Dortmunder Spieltaktik ging im Ergebnis von 00 dann auch auf." En verder: „lm letzteren Spiel (om de derde en vierde plaats tus sen Ajax en F.C. Schalke, Red.) hatten die Amsterdamer zu ihrem wiederum bewunderenswerten Spielkönnen auch das bis dahin fehlende Schussgliick. Drei herrliche Tore wie aus dem Bilderbuch verwiesen die gewisz starken Königs- blauen auf die Verliererstrasse und auf den 4. Turnierplatz." Op de tweede Paasdag werden de Juniores B2 KAM PIOEN. Een fraai besluit van een heel goed seizoen was de laatste wedstrijd, waarin de knapen er zowaar in slaagden het aantal doelpunten boven de honderd te brengen. Ja, zo heeft het bestuur mij tot „Welpenleider" gebom bardeerd en wordt er meteen maar verwacht, dat ik een dusdanige welversneden pen heb, dat ik mijn journalistieke gaven in het clubnieuws ten toon spreid. Het is natuurlijk zeer moeilijk om als opvolger van wijlen de heer v. Ens, die ontzettend geliefd was bij alle jongens, het jeugdwerk in dezelfde geest voort te zetten. Maar ik zal mijn best doen. We zijn inmiddels alweer enige weken bezig en naar de resultaten te oordelen mogen we niet ontevreden zijn. In tegendeel! Jongens, het gaat reuze leuk en er wordt aardig gespeeld. Op woensdag 21 maart hadden we D.J.K.-welpen I en II op bezoek. Dit was voor mij de eerste kennismaking. Het eerste won met 90, het tweede deed het iets rustiger aan en won met 40. De week daarop zijn we op bezoek geweest bij De Meer. Ook daar ging het prima. Het werd 07 voor het eerste en 08 voor het tweede elftal. In de maand april ging er slechts 1 wedstrijd door en wel op 25 april tegen Madjoe. Dit was veruit de sterkste tegenpartij. Het werden twee leuke wedstrijden, die weder om in overwinningen eindigden en wel 52 voor het eerste en 30 voor het tweede team. Tot slot van de maand werd op Koninginnedag op Voor land, op de terreinen van D.E.C., het jaarlijkse Welpen- toernooi gehouden ten bate van het Poliofonds. Hier namen 28 verenigingen aan deel, ieder met 2 elftallen. Ieder elftal zat in een poule met 3 andere verenigingen, dus speelde ieder 3 wedstrijden van 2 x 10 minuten. Ik kan volstaan met te berichten, dat alle wedstrijden door ons gewonnen werden. Er werd goed gevoetbald, speciaal „de ukkies", de twee, deden het zeer goed. Uitslagen waren: Ajax I—D.J.K. I 1—0 Ajax II—D.J.K. II 3—0 Ajax I—D.E.C. I 2—0 Ajax II—D.E.C. II 7—0 Ajax I—D.V.A.V. I 4—0 Ajax II—D.V.A.V. II 5—0 Dus een score van 220 in ons voordeel in 6 wedstrijden van 2 x 10 minuten. Wie hebben er goed gespeeld zullen jullie vragen? Hier komen ze: allemaal. Echter één uit blinker wil ik special noemen, kleine Jantje Fleijsman. De goalgetter van het tweede. Als ik goed geteld heb waren het er 9 van de 15. Prima Jan!! Rest mij nog te vermelden dat de organisatie af was. Hoeden af voor de bergen werk die de mensen voor deze dag hebben verzet. En verder wordt er iedere zaterdagmiddag getraind van 24 uur. Ook voor jullie geldt: voetballen leer je door te trainen. KAMLAG Aan de heer Kamlag onze dank voor de medewerking aan het A.N. Hopen in hem een trouw reporter gevonden te hebben. (RED.). Juniores B-2 juicht Allicht, want het honderdste doelpunt is geboren I 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 9