Harry Sacksioni VAN HET „ZESDE" Juniores A-1 op weg naar Duitsland waar zij in een zwaar bezet toernooi de „show" stalen. Prima gedaan, jongens I toernooi en met deze morele steun maakten wij ons op voor de strijd om de 3e en 4e prijs tegen Schalke '04, die met hun prima elftal merkwaardig genoeg ook niet tot de finale konden doordringen. Wat ons in de voorronde niet wilde lukken, gelukte in deze zeldzaam goede partij voetbal wel. Met drie prachtige doelpunten werd de strijd beslist en was de 3e prijs voor ons. Onze tegenstanders van dezelfde ochtend, Borussia Dortmund, versloegen in de finale For- tuna Düsseldorf met 30 en waren aldus winnaar van dit toernooi. Ik meen wel te mogen zeggen dat de vele ouders en ken nissen van spelers die deze dagen mochten meemaken, onvergetelijke Paasdagen hebben gehad, die nog lang in hun herinnering zullen blijven. De gezellige avond die volgde op de wedstrijden wiste voorlopig de gedachte weg, dat er alweer aan de uitreis moest worden gewerkt. Maar de volgende morgen was het dan weer zover en uitgeleide gedaan door onze voortreffelijke gastheren aan vaardden we de thuisreis met een opgewekt gezicht. SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool De buitengewone verzorging van onze jongens bij de pleegouders heeft zijn uitwerking niet gemist en zonder uitzondering waren wij allemaal vol lof. En wat even belangrijk is, dat de naam Ajax in het bui tenland door deze knapen op prima wijze is uitgedragen. Namens de spelers, onze trainer de heer Van der Veen en de heer Schuuring dank ik hierbij de vereniging Brack- wede en in het bijzonder de heer Faust voor de onver getelijke dagen die wij bij u mochten doorbrengen. J. C. VAN DIJK Zondag 18 maart 1962. Op de verjaardag van onze club stond Ajax 6 met 8 man aangetreden tegen D.C.G. 4. Door een fout bij Tante Pos hadden verschillende spelers hun aanschrijving niet op tijd ontvangen. We moesten dus maar zien er het beste van te maken. Door hard te werken konden wij tot half-time de stand dub- belblank houden; zelfs, in die eerste helft waren wij hele maal niet de minderen van D.C.G. geweest. Ik denk hierbij aan goede schoten die nét naast of over gingen. Maar na de rust ging de vermoeidheid een woordje mee spreken. D.C.G. drong steeds meer op en onze aanvallen beperkten zich tot uitvallen. Bij één zo'n aanval kwam onze spil Henk van der Meer bijna tot een doelpunt, maar op twee of drie meter van het doel werd hij door 2 D.C.G.-ers van de bal gewerkt. De „ref" zag echter niets en liet ge woon doorspelen. Kort hierna maakte D.C.G. het eerste- doelpunt. Het zouden er uiteindelijk drie worden; onze keeper Herman Pastheuning, die zóveel had gestopt, moest tenslotte het hoofd buigen. We verloren, maar met ere 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 14