Harry Sacksioni Regionale Junioreskampioenschap JUWELIERS Bouwmeester Gerrand de organisatoren niet in de steek gelaten („natuurlijk niet" zeggen ze in het Zuiderpark). Voorts bewijst A.D.O. elk jaar weer, dat er voor goed jeugdvoetbal wel degelijk belangstelling bestaat, doch men zal dan ook gerenommeerde verenigingen moeten laten deelnemen. Er waren over drie dagen verdeeld totaal 22 a 23.000 toeschouwers geweest. Van onze correspondent in buitengewone dienst J. Helman T\e K.N.V.B. had gesproken. De zes regionale juniores- kampioenen t.w. Ajax, Feij,enoord, N.O.A.D., Fortuna '54, Enschedese Boys en Emmen zouden het onder elkaar moeten gaan uitmaken, wie zich Nederlands Juniores- kampioen 1961/1962 zou mogen gaan noemen. Als toneel van deze strijd werd het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn aangewezen. En zondag 1 juli 1962 was de dag, waarop het treffen tussen deze junioreskampioenen was vastgesteld. Veel jeugdige wensdromen werden met één pennestreek verstoord. Met een hengeltje langs de waterkant zitten, een dagje eens echt luieren aan het strand, met een aardig meisje hand in hand op een bank in het park zitten of met een stel toffe vrienden gaan kamperen. Het moest allemaal tot later orde worden uitgesteld. De regionale juniorescompetities zouden nog een dave rend slot krijgen. Het bruine leder zou nog één keer heer en meester zijn om dan definitief voor enige tijd opge borgen te worden. Een junioreskampioenen-voetbalfestijn van de eerste orde. Wat zou Apeldoorn brengen? Zo vertrok in de vroege ochtend van deze dag om circa 8.45 uur vanaf het Ajax-stadion een kleine gemobiliseerde Ajax-colonne. Onze juniores in de veilige beschutting van een Maarse Kroonbus, begeleid door de heren De Bruijn, Smit, Wij tink, Wolterink en Schuur ing, èn de altijd onaf scheidelijke juniorestrainer de heer Veen, met koffers vol shirts en andere onmisbare attributen. Deze kleine Ajax- familie werd gecompleteerd door de ouders onzer juniores, die hun voetballende kroost op dergelijke tochten met nim mer aflatende trouw in auto's volgen. Nadat de heer Smit zijn schapen geteld had, zette de stoet zich in beweging met als richting Apeldoorn, langs en over de onvolprezen Veluwe, die nooit ophoudt mooi te zijn en die het oog altijd blijft bekoren. Om circa 10.15 uur arriveerde de Ajax-familie op het terrein van Robur et Velocitas, eens een club met een grote naam. Ajax was ingedeeld in poule A met de jeugdploegen van Enschedese Boys en N.O.A.D., terwijl onze aloude tegen stander Feijenoord het in haar poule moest opnemen tegen Emmen en Fortuna '54. De winnaars van deze beide poules zouden dan uiteindelijk tegen elkaar in het strijdperk moeten aantreden om uit te maken wie voor de titel Nederlands Junioreskampioen in aanmerking zou mogen komen. Zou het een aangelegenheid worden tussen de twee oude rivalen Ajax en Feijenoord of was er onder de vier overige jeugdploegen wellicht toch nog een „outsider", die met de eer zou gaan strijken? Het verloop van de dag zou het leren. De wedstrijden begonnen om 11 uur en hadden een speel - duur van 2 maal 20 minuten. Enschede Boys was onze eerste tegenstander. Ajax begon deze wedstrijd overwel digend. Na ampel een minuut spelen trok Adri v. Dijk de verdediging van E.B. listig uit elkaar, lepelde de bal naar Peter Voogt, die met een daverend hard schot het net achter de E.B.-doelman deed trillen (10). Het duurde niet lang of de ploeg van E.B. herstelde zich van deze onverwachte achterstand. Het drong fel op, zodat de Ajax-verdediging alle zeilen moest bijzetten. Onze juniores zochten het vooral in gevaarlijke doorstoten via Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 hun middenvoor Peter Voogt, die in deze wedstrijd het geluk niet aan zijn zijde had. Toch zouden E.B. succes gaan boeken. Toen enige minu ten voor de rust de Ajax-verdediging talmde met het wegwerken van de bal, was het de E.B.-linksbuiten, die het doel van onze doelman, Ronnie Boomgaard, doorboorde, (1—1). Na de rust trok Ajax verwoed ten aanval, doch de ach terhoede van E.B. bleef de niet van gevaar ontblote aan vallen van Ajax de baas. De gevaarlijke uitvallen van E.B. hadden voor onze verdediging een teken aan de wand moeten zijn. Uit één van de uitvallen werd het tweede E.B.-doelpunt geboren. Bij een felle doorstoot werd de bal met een onverwachts schot achter onze doelman geschoten. Het kwam ons voor, dat onze doelman op dit schot te lang zaam reageeerde (12). Ajax zag geen kans deze achterstand meer weg te wer ken, ondanks verwoede pogingen van onze achterspeler De Ruiter, die enkele malen diep in de E.B.-verdediging door drong. Doordat E.B. haar tweede wedstrijd tegen N.O.A.D. ge lijk speelde (11) waren we voor de eindstrijd reeds uit geschakeld. Alleen een derde plaats lag nog binnen ons bereik, maar dan moesten we de tweede wedstrijd tegen N.O.A.D. winnen. In deze wedstrijd kwam onze ploeg, ondanks een serie SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 7