JCUGD rondom de door Henk Smit INTERNATIONAAL JUBILEUM-TOERNOOI (B- en C-Juniores) van BLAUW WIT door J. Wolterink Door het 60-jarige Blauw-Wit werd op beide Paasdagen een internationaal toernooi voor B- en C-Juniores georga niseerd. Mede door het eerste voorjaarszonnetje, werd het voor de jeugdige voetballers een waar feest. Door de deelname van een Engels team (St. Clement Dane) en een Duitse ploeg (S.C. Hassia) werden we in staat gesteld, het jeugdvoetbal met het buitenland te ver gelijken. Ik moet u echter zeggen, dat het spel van die buitenlandse jongens me is tegengevallen. De Engelsen (wat een kerels) wisten, door voor B- juniores wel wat té hard voetbal, een nog enigszins be hoorlijk niveau te bereiken, doch de Duitsers schoten in alle opzichten toch wel te kort. Des te meer een bewijs, dat het Nederlandse jeugdvoetbal niet zo slecht is, doch dat hier door mindere opleiding téveel jeugdige spelers de top niet bereiken. De eerste dag moest de BI aantreden tegen R.C.H. Wat onze jongens mankeerden is niet bekend, want tot redelijk voetbal waren ze niet in staat. R.C.H. nam zelfs een 10 voorsprong, welke zij tot 7 minuten voor het einde wist te behouden. Toen kwam de gelijkmaker door de R.C.H.- doelman, die een zacht schot niet kon stoppen. Nu werd de druk op de R.C.H.-veste zo hevig, dat Cor Brouwer in de laatste minuut met een fraai diagonaal schot de overwin ning voor zijn ploeg uit het vuur wist te slepen. In de tweede wedstrijd moesten onze jongens tegen St. Clement Dane. De Engelse tegenstanders waren stuk voor stuk groter dan de onzen. Maar de Ajax-speler(tjes) voch ten voor elke meter grond en trachtten door de bal direct te spelen, de Engelse achterhoede onder druk te zetten. Dit leidde tot het enige doelpunt. Eén der Engelse backs ver anderde een ingeschoten bal van richting, zodat deze buiten het bereik van zijn doelman in het net belandde. Een ver diende zege (10). Daar Blauw-Wit in de andere poule van A.F.C. en Hassia had gewonnen, werd de finale een traditionele Ajax Blauw-Wit aangelegenheid. In de tweede minuut van deze ontmoeting, toen de Bl.- Wit-keeper een bal niet klemvast kon krijgen, was Joh. Cruyff er snel bij om de score te openen. Tot de rust gaf Ajax het tempo aan, maar na de thee, met de wind in de rug, nam Bl.-Wit het initiatief. Toch pas 5 min. voor het einde kwam de gelijkmaker en waar geen der beide partijen meer doelpuntte, moest 2 x 7V2 minuut worden verlengd. In de eerste helft hiervan bleek al dadelijk, dat de conditie der Ajax-jongens beter was. Johan stuurde enkele tegen standers met schijnbewegingen de verkeerde kant op en wist zodoende, alleen voor de keeper gekomen, deze met een listig schot te passeren. Zelfs bracht Klaas van Dijk met een kopbal de stand op 31. Hierdoor was voor Ernst Bou- man en zijn makkers de eerste prijs een feit. St. Clement Dane, Hassia, R.C.H. en A.F.C. bezetten in deze volgorde de 3e t/m de 6e plaats. Zij, die aan dit succes hebben medegewerkt zijn: Korte- naer, Onclin de Bruin, Schaaphok, Bouman, Schopenhauer, Veerhuis, Brinkman, Driessen, Cruyff, Van Dijk, Brouwer, Mortel, Heerland, Lacroix, Prevoo en Knipmeyer. De C-Juniores van Blauw-Wit, A.F.C., De Volewijckers en Ajax speelden een halve competitie. Ajax moest eerst tegen Blauw-Wit. Dit werd de mooiste ontmoeting van het gehele C-toernooi. Beide ploegen speel den leuk en vaak aardig voetbal, doch tot doelpunten wisten geen van beide te komen, zodat de uitslag dubbel blank werd. A.F.C. won inmiddels met 10 van De Vole wijckers. De tweede wedstrijd (tegen A.F.C.) ging niet zoals vele B5-ers hadden verwacht. A.F.C. gaf zich niet gewonnen, zeker niet toen bleek dat enkele Ajacieden met individueel spel tot succes trachtten te komen. Integendeel! A.F.C. wist ons net wel te vinden en wij dat van hen niet, zodat het een 10 nederlaag werd. Blauw-Wit kwam tegen De Volewijckers niet verder dan 1—1. Tegen de groen-witten werd door onze jongens, vrij van elke nervositeit, eindelijk weer enigszins redelijk gespeeld. Resultaat: 20 zege. Blauw-Wit wist door een beter doelgemiddelde tegen A.F.C. de eerste prijs in eigen „home" te houden, A.F.C. werd tweede en Ajax en De Volewijckers resp. 3e en 4e. De volgende C-Juniores waren beide paasdagen op de bij velden van het Olympisch Stadion aanwezig: Van Wijk, Zurhake, Post, Andriesse, Hickmann, Tjepkema, Dear, Ol- denziel, Schemmekes, Bijlsma, Wertwijn, Vleeschhouwer, Claus en Berrier. Onze Juniores Al, zonder Bart Severeijnse en Cees Rui ter, die de nationale kleuren verdedigden in Roemenië (F.I.F.A.-Jeugdtoernooi), verbleven in Brackwede bij Biele feld in Duitsland. Wij behaalden daar een derde plaats. Behalve het verslag van de heer Van Dijk, geeft het volgende uittreksel uit een Duitse sportkrant de indruk weer, welke onze jongens daar hebben gemaakt. (Uit „SPORT DER HEIMAT") BORUSSIA Dortmunds Jugend Turniersieger Aber AJAX hatte die meisten Sympathienü „lm entscheidenden Spiel der Gruppe 1 standen sich am Sonntagvormittag BORUSSIA Dortmund und AJAX Am sterdam gegenüber. Diese auslandische Jugend hatte sich bis dahin die meisten Sympathien der Zuschauer (3000 Red.) mit ihrer technischen Perfektion errungen. Die heimische Profi-Schule zeigte sich deutlich bei jedem Spieier. Der auf dem ungewohnten Aschenplatz für Amsterdam verlorene Punkt gegen BORUSSIA Brand-Aachen, die mit ihrem F.I.F.A.-Halbstürmer Gronen antraten, liesz den Dortmun- der Jungen einen Unentschieden gegen Ajax genügen. Die Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8