Jeugd-Paastoernooi van Brackwede (Did) HET was een luidruchtig gezelschap, dat de trein van 14.28 uur, richting Duitsland, op vrijdag 20 april bevolkte. Veertien spelers van onze eerste A-juniores en hun lei ders hadden hun prima humeur reeds uit de koffers gehaald om het er niet meer in te pakken. Dat deze reis door prima weer werd vergezeld was een goed voorteken en daarin zijn wij dan ook niet beschaamd. Na een voorspoedige reis werden wij op het station van Bielefeld verwelkomd door het voltallige elftal van de gast heren en hun leider de heer Faust. Van hieruit werden wij verder geëxpedieerd naar ons uiteindelijk reisdoel, alwaar al snel vriendschappelijke be trekkingen werden aangeknoopt, soms met handen- en voetentaai, maar deze taal is internationaal. Met de lange reis nog in het geheugen en de benen maak ten wij ons daarna op voor de nacht. Bij de officiële ontvangst de volgende morgen ontmoetten wij onze tegenstanders en wel: Spvg Brackwede onze gast heren, Borussia Aachen, Fortuna Düsseldorf, Borussia Dort mund, Schalke '04, Preuszen Munster, Spvg Beckum. Deze elftallen en hun leiders verzamelden zich aan een gezamenlijke maaltijd, waarbij als eregast de Burgemeester het openingswoord sprak. De voortreffelijke organisatie en de hartelijke ontvangst zorgden ervoor dat precies op tijd het toernooi een aan vang nam. De speelduur van 2 x 20 minuten liet niet veel ruimte voor omwegen naar het doel en met deze gedachte in het hoofd geprent traden onze jongens hun eerste tegenstander Borussia Aachen tegemoet. Er werd op het gravelveld voortreffelijk gespeeld, maar helaas bleven doelpunten uit en daar de tegenpartij zich alleen bepaalde tot verdedigen, bleef de score dubbelblank. Een uur daarna was Beckum onze tegenstander en ik moet zeggen dat onze zenuwen wel erg op de proef werden gesteld. Zonder haperen werd de bal van man tot man naar het doel gebracht, maar steeds weer was het bekende been of de lat een sta in de weg. Tot overmaat van ramp liet onze doelverdediger een hoekschop glippen en stonden wij tegen een 10 achterstand aan te kijken. Tot ver in de tweede helft leek het er inderdaad op dat wij een nederlaag tegemoet gingen. 6 Minuten voor tijd bracht Dick Kuiter op goede wijze de bal op, een mooie voorzet volgde en wat toen volgde werd geboekstaafd als het mooiste doelpunt van het toernooi. Ineens werd de bal door Adri van Dijk verschrikkelijk hard achter de doelman geschoten voor de gelijkmaker. Eén minuut voor tijd werd de overwinning veilig gesteld, maar wie het doelpunt maakte zal altijd wel een raadsel blijven. Met drie punten waren onze kansen voor een ereprijs nog volop aanwezig. Zondag om tien uur moest de beslissing brengen tegen Borussia Dortmund. Slechts eenmaal is het Borussia gelukt om op onze speel- helft gevaarlijk door te dringen, de rest van de speeltijd hebben wij op hun helft doorgebracht. Het doel was echter dichtgespijkerd en wanneer er een kleine opening was, zorgde de verdediging er wel voor dat er niet veel eer aan te behalen viel. Het 00 resultaat was niet voldoende voor de finale, maar naar veler mening was deze wedstrijd de finale van het Juniores A-1 willen voor zij in de trein naar Duitsland stappen nog wel even voor onze fotograaf in de houding gaan staan 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 13