Gaarne even Uw aandacht Grepen uit de Bestuursvergaderingen Juni-Juli 1962 Van de heer A. Zwang schrijven binnengekomen waar in hij mededeelt, dat de Clubavonden het voortaan zonder zijn medewerking moeten doen. De heer Zwang heeft nu al zo lang in de Commissie gezeten, dat hij het werk voortaan aan anderen wil overlaten. Jammer, want Arie heeft voor de club op dit terrein enorm veel werk verzet. Hierbij denken wij aan de kienavonden, biljart- en klaver- jastoernooien, enz. Zijn mede-commissieleden zullen zijn steun ongetwijfeld missen en het zal heel moeilijk zijn een plaatsvervanger, die de voetsporen van de heer Zwang op de juiste wijze weet te drukken, te charteren. Arie, we hebben ons bij je besluit neer te leggen, hoe spijtig we het ook vinden, maar willen je bij je afscheid hartelijk dank zeggen voor al het werk, dat je met grote liefde vele lange jaren voor de club deed. Wat het „gereserveerde gedeelte Overdekte" betreft, blijven we op je rekenen. Voorzitter Melchers heet nieuwe leden B.V., de heren Hordijk en Van Deyck, hartelijk welkom in eerste bestuurs vergadering na A.V. en wijst op de moeilijke taak, die beide heren te wachten staat. Hij verwacht van hen veel op bouwend werk en vooral openhartigheid. De aftredende penningmeester, de heer F. Dukker, heeft zich bereid verklaard, gedurende afwezigheid van de heer G. Jurgens, de werkzaamheden van laatstgenoemde heer tijdelijk waar te nemen. Aan de families Cees Groot en Klaas Bakker zullen fruit manden worden gezonden i.v.m. geboorte van babies. Op vrijdag 13 juli zal een bijeenkomst plaats vinden tus- den de amateur-commissie, bestuur en de leden der E.C. Seniores, Juniores en Bet. Voetbal. Heeft inmiddels plaats gevonden. Schrijven van de heer W. Feldmann, waarin hij bedankt voor functie E.C.-amateurs. Werkzaamheden nemen te veel tijd in beslag. Aan Wim van deze plaats onze dank voor vele werk in belang van Ajax verricht. Besloten volgend jaar weer ons Insulinde Cup-toernooi te houden. Zal met Jeugd-Commissie besproken worden. Aan Fa. Joh. Kasken te Diemen zal opdracht worden gegeven voor vernieuwing van schijnwerpers enz. aan be staande lichtmasten. Van financiële Comm. is bereids toe stemming ontvangen. Voor de nieuwe door „de Sportkroniek" in te stellen Club-prognose-competitie zal de heer Melchers wekelijks zijn (waardevolle!!) prognose inzenden. De heer J. Bartelsman zegt dank voor attentie tijdens zijn ziekte. Van Verg. „Sagitta" dankschrijven voor afstaan van ons veld op 24 juni 1.1. Aan de heer en mevrouw Daroczi is dank gebracht voor bewezen diensten tijdens het verblijf te Amsterdam van het Hongaarse Tatabanya. Aan de financiële commissie is een schriftelijke opgave verstrekt van de namen van de contract-spelers, die op de transferlijst (al dan niet op eigen verzoek) werden ge plaatst. De door ons te bedingen bedragen zijn eveneens opgegeven. Van de commissie internationale militaire sportwedstrij den i.e. Majoor Vermeulen, is een uitvoerig rapport ont vangen betr. de gedragingen enz. van de spelers, die de militaire kampioenschappen in Turkije hebben medege maakt. De samenstellers van het rapport, dat zeer interes sant is, zal dank worden gebracht. De K.N.V.B. zond een vragenlijstje betr. onze bevindingen van de dit voorjaar gehouden Intertoto-wedstrijden, met het verzoek, dit zo uitgebreid mogelijk te beantwoorden. Hieraan zal worden voldaan. Gaat in hoofdzaak om ont vangst