JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Schreven we in onze vorige „Kroniek", dat, wat de Ere divisie betreft, de strijd wel gestreden was, Feyenoord de titel practisch niet kon ontgaan, de resultaten van de laat ste weken hebben echter uitgewezen, dat de Rotterdam mers in 't zicht van de haven op de wankelplank terecht zijn gekomen, 't Zou niet de eerste keer zijn, dat een ze ker gewaande buit de mist inging Blauw-Wit, zo on geveer de enige club, die nog een kansje maakt, lacht in de vuist, in de vuist, die al zo vaak dit seizoen een harde dreun uitdeelde. Zondag 8 april komen de Kuipbewoners, waarop vriend Dirk Nijs, als „rasechte amateur" zo prat gaat, naar de zo langzamerhand geheel ingebouwde burcht (hoe is 't in godesnaam mogelijk) van Dick Bessem. Als de lente een beetje meewerkt, zullen mischien 25 mille liefhebbers naar de Olympische voetbaltempel trekken om Wim Bley- enberg, de schrik van Feyenoord, en zijn mannen aan te moedigen. Zeker weten we het uiteraard niet, maar we hebben zo'n vermoeden, dat de Rotterdammers voor een zeer heet vuurtje komen te staan. Blauw-Wit heeft met Feyenoord nog een balletje op te blazen. Die 91 neder laag van enige maanden geleden al was u het zelf! Maar enfin, onze zaken zijn het niet en we zullen die zondagmiddag de uitslag wel horen. De stelling, dat de maand maart met z'n staart zwaait, heeft ook dit jaar haar juistheid bewezen. Secretaris Bruynesteyn en functionaris Smit hebben, als we zo de gedistribueerde programma's be kijken, deze maand weer een berg werk verzet, die achteraf bekeken voor een groot deel nutteloos is geweest. Zegge en schrijve één programma kon volledig worden afgewerkt. De maand februari bracht een rijker oogst. Kwantitatief dan. Kwalitatief, wat het eerste elftal betreft, beslist niet. Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Drie nederlagen, waarvan de laatste te Volendam wel de deur dicht deed. Vier nul. We kunnen er over nakaarten. Het heeft geen zin. Alleen willen we de miserabele repor tage van de man, die iedere zondagmiddag zijn betaald verhaaltje opdreunt, nog even memoreren. Het wordt hoog tijd, dat men in de kringen van de reportage stevig gaat selecteren. Home-referees hebben we al; aan home-repor ters beslist, of beter, helemaal geen behoefte, 't Was in één woord schandalig. Maart, onze feestmaand, verliep zeer gunstig. In het Olympisch Stadion deelden we met Blauw-Wit de punten (22). Een aantrekkelijke sportieve wedstrijd. Tot twee maal toe nam B.W. de leiding, maar bij het scheiden van de markt lagen we gelijk, zodat die avond geen enkele Am sterdammer, die zich voor voetbal interesseert, aanmerkin gen op de middagpot kon maken. Na afloop van de strijd in de bestuursroom met hoge Blauw-Wit- en K.N.V.B.-pie ten, onder het genot van een drankje, nog een napraatje ('t ging over voetbal!) en van voorzitter, verzoek, om maandagmiddag op Schiphol „Slovan" in ontvangst te ne men. Met clubmakkers Keizer, Kraan en Vunderink op de luchthaven om Tsjechen te begroeten. Daar deze heren op zaterdag voor vertrek pas over visa gingen denken (kan toor dan natuurlijk gesloten) was men zonder de nood zakelijke stempels maar in het vliegtuig gestapt. Ónze ad ministrateur kreeg telegrafisch het verzoek om het „even" in orde te maken. Vermoedelijk begrijpt u, wat in dit ge val „even" wil zeggen. Dank zij vele medewerking kwam de zaak in orde. Op Schiphol gaf deze onverwachte verwikkeling oponthoud, maar de mannen van de douane en marechaussee dragen Ajax geen kwaad hart toe en binnen drie kwartier was het leed geleden. Alles en allen in de bus en op naar hotel De Haas, waar de familie Gronert zich drie dagen over on ze gasten ontfermde. En hoe! 't Zou wel eens interessant zijn om precies te weten hoeveel voetballers „all over the world" de naam „Hotel de Haas" hebben uitgedragen. Enige jaren geleden kreeg de heer Gronert zelfs van de Middlesex-Wanderes een uitnodiging om naar Londen te komen. De Engelsen gavqn een groot banket. De wedstrijd heeft u vermoedelijk gezien, beleefd en ge noten. Wij door feestelijke omstandigheden niet, maar toen we hoorden, dat tien minuten voor het einde onze ploeg met 31 voor stond, ging het gevulde kelkje omhoog, 't Was een zeer prettig moment. De beroemde Tsjechen, min stens zo sterk als het door Tottenham uitgeschakelde Du- kla, geklopt. Zoals later bleek met liefst 51. De helden van de avond waren Pronk, Muller en Prins, maar ook de rest heeft zich prima geweerd. Twee droomvoorzetten van Swart werden door Prins, die drie maal scoorde, dankbaar benut. Donald Feldmann maakte met twee goede doelpun ten het vijftal vol. Voor de Tsjechen, die zich vermoedelijk iets anders hadden voorgesteld, moet het een bittere te leurstelling zijn geweest. De trainer van de Slovanen ver trouwde Gerrit Keizer toq, dat het spelletje van Ajax geen voetbal is. Tja, moet u eens luisteren; we kregen b.v. dit seizoen van M.V.V. en Volendam op onze voetbalpanta lon en niemand wil toch beweren, dat deze clubs, gemeten naar internationale maatstaf, voetbal spelen. Als wij, la ten we zeggen tienmaal, naar Real Madrid, Barcelona, Benfica, Tottenham etc. gaan, krijgen we zeker achtmaal zwaar op ons baadje en als het een weinig meeloopt, ko men we er een paar keer goed af. Thuis zullen we, verdeeld over hetzelfde aantal matches, het veel beter doen, niet tegenstaande we er van overtuigd zijn, qua voetbalkunde bij genoemde tegenstanders ver achter te liggen. Er zijn dan factoren, die een bijkomstige rol spelen, de verhou dingen scheef trekken, de prettige of onprettige onzeker heden in de sport veroorzaken en ons iedere week naast de toto-prijs doen grijpen. Hoe het echter ook zij, gelijk of geen gelijk voor de Slovan-trainer, onze ploeg heeft de fi nale bereikt, met cijfers die er niet om liegen. Zij, die onze club tenslotte in de finale brachten, waren: Hoogerman, Van Mourik, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, Priqs, H. Groot, Keizer en Feldmann. We kunnen er dank baar voor zijn, dankbaar dat ook Feyenoord, zij het op de valreep, de finale bereikte. De internationale sterren, die het zo goed doen, waarvan we zoveel kunnen leren en die misschien allemaal van ons zeggen, dat we niet kunnen voetballen, mogen straks uit de nieuwsbladen peuren, wie 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2