Klinkenberg v. d. Velde's Met het jjVÊGrtle" naar U.D. WARMTE- TECHNIEK Om de vele beweringen met betrekking tot het slechter worden van de clubgeest te logenstraffen organiseerden de spelers van het vierde elftal, met als grote animator: Rob Dukker, een wedstrijd tegen U.D., Deventer, één van de oudste voetbalclubs van ons land. Het voetballen op-zich was niet primair, het doel was om tezamen met onze dames de onderlinge vriendschapsbanden te verstevigen. Bijeenkomst was op het Beursplein, des ochtends 9.30 uur, waar al spoedig bleek, dat de stemming meer dan 100 was. Aangezien de diverse spelers auto's berijden met verschillende snelheden, werd als eerste ravitaillerings- plaats de Gelderse Boer vastgesteld. Het bleek echter, dat o.a. Cor v. d. Wal hiermede beslist niet accoord kon gaan en, middels een vlugschrift aan de achterzijde van de wagen van de koploper, werd aan de meute bekend gemaakt, dat de „Witte Bergen" te Laren het eerst zou worden aange daan. Het bericht was kennelijk aan de aandacht van André Kraan en Rob Dukker ontsnapt, zodat deze heren met hun dames zeer ongerust in de Gelderse Boer bivakkeerden, terwijl de overigen zich in de Witte Bergen te goed deden aan heerlijke koffie met slagroom. Ik heb horen verluiden, dat Rob Dukker zich nog steeds de haren uit zijn hoofd trekt van spijt, dat hij het vlugschrift niet gelezen heeft. De wedstrijd, welke in een zeer prettige sfeer werd ge speeld, eindigde in een 33 gelijkspel. Tijdens de wedstrijd bleek, dat onze middenvoor van „stap" af was en dit heeft ons wel de overwinningspremie gekost. De dames hadden zich reeds vóór de wedstrijd in de cantine van U.D. geïnstalleerd, waar zij zich bezighielden met breipatronen, kookboeken etc. en af en toe een goed glas sherry verorberden. Na afloop van de wedstrijd een gezellig samenzijn met de U.D.-ers en ervaren, dat de geest in deze oude club voor treffelijk is. U.D.-ers, namens spelers en dames onze op rechte dank voor uw gastvrijheid. Vervolgens werd aangelegd aan een restaurant tussen Deventer en Apeldoorn, waar al spoedig bleek, dat men niet gerekend had op de verfijnde smaak van Ajacieden. Diverse long- en shortdrinks had men niet voorradig doch e.e.a. werd op soepele wijze geregeld. Het was prettig en dit in velerlei opzichten, dat de in dit restaurant gebruikte consumpties voor rekening van Ajax waren hetgeen dan ook wel in de uitgebrachte toast tot uitdrukking gebracht werd. Hierna begaven wij ons naar restaurant „Radio Koot wijk" met als „gang-leader" Hans Dukker. Het was zeer opvallend, hoe goed hij de weg wist langs smalle en lugubere bospaadjes). Hij schijnt in deze contreien veel relaties te hebben (schoenen-relaties, wel te verstaan). Na een uitgebreid aperatief gingen wij ter tafel. Het diner, bestaande uit 4 gangen, verdween spoedig in de hongerige magen. Tijdens het diner werden enkele ver standige woorden gesproken door André Kraan en Rob Dukker, welke laatste zeer opviel door zijn ingetogenheid; waarschijnlijk was hij zeer onder de indruk van de uit bundigheid van het gezelschap. Namens alle aanwezigen dankte Rudy Hulshof de initiatiefnemer voor het schitte rende plan. Wat daarna kwam was het „topic of the day". Ajax 4 op voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installaties AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 AJAX A.D.O. Ton Pronk en Wim v. d. Werff gaan de lucht in vol bewondering gadegeslagen door een A.D.O.-er. Nummer 10 van de Hagenaars gaat met Wim mee de kegelbaan!! Dit was zo fantastisch dat er van heinde en ver managers van kegelbanen kwamen en kwistig met contracten strooiden. Niemand liet zich hierdoor echter van de wijs brengen en de „ALLE NEGENS" waren niet van de lucht. Uiteindelijk bracht Ap Post het tot winnaar na een spannende nek-aan-nek race met Louk Goudsmit. Alle kegel-sterren waren zo uitgelaten, dat unaniem werd be sloten, Appie Post uit te nodigen, om het gehele gezelschap een rondje te geven. Onbevestigde berichten luiden, dat dit rondje zeer binnenkort in zijn kelder gegeven zal wor den. Na een half uurtje dansen, al dan niet met eigen ega, werd tot retireren besloten. Ook in het donker wist Hans ons uitstekend uit de Veluwe te loodsen en onafhankelijk van elkaar werd de terugreis aanvaard. Dit was in kort het wel-en-wee van een dagje uit. Het doel hiervan was: het bewijs te leveren, dat er nog leven is in onze club. Daarom was het nog des te verheugender, dat André Kraan met echtgenote dit festijn niet wilden missen. M.i. een aanwijzing, dat er ook in het betaalde gedeelte van onze vereniging mensen zijn, welke clubgeest op haar juiste waarde weten te schatten. Ook het aanwezig zijn van onze penningmeester bij het vertrek des ochtends viel te loven. Namens het gehele gezelschap spreek ik de hoop uit, dat nog vele van deze genoegelijke dagen (al dan niet door ons zelf gefinancierd) zullen volgen. WHITE 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 18