van de twee Nederlandse „kluppies" de Intertoto-Cup in de wacht heeft gesleept. Daar kunnen Feyenoord en wij een tikkeltje trots op zijn. Laten we hopen, als vandaag of mor gen die finale wordt gespeeld, een ref met grondige kennis van fluiten hiermee bedoelen wij naar de geest van het spel, dus niet naar de stomme letter van het boekje, écht, als een oud-voetballer met jarenlange goede practijk het aanvoelt, een man, die a.h.w. vooruit ziet, wat er gaat ge beuren (het grote manco bij de Nederlandse scheidsrech ters) de leiding heeft en dat twee en twintig knapen, in wezen toch de top van ons voetbal, alles zullen doen, in goede harmonie en eerlijke strijd, deze topic van het seizoen tot een onvergetelijke te maken. Wanneer en waar de strijd gestreden wordt weten we op dit moment nog niet. Het kan in Keulen, Antwerpen, Nijmegen, Rotterdam of Am sterdam zijn. Met de K.N.V.B. en beide clubs wordt een bijeenkomst gehouden. Voorzitter Jan, doet het woord voor onze club. Als dit blaadje uitkomt weet u misschien al hoeveel liter benzine u moet laden. Vier dagen na de big-match tegen de voetbalwij zen uit het Oosten kwam Willem 2 op visite. We liepen uit tot 20 en toen begon het gedonder in de glazen weer. Met heel veel pijn bleven de punten in de Meer (32). We kunnen het niet wisselen. In de halve eeuw voetbal, die we moch ten beleven hebben we het echt wel eens meer dan hartig gegeten, maar zoals dit seizoen Gewoon spelen met je geld. Dat kan je maar éénmaal overkomen, maar als we even in de geschiedenis van dit voetbaljaar terugduiken Fortuna, Blauw-Wit en M.V.V.! Het heeft de club een kam pioenschap gekost. Co Prins, weer de beste man, schijnt iets voor het Ne derlandse Elftal te voelen. Ook Werner Schaaphok, die constant goede, wedstrijden speelt en zo goed als nooit wordt genoemd, een pluim. Een week later was het dan zover. De trekpleister Feyen oordAjax. Een halve ton betalende toeschouwers. Onze mannen hadden er trek in. Ajax' geboortedag, dat moest met een cadeautje worden gevierd, 't Begon meteen goed. Ajax in de aanval en na een paar minuten al raak. Een ho ge bal van rechts, een terugspeel knikje van Henk Groot en de slof van Ben Muller er achter. Via een Feyenoord- schoen kreeg de knikker een andere richting dan door Graafland begrepen en de paar honderd Ajax-supporters wisten, dat in ieder geval de broze voetbaleer was gered (01). Feyenoord kon nu haar tactiek van „Ajax laten ko men en met een uitval een goal forceren" wel laten varen. Maar Ajax bleef komen, uiterst gevaarlijk en dat zaaide paniek bij de Rotterdammers. Swart bleek moeilijk te stui ten en Prins zigzagde door de defensie, alsof die niet be stond. Petersen, in het begin een beetje stroef draaiend, begon zich meer te roeren en het werd duidelijk, dat Fey enoord ons team in een heel kwade bui had getroffen. Er werd gewerkt tot en met, op iedere bal gelopen en succes kon zo niet uitblijven. Als Petersen, vlak na de openings treffer rustig had gericht, was de voorsprong direct al gro ter geweest. Nu duurde het een half uur eer Keizer de score naar 02 schoot. Een schone pass van Swart pikte Piet op en met een prachtig schot werd de ex-Ajax-doel- man kansloos gepasseerd. Kort voor halftime kwam ook Feyenoord aan een „zwijndoelpunt". Een kansloos schot recht in de handen van Hoogerman werd door een onver wachte windstoot een „fantasiestoot", waarnaar onze doel man wanhopig grabbelde. Achter de lijn beëindigde de bal zijn baan (12). Verslagenheid in onze gelederen, waarvan Feyenoord bijna profiteerde. Een dreun tegen de lat maak te onze ploeg klaar wakker en daar ging ie weer. Lekker over de vleugels. Rust nog steeds 12. Vanaf de aftrap AJAX - SLOVAN Henk Groot ziet een fraaie actie onderschept Ajax weer voor het Feyenoord-doel. Corner. Piet Keizer neemt de hoekschop uiterst scherp. Ingeschoten door Groot. Op de doellijn gestopt door Kerkum. De bal komt voor de voeten van Schaaphok, die van drie meter afstand keihard tegen de onderkant lat schiet. Pech voor ons, een reuze mazzel voor Feyenoord. Ajax gaat door en achter ons zegt een oud-Feyenoorder heel profetisch, we maken niet gelijk. We zien het ook niet, want dit Feyenoord is gemakkelijk te kloppen. Soms is ons team heer en meester en dat er niet meer doelpunten vallen is te danken aan Pieters Graaf land. Drie zekere doelpunten weet hij te voorkomen. Twee maal redt hij fenomenaal. Zonder hem was het een debacle geworden. Einde 12. Tevreden maar niet voldaan! Het gehele elftal hard en prima gewerkt. Uitblinkers Co Prins, Muller, Schaaphok (weer Schaaphok), Keizer en Ouder- land. Hoogerman heeft zijn doel goed verdedigd, had door een windvlaag doelmanspech. Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3