Jan Bron MELCHERS OLIFANT JENEVER Dé hor rol voor Ajacicdcnl Internationaal Jeugd-toernooi van A.D.O. op 1, 2 en 3 juni 1962 Op het station in Den Haag vernamen wij, dat het toer nooi was geopend met de wedstrijden Tottenham Hotspur Rot Weiss Essen en A.D.O.Nïmes. De Spurs en A.D.O. hadden met 20 gewonnen. Men vertelde ons er direct bij, dat de overwinning van de Engelsen geflatteerd was, want de Duitsers waren beslist niet de minderen. Zo konden we ons dus voorbereiden op een warme ontvangst; onze eerste wedstrijd was nl. tegen Rot Weiss. Het is een 21 over winning geworden. Een verdiende zege. Vooral als ik denk aan die twee „kogels" tegen de lat, aan enkele prachtige reddingen van de Duitse doelman en was deze gepasseerd, dan kon enkele malen één der achterspelers redding bren gen op de doellijn. Zoals het meestal gaat in zulke wed strijden, zouden de Duitsers een 10 voorsprong nemen. Gelukkig wist eerst Henny Schipper na een misser van de spil te scoren en even later gelukte het Adrie van Dijk om na een simpele schijnbeweging de bal tegen de touwen te jagen. Ook in de tweede wedstrijd moesten onze jongens eerst tegen een achterstand aankijken. Een als schot bedoelde voorzet van de Fortuna '54 rechtsbuiten kwam bij de totaal vrijstaande linksbinnen, die geen moeite had om onze keeper te passeren. Het was de voor Peter Voogt (met het eerste elftal mee naar Hongarije) ingevallen Engel Stoel, die ons weer naast de Geleners bracht. Nu had men echter de kracht niet meer om er een overwinning uit te slepen. Het bleef 1—1. De derde en voor ons altijd weer zware wedstrijd in dit toernooi, was tegen de Spurs, die inmiddels ook van Feijenoord hadden gewonnen. Een overwininng heeft er voor ons niet ingezeten. Hoogstens een gelijkspel. Tot ca 8 minuten voor het laatste fluitsignaal was de stand nog dubbelblank. Toen viel het al lang verwachte doelpunt. Een door de linksbuiten van de Spurs met het rechter been genomen corner op links draaide in de verste hoek in het doel. Jammer Ron, je was een gewaarschuwd man door de twee voorgaande hoekschoppen. Dit werd tevens de einduitslag. De stand in onze poule was na de eerste twee dagen: Tottenham 6 uit 3, Ajax 3 uit 3, Fortuna 3 uit 3, Rot Weiss 2 uit 4 en Feijenoord 2 uit 3. De derde dag (zondagochtend) moesten wij, traditie getrouw zou ik haast zeggen, spelen tegen onze Rotter damse rivalen Feijenoord. Het werd een 20 overwinning. Op het droge, ongelijke veld was het niet mogelijk om tot goed voetbal te komen. Engel Stoel strafte een misverstand in de Rotterdamse achterhoede goed af (10). Jammer ge noeg moest even later onze doelman na een botsing met een brancard van het veld worden gedragen. Gelukkig Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 1 34, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions voor Ron bleek achteraf, dat het nogal meeviel. Door deze overwinning waren we zo goed als zeker van de tweede plaats in de poule. Alleen wanneer Fortuna met 20 of meer van Tottenham zou winnen, zouden wij naar de derde plaats verdrongen worden. Het werd echter een gelijkspel (00). De eindvolgorde in onze poule werd: Tottenham, Ajax, Fortuna, Rot Weiss, Feijenoord. En in de andere poule werd deze: Israël, Rapid Wien, Sparta, A.D.O., Nimes. Zowel Rapid als Ajax wisten tijdens de strijd om de 3e plaats niet tot doelpunten te komen. Vooral onze achter hoede met Bart Severeijnse aan het hoofd kan terugzien op een goede wedstrijd. Trouwens het gehele toernooi door was deze linie het beste deel van de ploeg. De voorhoede heeft ons, behoudens tegen Rot Weiss toen het geluk niet aan onze zijde was, niet kunnen bevredigen. Strafschoppen moesten nu de beslissing brengen. Per ploeg 3 strafschoppen door 3 verschillende spelers. Door dat de Rapid-doelman zich steeds te vroeg bewoog, moes ten er nog al enkele gemiste strafschoppen overgenomen worden. In de 4e ronde benutten Dick Kuiter, Henny Schip per en Cor Peil hun strafschop, terwijl Rapid's laatste man miste. Het resultaat was, dat wij de derde plaats hadden veroverd. Zowaar een prestatie om tevreden mee te zijn. De bestgeplaatste Nederlandse ploeg, na Israël en Totten- ham, doch vóór Rapid Wien, Sparta, Fortuna '54, Rot Weiss Essen, A.D.O., Feijenoord en Nïmes. De spelers die aan dit resultaat meewerkten waren: Ron Boomgaard, Peter Jansen, Cees Ruiter, Cor Pijl, Ed Tanis, Henny Schipper, Bart Severeijnse, Gunter de Haan, Henny Wiebes, Dick Kuiter, Adrie van Dijk, Ton Fens, Han Meyer, Engel Stoel, Bertus Stryks en Sandor Kessens. Israël won na strafschoppen in de finale van Tottenham. Rest mij nog het A.D.O.-bestuur en de pleegouders ook namens de heren Martens, v. d. Veen en Smit en de spelers hartelijk te bedanken voor de prettige ontvangst en de goede zorgen gedurende ons verblijf in Den Haag. De organiastie was weer in één woord „af" en ook de zon heeft N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6