Canard- Cygne CO BERGMAN TW <C)2 van Gebr. Walvisch Met vrijwel wiskundige zekerheid brengt deze formule u winst aan goodwill. Zij is niet magisch maar zakelijk. Op het vlak der schrijf-talenten bewijst zij de stelling, dat u het Ajax-belang op werkelijk meesterlijke wijze weet te be hartigen. Want: TW (C)2 betekent de „wortel" uit de over peinzing van: TE WAPEN!! Het betreft hier het zoeken naar schrijftalenten, welke u als door een wonder voor Ajax wilt blijven behouden. Samen vormt dit het unieke decor, waardoor u zich dagelijks en ongeforceerd bij de redactie kan presenteren. En dat is (C)2 CANARD in het kwadraat. Canard, ik heb bewondering voor uw overpeinzende bij drage en ik kom tot de ontdekking, dat u als „canard" een verkeerde naam gekozen hebt. U had de betiteling van CYGNE tot u moeten nemen, want „CANARD" eend, fig. praatje, verzinsel of fopperij, maar „CYGNE" betekent zwaan, fig. groot dichter (schrijver). Ik zal dus trachten aan uw wens tegemoet te komen en mij van nu af aan de naam van CYGNE toeëigenen. Salam aleikum! JAN DE WIT ZWANEPEN 1 Begin van verwording bij Ajax? Met belangstelling heb ik de grepen uit de bestuursver gaderingen februarimaart 1962 gelezen en met grote ver wondering o.a. geconstateerd, dat er een bijeenkomst van enkele oudere leden is gehouden om tot betere candidaat- stelling te komen op de algemene vergadering. Deze bijeen komst heeft een diepe achtergrond en klaarblijkelijk zijn er grondige redenen, die enkele oudere leden nopen om tot een college van kiesmannen te komen. Indien ik de functionarissen van ons huidige bestuur on der de loupe neem, die men in Ajax sedert jaren „the right man in the right place" pleegt te noemen, dan ziet mijn lijstje er als volgt uit: De Bruyn, F. H. W. Dukker, F. Elzenga, J. Keizer, G. P. Melchers, J. L. Muller, Th. J. Potharst, J. H. De Wit, A. en Kraan, A. Bovengenoemde bijeenkomst van de enkele oudere leden kan dus alleen zijn ontstaan uit de verkiezing van André Kraan op de Algemene Vergadering van juni 1961. Of deze verkiezing goed genoemd kan worden, ligt niet alleen te mijner beoordeling. Maar Ajax is er beslist niet slechter van geworden. Mij dunkt, dat de Algemene Vergadering, die sedert 1900 op de oude traditionele wijze zijn bestuur heeft gekozen, een goede greep heeft gedaan om een jong persoon in het bestuur te kiezen. Alleen op deze wijze is het mogelijk, dat enthousiasme voor de vereniging in goede banen geleid wordt door de oude rotten in het vak. Ook hier geldt: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Nimmer heb ik de indruk gekregen, dat het kiezen van bestuurscandidaten niet gemakkelijk is gegaan. Desondanks wil men het nu gemakkelijker gaan doen door een college van kiesmannen te formeren. En dit col lege zal dan uiteindelijk „the man of the men" kiezen. En om het niet ingewikkeld te maken, ook voor verdere zaken houdt dit college zich aanbevolen. Ondanks het feit, dat het een en ander niet het gevolg is van minder goede gang van zaken of paniekstemming, wil men toch de constructie van de vereniging ontwrichten, door een secundair leiderschap iets in de melk te laten brokkelen, een kartelvorming. Ik zou u beslist van deze plaats willen toeroepen: „Bezint, eer gij begint", want elke verandering is nog geen verbetering. Het zal mij trouwens een groot genoegen zijn, indien een van de oudere leden eens een uiteenzetting zou willen geven, wat voor verbetering dit college van stromannen, pardon: kiesmannen, voor Ajax moet zijn. Zo er ooit ge ageerd moet worden, dan ben ik blij, dat ik dit als een van de eersten kan doen. CYGNE ZWANEPEN 2 Typisch verschijnsel Het heeft mij zeer gefrappeerd, dat er een lang gekoes terde wens van leden en donateurs bestond om tegen be taling gereserveerde plaatsen te bekomen. Nu begrijp ik één ding niet. Men wil tegen betaling gereserveerde plaat sen bezitten, dus een vaste plaats, waar men zo mogelijk elke zondag de verrichtingen van het eerste elftal kan zien. Een goede plaats uiteraard, tegen een billijke vergoeding, maar waarom? Is men gehecht aan het zien naar voetbal vanuit een bepaalde gezichtshoek? Zo ja, dan moet men juist op alle plaatsen van de tribune eens gaan zitten, anders wordt men voetbal- blind en ontstaat er een misplaatst chauvinisme. Voor het gemak om steeds verzekerd te zijn van een plaats? Zo ja, dan hebben wij te maken met mensen, die het er niet voor over hebben om een half uurtje eerder te komen en dit met geld wensen goed te maken. Zit men graag met een ploegje bij elkaar? Zo ja, dan valt dit onderling altijd te regelen. Ook hier doet een wat eerder vertrekken van huis wonderen. Wil men de status van een groep leden en donateurs met gereserveerde plaatsen afwegen tegen andere Ajacie- Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 1 3 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 1 25037 Gaarne verstrekken wij inlichtingen 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 14