Televisie Kroniek Radio en n.v. The Electric Gramophone vervolg van pagina 2 Spelbeeld uit de finale. Onze defensie, gesteund door de overal aanwezige Co Prins, vangt een Feijenoord aanval op. Links Piet Ouderland, rechts (achter Prins) Ton Pronk geestig nastaren. Had geen vezeltje van een kans. Ook tegen doelpunt nummer drie en vier (Henk Groot) had hij geen verweer. Totaal kansloos. Vooral het vierde doelpunt, een fantastische omhaal, die precies in de bovenhoek landde, had zelfs de eens zo befaamde Zamorra niet gehouden. Toch heeft P.G. er nog drie zekere goals uitgehouden. Een dreun van Sjaak Swart stopte hij fenomenaal. Een doorbraak van Keizer wist hij knap te stuiten en ook Henk Groot ontnam hij een geheide kans. Feijenoord bofte toen geweldig. Zo als het ook niet mocht mopperen over Keizer, die heel weinig in het spel werd betrokken, practisch de gehele wedstrijd verloren rondliep. Dat was jammer, want een Keizer in topvorm had de zege nog grootser gemaakt. Feijenoord heeft van alles geprobeerd de nederlaag te ont lopen. Het eerste Rotterdamse doelpunt, ontstaan uit een prima combinatie, was heel goed. Het tweede werd geboren uit een uiterst fraaie dribbel van Bergholz. Hij legde vier Ajacieden in de luren en schoof vanaf de outline de bal voor het doel. Hoogerman viel over de bal heen en Van der Gijp kon toen onmogelijk nog missen. Verder zijn de Rotterdammers niet gekomen. Cees Smit hield Moulijn, zonder speciale bewaking, gemakkelijk in bedwang, waar mede het gevaar van de Rotterdamse frontlinie vrijwel uitgebannen was en te allen tijde uitgebannen is, want de rest bestaat uit heel middelmatige voetballers. Ouder land, Schaaphok, Pronk en Muller hebben voor heter vuren (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. gestaan. Van de voorhoede hebben we u al het een en ander verteld. Prins, zo langzamerhand de Ajax-Di Stefano, zat overal. Het had één nadeel, Keizer kreeg heel weinig aan voer van munitie. Buitengewoon jammer! Kees Groot is geen geweldige voetballer, we weten het allemaal. Maar nuttig tot en met. Zijn doelpunt, de openingstreffer, was prachtig „getimed". Matematisch zuiver buiten bereik van P.G. in de bovenhoek. Een ovationeel toegejuicht succes voor deze sympathieke voetballer, die binnen en buiten de lijnen altijd bescheiden en prettig blijft. Een real-sports- man. Henk en Sjaak speelden de match van het seizoen. Razendsnelle combinaties, ragfijne passes en dodelijke schoten. Het was geweldig. En, het was geweldig hoe dit tweetal steeds werd gelanceerd. De onvermoeibare Prins deelde maar steeds korte en lange passes uit. Ook Pronk, Muller en Schaaphok deden dat, en trokken om beurten met de aanval mee. Zelfs Smit en Ouderland verschenen in het Rotterdamse doelgebied, waar lange periodes met man en macht verdedigd moest worden om de score laag te hou den. Zoals de uitslag laat zien, gelukte het maar gedeelte lijk. Eén doelpunt van ons werd geannuleerd de geleer den waren het er niet over eens en ook Feijenoord zag zich een doelpunt onthouden. Het „waarom" was ons be slist niet duidelijk. Hoe het ook zij, we menen in alle be scheidenheid te mogen zeggen, dat de Intertoto-trofee bij de sterkste deelnemer aan deze reeks wedstrijden is terecht gekomen. Amsterdam heeft van deze finale genoten. Jammer, dat zo weinig Rotterdammers deze match, dit goede voetbal hebben gezien. Misschien het volgend jaar. Aangenomen, dat we weer interesse hebben voor het beeld. Andere be langen kunnen de voorkeur vragen. De heer Wiederkehr, President van U.E.F.A., speciaal uit Zwitserland overgekomen, overhandigde na afloop van de match in het bovenrestaurant van het Olympisch Stadion de trofee aan aanvoerder Prins. Hij roemde het spel van Ajax en Feijenoord en vond, dat Ajax, in zijn ogen de beste ploeg, verdiend had gewonnen. Co kreeg verder de gouden medailles voor hem en zijn teamgenoten en de aan voerder van Feijenoord ontving de uitgeloofde zilveren plakken. Een gezellig koud buffet met Bondsbestuurderen, Feijenoord en onze spelers plus bestuur, besloot de voor ons zo succesvolle intertoto. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6