Opstelling: Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Schaap hok, Pronk, Muller (ster van het veld) Swart, Prins, H. Groot, Keizer en Petersen. Zondag 25 maart kwam het Bredase N.A.C. We hebben de strijd niet gezien maar volgens ooggetuigen was het pet. Voor de rust ging het nog. Een doelpunt van Keizer zorg de voor een voorsprong. Na de thee trof een indraaibal van Petersen het net (20). N.A.C. kon deze „cornergoal om een hoekje" moeilijk verwerken en toen werd de weg naar beter voetbal inge slagen. U weet wel „oog om oog, etc.". Het bleef bij pu bliekelijk geloei, n$re trappen, boze gezichten en dank zij de ref 20. De goede man zag een geheide penalty over het hoofd, 't Kan gebeuren, maar als je als doelman in het beruchte gebied een tegenstander bij een been pakt en hem er onderuit haalt, moet de ref je volgens het boekje bestraffen. Met een penalty! Laten we wel zijn! Nu we het toch over scheidsrechters hebben; Pronk maakte tijdens de match tegen Feyenoord in ons strafschopgebied geheid freekick. De man met de fluit liet rustig doorspelen. Had niets gezien. Ook zag hij niet, dat de speeltijd van de tweede helft al lang verstre ken was. Liet rustig vier en een halve minuut te lang spe len. 't Gekke was, dat hij wel op zijn stopwatch keek als de bal naar het Feyenoord-doel ging, maar zijn tikkertje opborg als de knikker naar het Ajax-doel rolde. Na afloop van de match hoorden wij van verschillende kanten, waar om stelt de K.N.V.B. voor zo'n wedstrijd geen betere ref aan? Tja, daar werd even iets gevraagd. Waar halen we die vandaan? We lezen iedere week van scheidsrechterlijke drama's. Zinnen als „achttienduizend toeschouwers zagen de overtreding, alleen de ref niet" of „er werd keihard ge speeld, zonder dat de ref afdoende optrad" etc. etc. We behoeven het u niet te vertellen, maar dat de bond er iets aan moet doen staat voor ons vast. Het kunnen niet alle maal Leo Horns zijn, doch „jong talent" zal sterk naar vo ren moeten komen. Zo spoedig mogelijk. Niet „muggezif- ten", maar kansen geven. Zelfs veel kansen. Er komt altijd wel „iets" uit de bus. Net als in een goed geleide zaak; steeds iets nieuws brengen, experimenteren, steeds doen, niet versuffen, actief zijn. Maling aan betweters en kan keraars. Ajax 2 heeft de weg naar de top teruggevonden. In De venter, waar we het de laatste jaren nogal moeilijk had den, werd met 23 van Go-Ahead gewonnen. Doelman Van der Werf liep in deze match een oogblessure op, die zich nogal lelijk liet aanzien. Opname in een ziekenhuis was noodzakelijk en dus moest Wim achterblijven. Aan be langstelling van Go-Ahead zijde heeft het niet ontbroken de heer Beltman, de bekende oud-scheidsrechter en nu leider van G.A. bezocht Wim enige malen en ook ande re Deventernaren lieten zich niet onbetuigd. Waarvoor on ze dank! Verder was er natuurlijk familiebezoek en heeft de heer Kraan de reis naar Deventer ondernomen. Onze doelman is gelukkig hersteld en heeft tegen Feyenoord 2 alweer zijn doel maagdelijk gehouden. Met 20 wonnen onze reserves van de Rotterdammers, wat gezien het spel van deze knapen niet zo'n heel grote kunst was. Van onze zijde was het vertoonde echter niet best, maar wat de Fey- enoorders op de grasmat legden kon slechts met heel pover worden aangeduid. Als de kuipbewoners het daarvan moe ten hebben, kunnen de grote mannen van de andere Maas oever beslist niet zingen „there is a song in my heart". Onbegrijpelijk voor een club met 5.0 elftallen. In Breda pikten we een graantje uit de N.A.C.-pot (12) en hebben met het wegduwen van deze tegenstander zo ongeveer de beste papieren van de hele troep. De weg is nu nog vochtig, straks zonnig, maar zó lang. Volhouden maar, vrienden! Ajax 3 rekende af met concurrent Blauw-Wit 3 (24), doch liet zich aan het Hoornse Hop, door de reserves van Hollandia lelijk in de boot nemen (21). Zondag 25 maart werd wraak genomen op D.C.G. 2 (04), zodat het kam- BLAUW WIT - AJAX Hughes maakt een sneeuw-slldlng, Keizer en Swart een halt toeroepend 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5