SJAAK SWART pioenschap weer een stap dichterbij is gekomen. Nog vijf matches en de eindpaal is bereikt. Met een voorsprong van 6 punten op Blauw-Wit 3 kan de titel binnenkort worden gegrepen. Ajax 4 deelde met Blauw-Wit 4 de punten (11), ver loor van Zeeburgia 2 (vrijwel onder aan de ranglijst) met liefst 25 (hoe is 't mogelijk), klopte J.O.S. 2 met 20 en stuurde Z.F.C. 3 met een 32 nederlaag naar huis. Vol gens secretaris Br. zit er nog een klein kansje in!? Ajax 5 en Ajax 6 leefden lang en gelukkig in voetbalrust. Ajax 5 mocht evenals het zesde éénmaal uit de kleedkamer komen! Tegen W.M.S. 2. Uitslag 11. Ajax 6 werd gepord door D.C.G. 4. Nogal hardhandig. Drie nul voor de lieden uit het verre Westen. Van voetbal in Ajax-verband weet u weer alles! We hebben het al gezegd: maart is onze feestmaand. Eerst de gein van de „Bordjes-Club". Zeventig oude-jon gens waren present. Van de 160 leden niet al te veel. Wat daarvan de oorzaak is, kunnen we maar niet ontdekken. De kosten, hooguit een tientje, kunnen o.i. toch geen bezwaar zijn. Als het nu contributieverhoging was 't Was een rustige avond, met een gezellig borreltje en een goed dinertje. Kick Geudeker zwaaide de tafelpresi dent-hamer, had het echt niet moeilijk en voorzitter Jan installeerde novieten en deelde borden voor 40-jarigen uit. Praten is beide heren wel toevertrouwd. Halftwaalf ging het grootste gedeelte de spiegelgladde straat op. Niet alle maal! In Kras hebben we ons 62-jarig bestaan gevierd. Het co mité had in samenwerking met de heer Muriloff een best programma in elkander gedraaid, 't Kostte een klein burger inkomen. En toch kregen we, niettegenstaande alle moeite en propaganda, de zaal niet vol. Lang niet! Drie kwart van de beschikbare (duizend) plaatsen werden bezet. Men kan doen wat men wil, maar succes is er niet bij. In een blaadje van een grote provincieclub lazen we een „ballade", 't Ging over een feestavond. Er waren wel(!) zeventig leden komen opdagen. De „ballade"-ist schreef: „De zeventig, ze voelden alles goed aan, zij waren naar de laatste vertoning gegaan Zij hadden tezamen historie gemaakt, want voor 't laatst werd de feestsnaar geraakt De geschiedenis zal niet meer beleven, dat ooit in deez' eeuw nog partij wordt gegeven. De techniek heeft gesproken en alles verlamd, men zit liever thuis in het donker verkrampt Geen feest zal ooit meer worden versierd, het geld is versmeten, waarachtig verpierd." Enz., enz! Deze ontboezeming had in ons blad kunnen staan. Bij ons waren er dus meer dan zeventig, maar voor een club met circa 2000 leden, met dames het dubbele aantal, toch een droevige vertoning. Het comité, dat nu al vele jaren deze avonden verzorgt, voelt er nog maar heel weinig voor. Het lijkt ons dan ook het beste de eerste jaren geen feestavonden te arrangeren. Misschien is het eens in de vijf jaren mogelijk een volle zaal te trekken, maar zoals de Sigarenmagazijn Pontanusstraat 54 - Amsterdam-O. Telefoon 740707 zaken nu staan, zien we er geen heil meer in. 't Is zonde van het geld. Zij, die naar Kras waren gekomen, hebben een plezierige avond gehad. De artisten gaven waar voor het zuur(!) ver diende geld en het versterkte Cocktail-Trio heeft er een gezellig bal van gemaakt. Een zeer geslaagde avond en nacht! Ere-voorzitter Koolhaas stuurde een telegram. Hier komt het: „Helaas door ziekte nog verhinderd, wens u allen een prettige avond, hoop spelers eerste elftal zondag door Feyenoord te kloppen ook een prettige dag, Ajacieden har telijk dank voor uw belangstelling Koolhaas". Ook de „Bordjes-Club" vergat Marius niet. Hij was er in gedachten en eveneens telegrafisch bij. De leden van de B.C. hebben ook aan Marius, Elzenga en André gedacht. Spontaan werd er gelapt toen Kick en ridder „Ouwe-Vlek" over bloemen repten. 't Zal deze clubvrienden deugd hebben gedaan, ook toen de mannen van het eerste met dat Rotterdamse cadeautje kwamen aandragen. Vrienden, we hebben ons portie clubblad weer geleverd. We gaan er uit, maar willen u toch nog even vertellen, dat het j.l. februari 45 jaar geleden was, dat het „Ajax-Nieuws" voor het eerst van de pers kwam. We hebben het lang vol- gehouden^en als u een beetje gezellig blijft wat medewer king betreft, dan redden we het voorlopig nog wel. Verder spelen we vanaf 1917, dus 45 jaar, in de hoogste afdeling van de K.N.V.B. en om het niet te vergeten we waren negjentien maal afdelingskampioen (hoogste klasse) en tienmaal kampioen van Nederland. In de oer-tijd, dus in BLAUW WIT - AJAX - Nee, Koers heeft geen vier benen. Twee er van zijn van Henk Groot 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6