PERRY KAR Jan Bron NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed IN MEMORIAM K. W. F. van der Lee Aja:t is weer een jaartje ouder geworden en de daarmede ge paard gaande festiviteiten liggen alweer een paar dagen achter ons. Ik neem aan, dat hierover elders in dit blad het eèn en ander geschreven zal worden, en dat mag dan ook wel, want de wegblijvers hebben dit jaar heel erg ongelijk gekregen, immers het oordeel van onze feestgangers was eenparig gunstig. Onze eerste elftallers zijn in de feestvreugde niet achter geble ven, en tracteerden ons op een paar zeer welkome sportsucces- sen. Hartelijk dank, jongens, en zo maar doorgaan, ook ik geloof niet meer in wonderen, maar geloof mij, de laatste acht wed strijden plus de lntertoto-Finale bieden nog genoeg mogelijkheden voor een succesvol seizoen. Uit ons „opinie-onderzoek" betreffende het tegen betaling be schikbaar stellen van gereserveerde plaatsen, treedt nu reeds dui delijk naar voren, dat het bestuur hiermede aan een lang gekoes terde wens van leden en donateurs tegemoet komt. Naast de reeds vele binnengekomen gunstige reacties, moet ik er echter wel even op wijzen, dat het voor een goede gang van zaken noodzakelijk is, uw opinie schriftelijk aan onze administratie door te ge ven; mondelinge toezegging kunnen wij jammer genoeg niet ac cepteren, daar deze het bestuur geen voldoende inzicht geven in het juiste aantal eventueel te reserveren plaatsen. Op dit laatste wijs ik speciaal, omdat men er wel rekening mede moet houden, dat door de nieuw te scheppen mogelijkheid, straks op de „offi cieel gereserveerde" tribune andere strengerenormen gaan gelden. Ook wil ik eventuele „slimmerikken" er nu reeds op wijzen, dat mocht er een reductie voor een tweede plaats uit de bus komen, die alleen maar geldt voor diegenen welke recht hebben op een dameskaart. Dit ter voorkoming van misverstanden. Even een paar regels aan iets, dat bij Ajax steeds meer op de achtergrond geraakt, nl. een fris en gezond enthousiasme vanaf de tribunes bij onze thuiswedstrijden. AMSTERDAM - AMSTELVEEN - ARNHEM-DEN HAAG-NIJMEGEN Zaterdag 3 maart bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van ons oudste-Ere-lid, de heer in de leeftijd van 70 jaar. Wijlen de heer Van der Lee trad in 1909/10 toe tot onze gelederen en ontpopte zich als een prima full back. Hij maakte deel uit van het elftal, dat onze club in 1910/11 het kampioenschap van de westelij ke 2e klasse B. bracht en promoveerde met zijn team, door Hercules en 't Zesde te verslaan, naar de eerste klasse. Door deze prestatie van Ajax had Amster dam eindelijk weer een eerste klasser. Op 26 april 1913, toen Karei op het punt stond naar het voorma lige Ned. Indië te vertrekken, werd hij benoemd tot Ere-lid van onze vereniging. Vele jaren heeft wijlen onze clubmakker in dat land vertoefd, om na de tweede wereldoorlog voor goed naar het vaderland terug te keren. Steeds is Karei Ajax trouw gebleven; de Insulinde Cup, geschonken door oud-Indische le den, vermeld ook zijn naam en tot voor enkele jaren was Karei, die domicilie te 's Gravenhage had, dik wijls bij wedstrijden van het eerste elftal te vinden. Ook de bijeenkomsten van de „Bordjes-Club" wer den een enkele keer door hem bezocht, totdat zijn gezondheid hem niet meer toestond naar Amsterdam te trekken. Karei van der Lee is niet meer. Een groot sportsman, een goed Ajacied is voor eeuwig van ons heen ge gaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Karei, beste kerel, rust in vrede. BROWN Waar blijven toch de aanmoedigingen? Bij andere verenigingen treft mij steeds weer de wijze waarop men He spelers naar een overwinning tracht te schreeuwen. Zelfs bij wedstrijden op ons terrein overheersen de bezoekende supporters dikwijls onze eigen aanhang en dat is jammer. Vraagt u maar eens aan onze spelers hoe zeer zij het op prijs stellen om steeds weer te bemerken hoe de mensen op de tribune meeleven, het is werkelijk geen uitzon dering als groot enthousiasme en stormachtige toejuichingen een elftal naar de zege dragen. Probeer het weer eens Ajacieden, het zal u verbazen, hoeveel interessanter ook voor u de wedstrijd gaat Worden, een goede sfeer op de tribune kan de wedstrijd sterk ten goede komen en de prestaties van de jongens aanmerkelijk ver hogen. En onze jeugdige Ajacieden op de tribune, hoe staat het daar mee? Waar blijven jullie, met jullie beroemde en gevreesde yell, „we hebben een A, we hebben een J, we hebben een A, we heb ben een X"? In jaren heb ik niets meer van jullie gehoord, zijn de successen soms te vanzelfsprekend geworden? Vooruit jongens, wie neemt het initiatief? Onnodig natuurlijk aan het bovenstaan de toe te voegen, dat het mijn bedoeling is, om tot beschaafd aan moedigen te geraken, het mag niet ontaarden in nare dingen te genover leiding en/of tegenpartij. JAMES Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 1 34, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op I Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8