JEUGD OES rondom de door Henk Smit 25 maart 1962 Ajax Jun. Al tegen Hollandia Juniores. Deze keer moes ten wij het stellen zonder captain Henny Schipper, die te elfder ure moest fungeren als reserve van Ajax 1. Hoewel wij in htet veld algemeen wel sterker waren, kostte het uit eindelijk toch nog moeite om met 20 te winnen. Rust 10. Vooral in de voorhoede vlotte het niet al te best. Het bin- nentrio in het bijzonder had moeite met de enthousiast verdedigende Hollandianen. Toen eindelijk Bertus Strijks dreigde door te breken, werd hij ten val gebracht en dat kostte een penalty. Cor Peil benutte deze feilloos. Na de thee hetzelfde beeld. Alleen toonde Peter Voogt nu meer activiteit. Dit leverde ons ook het tweede doelpunt op. Tijdens een weinig overzichtelijke aanval, rolde de bal in de richting van de prima spelende Hollandia-doelman, maar goed doorzettend kon Peet het monster juist voor hem wegtikken naar Adri van Dijk, die met een mooi diagonaal schot de stand op 20 bracht. Nadien werd het slechts een „plichtmatig" uitspelen van de wedstrijd, dus om maar te vergeten. Conclusie: geen grootse wedstrijd. Wij hopen alleen maar, dat de rest van de competitie achter elkaar kan worden uitgespeeld; misschien dat het vereiste tempo dan weer terugkomt. Jun. A3. De heren wonnen met 93 van O.V.V.O. en volgens de heer Martens was dit zeker niet geflatteerd. Nog even doorbijten lieden en ook jullie zijn „binnen". Jun. A4. De heer Schuuring zag dit elftal eindelijk eens „kwaad". Tegen koploper Sloterpark 1 schoten zij liefst met 50 uit de bekende „voetbalslof". Knap werk! Jun. BI. Dit team had voor de rust nogal moeite met het steeds met 8 man-voor-de goal hangende Z.F.C. De stand bij de rust, 20 in ons voordeel, getuigt daarvan, temeer, omdat deze twee doelpunten met hulp van de Zaanse ach terhoede tot stand kwamen. In tegenstelling tot de Jun. Al waren onze vleugels ditmaal vrij zwak; het kostte allemaal téveel tijd, vóórdat deze knapen de bal speelden. In de tweede helft lukte het wel beter en kwam de score ook meer in overeenstemming met het spelbeeld. De eind stand werd 70. Een extra pluim voor de kleine doel- verdediger van Z.F.C. Hij toonde meerdere malen heel wat keeperstalent in zich te hebben. Zonder hem hadden de Zaankanters zeker tegen dubbele cijfers aangekeken. Jun. B2. Over dit elftal, dat met schitterende cijfers ON GESLAGEN aan het hoofd van zijn afdeling gaat, hadden wij fantastische berichten gekregen. Maarwat vandaag werd vertoond, leek eenvoudig nergens op. De achterhoede en halflinie haalden nog wel voldoende, maar in de aan- valslinie stonden ze zó ontzettend te schutteren, dat men zich begon af te vragen, of ze ooit wel eens een bal aan geraakt hadden. Dat het in het laatste kwartier toch nog 30 werd, lag niet aan onze verdienste. Wat was het, vrienden?? Toevallig een algemene „off day"?? Dat zal het wel geweest zijn en daarom maar snel vergeten. Jun. B3. Watergraafsmeer Jun. BIAjax Jun. B3 20. „Dat deze ontmoeting voor onze B3 tegen onze buren BI moeilijk zou worden bleek reeds direct. Tegen de groter- van-stuk-zijnde tegenstanders, durfden de Ajacieden niet het risico te nemen om er flink tegen-aan-te-gaan. Althans in de eerste helft niet, want toen gelukte het W'meer om tot doelpunten te komen. Hun snelle linksbuiten kon na een rush de score op 10 brengen, ondanks de verwoede pogingen van keeper Lou Reders. De beste man van Ajax, spil Nijland, heeft de twee-koppen grotere center voor slechts eenmaal moeten laten gaan, doch dat was vol doende om de stand op 20 te brengen. Na de rust werd er met iets meer durf gespeeld (door Ajax). Dit had tot gevolg dat de achterstand niet groter werd, doch de lilliputtervoorhoede zag ook geen kans de eer te redden. Het bleef dus 20 voor de vrienden van Watergraafsmeer." Aldus dit verslag van de heer J. Wolterink. Jun. B4. Ook hier ging het weer „groots-op". A.S.V.K. Jun. B2 gingen er met 71 „in". Nog even, vrienden de Gouden Plak ligt klaar Jun. B5. Deze lieden toonden geen ontzag voor de D.W.S. 12-jarigen. De eindstand hier werd 40 voor Ajax. Wel moesten wij constateren dat er nogal royaal met de kansen omgesprongen werd. Anderzijds zagen wij bij-tijd-en-wijle prima voetbal en goede doelpunten. Jongens, we weten niet of jullie nog kampioen worden; jammer van het puntenverlies in het begin der competitie. Maarje weet nooit of De Spartaan nog een steekje laat vallen Op 1 april De Jun. Al verloren vandaag geen „bril", maar wel een punt tegen de Jun. Al van A.F.C., in een zeer matige wed strijd, beheerst door windkracht 8!! De in de lengte van het veld staande harde wind bezorgde de 22 spelers zóveel moeilijkheden, dat geen van allen daar een oplossing voor wist, uitgezonderd de A.F.C.-doelman, die vooral na de rust zijn heiligdom zeer knap verdedigde. Tégen de wind in waren onze jongens niet zwakker, maar twee „afstandpoeiers" bezorgden ons niettemin een 20 achterstand. Met de storm in de rug werd het een ware belegering van de A.F.C.-veste, maar verder dan een bekwame kopbal van Adri van Dijk kwamen wij niet. Totdat in de laatste seconden Cees Ruiter in zijn alles-of-niets-rush de bal in het net knalde. Er werd alleen nog maar afgetrapt Zondag 8 april 1962. Voor de zoveelste keer heerste Pluvius te overmatig. Derhalve wederom „ALLES AFGEKEURD". We schrijven vandaag 15 april 1962. De wedstrijd Ajax Jun. B4 tegen D.J.K. Jun. B2 30. Op het moment dat wij dit schrijven, heeft dit elftal nog 1 punt nodig om het kampioenschap te behalen. En ON GESLAGEN nog wel. Maar ze spelen er ook voor. Tegen jmm Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 11