerd door een aantal commissieleden, die week in week uit in de weer zijn om de zaak vlot te laten verlopen. Dat daar wat voor komt kijken, behoeft geen betoog. Er zijn natuurlijk ook wel eens lastige knaapjes bij, die figuur lijk gesproken, een pak voor hun broek verdienen. Of een vader van een speler, die de prestaties van zoonlief schromelijk over schat en bij één van de commissieleden verhaalkomt halen wanneer zijn zoon als reserve is opgesteld. Jeugdcommissielid van Ajax zijn betekent veel vrije tijd aan Ajax afstaan. Zondagsochtends om 9 uur op de fiets stappen en ergens in de „binnenlanden" rondom Amsterdam een uur lang 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8