Voor het Nederlandse elftal zijn onze jongens weer in. Swart, Henk Groot, Prins, Pronk en Muller doen mee tegen een stuk gegroeid. We wensen onze mensen veel succes en van deze plaats bieden we onze felicitaties aan voor de eer volle uitnodiging. Mannen, houdt de Nederlandse kleuren en de Ajaxvlag hoog. Wat de competitie betreft wordt het voor ons hoog tijd, dat het brandscherm gaat zakken. De lol is er radicaal af. In Ge leen tegen Fortuna '54 bereikten we nog een draw (22), maar daarmede was onze puntenoogst binnen. Drie neder lagen op een rij was het resultaat van vier en een half uur competitie-voetbal. P.S.V., vol strijdlust, klopte ons op eigen veld met 45. Volkomen verdiend, want de Philipsmensen speelden veel beter. We begonnen goed, daar niet van, want nauwelijks was afgetrapt, of Keizer zette de bal voor doel. Feldmann, met de rug naar het doel, sprong hoog op, kreeg de knikker op zijn achterhoofd en met een fraaie boog ver dween het ronde ding langs doelman Bals. Een mazzel- doelpunt heet dat in de volksmond. Een levensgrote blunder van Pronk schonk Brusselers de gelegenheid langs de ver keerd uitlopende Hoogerman te schieten. Dat gaf de P.S.V.- ers moed en uit goed doorzetten van de Eindhovense voor hoede was het spoedig 13. We kwamen terug tot 23 waarmede het rusten was geblazen. We hadden nog een goede kans, dachten we, maar alras konden we zeggen „vergeet het maar". De lampenlieden liepen door onze defensie alsof daar niemand stond. Het werd 25, hoofd zakelijk door goed werk van Van der Kuil. Toen vonden Van Mourik en zijn mannen het welletjes. Henk Groot schoot de stand naar 35 en dat betekende voor P.S.V., iedereen naar achteren. De stemming werd onvriendelijk en resulteerde in een penalty. Muller zou de straf vol trekken, kreeg meningsverschil met Brusselers, die minder prettig was opgetreden en ging pogingen doen eigen rechter te spelen. Gevolg, beide spelers een waarschuwing. Muller mocht voor twee weken op de tribune zitten. Hoe het met Brusselers is afgelopen weten we niet. Enfin, de penalty ging er in en toen is er nog hevig geworsteld om gelijk te komen. Het gelukte niet. Dolgelukkig verlieten de P.S.V.-ers het veld. Allicht! In Venlo werd het een trieste vertoning. We speelden al heel slecht, zonder een greintje geluk. V.V.V. deed niet veel voor ons onder, maar slaagde erin éénmaal ons net te vin den. Genoeg voor een kostbare zege. Tegen A.D.O. was het ook geen rozegeur enz. De Hage naars vochten voor de punten en wij deden iets terug. We (zie verder pagina 9) Aanvoerder Co Prins, ontvangt uit handen van de heer Wiederkehr, president der U.E.F.A., de Intertoto-trofee. Rechts op de foto de heer Schroder, voorzitter K.N.V.B. Links de heer J. Melchers, die het schijnbaar de natuurlijkste zaak van de wereld vindt, dat Co de trofee in ontvangst neemt. Gezien het spel van onze ploeg in deze serie wedstrijden, zit daar wel iets in kwamen met 10 voor, een stand die tot de rust gehand haafd bleef. Kort na het begin van de tweede helft was het gelijk en rook A.D.O. een kans. Een prachtig doelpunt zorgde voor 12, waarmede de Hagenaars tevreden waren. Fel verdedigend speelden zij de tijd uit. Vandaag kwam er nog een nederlaag bij. Op het Mosveld stonden we tot een kwartier voor het einde met 01 voor. Co Prins raakte gewond en toen was voor de groen-witen het hek van de dam. Onze voorsprong verdween om binnen enkele minuten plaats te maken voor een 31 achterstand. Dat de Over 't Y-ers er meer dan gelukkig mee waren ligt voor de hand. Nog twee matches staan voor de deur. Twee punten zijn voldoende om tot de eerste vier te behoren. Het zal nodig zijn ze binnen te halen. Ajax 2 is druk doende de kampioenskans te vergooien. Van Willem II 2 werd met 20 gewonnen. Tegen Blauw wit 2 gelijk gespeeld (11), doch in Eindhoven van P.S.V. 2 met 21 verloren. In Den Haag, tegen A.D.O., kwamen captain Visser en zijn mannen niet verder dan 00, een resultaat dat er mee door kon. Zondag j.l. tegen Enschede 2 ging het echter mis. Een 13 nederlaag. Het duurde niet lang of Koghee zorgde met een kopbal voor 10. Even later kreeg hij een dot van een kans er 20 van te maken, maar enorme haast (waarom?) deed de bal in de tribune 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 7