Bouwmeester Gerrand luxe schoenen VOOR de competitie 1961/62 hoeft u niet meer naar de Meer. Zondag 13 mei hebben we met een handvol „nooit- opgevers" naar een revolutie-Ajax-elftal zitten staren. Kijken was er niet bij, want er viel niets te kijken, of het zou dan het pogen van de Rapid-mannen geweest moeten zijn, op eervolle wijze van de Ere-divisie afscheid te nemen, wat niet bijster lukte, omdat de kunde ontbrak. Alhoewel, het moet gezegd, de Limburgers lieten zien, dat zij van beter voetbal gehoord moeten hebben. Soms werden er aardige patronen geweven, maar met aardige patronen alleen, schop je het niet ver. Ze schopten het toch nog tot 22, waarmede ons team wel veroordeeld is. Uitzondering voor junior L. Strijks, een zeventienjarige jongeman, die voor de rust heel aardige dingen deed, maar na de thee, door de weinige steun die hij mocht ondervinden, in het stuk niet meer voorkwam. Jammer, maar als deze knaap, pak weg, over een jaar, gerijpt is, kunnen we nog plezier aan hem beleven. Eén van de velen, die op de deur van de eerste kleedkamer staan te trommelen. Inderdaad, één van de velen en dat betekent toch maar weer een succes voor de Jeugdcommissie, die het ook dit seizoen weer heeft gepresteerd, prima materiaal op de voorgrond te schuiven. Hoeveel kampioenen er uit de bus komen is nog niet precies bekend, maar kort geleden werd ook het eerste Juniores A- elftal aan het totaal toegevoegd, waarvoor onze felicitaties. Zoals bekend is in de sector seniores, Ajax 3 kampioen geworden, wat aan het adres van de Elftal-Commissie een compliment betekent. Natuurlijk voor trainer Van der Veen, geassisteerd door de heer Van Voorst, een beste beurt met al die kampioenen. Alleen, het kost de club weer veel geld, om al die victories te honoreren en gezien de recettes van ÏÈb t. IgÊf PPf JUWELIERS Bt" BI m Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 de laatste maandenOm een onrustige slaap van te krijgen, nietwaar, heer penningmeester? Gepasseerde zon dag hebben we ons laagterecord geboekt. Het stond op vijf mille, moet u niet vragen hoe het bedrag was, dat Rapid J.C. in onze lade bracht. Een slecht burgermans in komen. De heren, die ons in de Ere-divisie vertegenwoor digen, mogen daar eens diep over nadenken. Er zijn meer lieden geweest, die een gouden kalf gingen slachten. Met andere woorden gezegd, het publiek laat zich niet be dotten, wil waar voor zijn geld. Het komt om goed voetbal te zien, daar betaalt het geld, zelfs veel geld voor, maar legt zijn penningen beslist niet neer om door vier of vijf man in de maling genomen te worden, en een half elftal zich de blubber te zien werken, 't Is uiteraard erg leuk de volle winstpremie op te strijken, vooral als je er niets voor gedaan hebt, maar je kunt het ook parasiteren noemen. En als de winstpremie de mist ingaat door miserabel op treden van drie, vier of vijf man, is het voor de „blubbe- raars" heel onplezierig, om geen ander woord te gebruiken, met een mager-dagloners-inkomen naar huis te gaan. Ze kunnen dan alleen tegen hun strijdmakkers zeggen: „de heren worden bedankt", waarvoor geen brood te kopen valt. Het lijkt ons zaak bij het aangaan van nieuwe con tracten hiermede rékening te houden. „Hij, die niet werkt, zal niet eten", een verhaal zo oud als de weg naar Rome. Een verhaal, waarmede onze club, wil zij blijven bestaan, voor honderd procent te maken heeft. Ajax 2, versterkt met drie derde-elftallers, zag in Rot terdam tegen Excelsior 2 de kampioenspremie in de Maas verdwijnen. Met 21 bleven de „steeds hoger boys" baas in eigen huis, zodat we dit seizoen tweemaal van deze knapen verloren. Ajax 3 zond H.R.C. 2 met een 42 nederlaag naar het Marsdiep terug en het vierde verspeelde zijn laatste kans door met 10 van Zeeburgia 2 te verliezen. Juniores 1 werd kampioen door A.F.C. 2 met 31 (woens dagavond) en K.H.F.C. met 60 te verslaan. De enige con current, die nog roet in de kampioenspap had kunnen gooien (Volendam), hielp een handje mee door van Hollandia met 32 te verliezen. Tot slot aan Feijenoord, dat na lang worstelen eindelijk kampioen werd, onze felicitaties. We mogen dus meedoen aan het internationale toernooi. Leuk, zult u misschien zeggen en dan heeft u nog gelijk ook, maar financieel bekeken valt er voor onze penning meester niks te handen wrijven. We spreken uit ondervin ding. Het moet al bar meelopen om in deze na-competitie rond te komen. Over overhouden praten we niet eens. Het lijkt allemaal heel mooi, doch achter de schermen slaan we elkander beslist niet op de schouder. Hebben er meer zorg over dan lol. De vorige I.T. confronteerde ons met zes thuis wedstrijden (inclusief de finale), die net genoeg opbrachten, er zonder kleerscheuren uit te springen. Tot aan de finale hadden we er zwaar geld bijgelegd. Slovan Bratislava b.v. kostte ons al meer dan vijf mille en het verlies tegen Vienna loog er ook niet om. De eindstrijd bracht een recette van meer dan een ton. Toen iedereen zijn portie binnen had Vermakelijkheidsbelasting, Omzetbelasting, K.N.V.B., U.E.F.A., Olympisch Stadion en Feijenoord konden wij van de winst geen nieuwe lampen in onze lichtmasten kopen. De Ajax-schatbewaarder had alleen zijn I.T.-balans recht kunnen trekken. En we hebben toch echt niet royaal (zie verder pagina 5) Reguliersbreestraai 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat 56 Sarphatipark 43 Haarlemmerdijk 145 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2