door tegenpartij, toestand velden, scheidsrechters enz. Het scorebord met bij behoren dient nodig geschilderd te worden. Zal geschieden. Voor het a.s. seizoen zullen diploma's van B-Juniores en pupillen slechts toegang geven tot zittribune achter het doel stadszijde. Uitgifte van kinderkaarten zal tot een mi nimum worden beperkt. Donateurs kunnen geen recht doen gelden op kinderkaarten. Lang en breed gedebatteerd over jongenskaarten bij wedstrijden eerste elftal. Toestand zo langzamerhand on houdbaar. Gedacht wordt aan speciale afrastering of stop zetten van verkoop. Excelsior Rotterdam 60 jaar. Bloemen en als afgevaar digden naar receptie de heren Kraan en De Bruijn. Met de medische sportkeuring zal een datum worden bepaald voor de jaarlijkse keuring van de contract-spelers. Aan de Terrein-commissie zal om advies worden ge vraagd voor een in te richten droogruimte onder de tribune. Sheffield Wednesday heeft in een telefoongesprek met de heer G. Keizer verzocht op 12 augustus te Amsterdam een wedstrijd tegen ons te spelen. Aangezien Blauw-Wit op genoemde datum in het Olymp. Stadion tegen Totten- ham speelt, zal aan de heer Buckingham worden voorge steld op 5 augustus o.a. te spelen. (Wordt 12 augustus). De contracten van spelers voor het a.s. seizoen onder de loupe genomen. Het blijkt, dat men over de vaststelling der vergoedingen nog geen overeenstemming heeft bereikt. De Commissie voor betaald voetbal zal met nadere voorstellen komen, nadat vrijdag 20 juli met de gezamenlijke contract spelers een bespreking heeft plaats gevonden. De Junior-spelers G. de Haan, L. Strijks, R. Boomgaard en A. van Dijk zal een jeugdcontract aangeboden worden. In verband met de vele consequenties, die hieraan verbon den zijn voor bedoelde spelers, zal eerst een onderhoud met hun resp. ouders plaats vinden. De training voor contractspelers en jeugdcontractspelers zal aanvangen op 31 juli a.s. De amateur- en jeugdtraining zal aanvangen op 7 augustus a.s. In verband met de dringende noodzaak van een trainer zal getracht worden contact op te nemen met de heer P. Gruber, die momentel in Wenen vertoeft. Ook met Engelse relaties is contact opgenomen. Aan de heer Paul Oswald te Frankfurt is om inlichtingen gevraagd omtrent in Duitsland werkzaam zijnde oefenmeesters. De heer Jan de Wit zal worden gepolst voor zitting in amateur- of jeugdcommissie. De spelers H. F. Oldenziel en P. Voogt zullen als semi- prof worden gecontracteerd. De heer Klaas Bakker en echtgenote danken voor ge zonden fruitmand bij geboorte van hun dochter. Velden en tribunes onderhanden genomen. Banken en ijzerwerk in nieuw verf jasje. Geheel maakt een keurige indruk. Alles met eigen personeel. Onderhoud gehad met de heer Saarloos. Nieuwe overeen komst gemaakt. Aan contractspeler H. Groot in schrijven opdracht ge geven zich met dr. Tetzner in verbinding te stellen i.v.m. een vermoedelijke knieblessure. (Alles in orde bevonden). De heer D. Feldmann getransfereerd naar A.D.O. Van deze plaats wensen wij Donald, die vele jaren voor ons uitkwam, in zij nieuwe omgeving veel succes. Op aanbieding van Partizan, Joegoslavië, kan niet wor den ingegaan. Spelers J. en A. G. B. Severijnse hebben als lid bedankt en zijn door De Volewijckers gecontracteerd. Voor op de transferlij st geplaatste spelers weinig of geen belangstelling. Voor een appel en een ei wil men wel de 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 10