JUWELIERS Bouwmeester Gerrand 1 april (geen aprilmop) versloeg Ajax 6 Rapiditas 3 te Weesp met 21. Terwijl een harde wind dwars over het veld joeg, speel den wij toch een goede partij, met snelle aanvallen. Na ca. een half uur wist Frans Grooteboer zo'n aanval af te ron den, 01. Ton Donkelaar was zo ongelukkig om vlak voor de rust bij een botsing z'n enkel zodanig te blesseren, dat hij naar de kleedkamer gedragen moest worden. Na de thee moesten wij door het uitvallen van Ton met 10 man verder. Rapiditas kwam er iets beter in en begon op te dringen, maar hun schoten konden doelman Slager, die een goede wedstrijd speelde, niet verschalken. Rechtsbuiten Welling kreeg de bal op het middenveld toegespeeld, passeerde in één lange rush een stel tegenstanders tot vlak bij de cor nerlij n, zwenkte naar binnen en loste een harde schuiver die in de verste hoek verdween, 02. Rest nog te vermel den, dat de gastheren tenslotte de eer wisten te redden. 15 april. Vandaag trad Ajax 6 aan tegen K.B.V. 3. We hadden aan de uitwedstrijd tegen deze ploeg niet zo'n pret tige herinnering; het was daar allemaal erg onvriendelijk gegaan (en een nederlaag?? Red.). Dus wilden we gaarne revanche nemen. Nu, dat is volkomen gelukt. We wonnen de toss. Kozen de harde wind tegen, die in de lengte van het veld stond. Na ongeveer 10 minuten scoorde Frans Grootenboer uit een goede aanval, wat natuurlijk de nodige stimulans gaf. Geleidelijk werd voor de rust de stand op 51 gebracht; de gastheren wisten n.l. ook een keer ons, net te vinden. Na de thee hetzelfde spelletje. Snelle aanvallen over de vleugels leverden 3 goals op en waar K.B.V. ook nog een keer scoorde, kwam het einde met een 82 zege. (Bijl 3 x, Grootenboer 2 x, De Man 2 x en Paulsen 1 x). JOOP VAN DER TOORREN Wel bedankt Joop voor deze eerste bijdrage. Hou'en zo!! Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 AJAX A.D.O. Eén van de vele Haagse aanvallen op ons doel. Piet Ouderland en Ton Pronk kijken met volle belangstelling naar hun doelman. Ook de Hagenaar heeft interesse. Wim klaart het in dit geval nog

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 15