MJgjVlERfLAGEN landia 2 niet van zijn beste kant laten zien. In verband met het feit, dit niet de eerste keer, hem een laatste waarschu wing doen toekomen. Ons lid, de heer C. Kamlag, heeft zich bereid verklaard, de leiding over de pupillen op zich te nemen. Schriftelijke bevestiging zal hem geworden. We wensen Carel, meer dan 25 jaren lid van onze vereniging, veel succes met deze moeilijke maar mooie taak. We weten niet of Carel over een welversneden pen beschikt, doch houden ons aanbevo len voor „Pupillen-berichten" via ons cluborgaan. Bij voor baat onze dank. In een gezamenlijke bijeenkomst met de heer Brunt en Feyenoord zal worden voorgesteld de finale Intertoto-cup op 50/50 basis te verspelen. Plaats van handeling door lo ting aan te wijzen. Tijdens vergaderingen altijd een poosje stilgestaan bij gezondheidstoestand heren Koolhaas en Elzenga. Daar be stuursleden vaak persoonlijk bezoek afleggen of informe ren, altijd berichten uit de eerste hand. De heer Koolhaas gaat langzaam vooruit. Vriend Jan heeft een zware operatie ondergaan, zodat, wat hem betreft, zeer zeker afwachten de boodschap is. Beide patiënten onze beste wensen voor een spoedig algeheel herstel. 10 april a.s. bestaat Be-Quick, Groningen 75 jaar. Dat is dus zo langzamerhand Opa-Be-Quick geworden. Maar Opa of niet, ze zijn nog lekker kwiek de Be-Quickers en gaan op 7 april die mijlpaal studentikoos u weet toch, dat het vroeger een studentenclub was? Of het nog zo is? versieren. Bestuurslid, de heer De Wit, gaat naar Gro ningen om namens onze club te feliciteren. De relatie met deze Groningers zijn altijd buitengewoon prettig geweest en dateren al uit de tijd van onze „gouden eeuw". Voor de jeugd van heden, die „eeuw" lag in de jaren 1916/20, toen de oude-knarren van nu nog zo jong en zo knap wa ren en verr. goed voetbalden. Van administratie vernomen, dat voor de finale Intertoto- cup als scheidsrechter is aangewezen, de Zwitserse ref, de heer Omar Huber. Deze heer floot de match Benfica-Tot- tenham, zodat we in ieder geval iemand hebben, die weet wat beker-sfeer is. Bij het ter perse gaan van dit A.N. weten we nog steeds niet waar de finale wordt gespeeld. In de loop van deze week zal de beslissing wel vallen. Buitenlandse aanvragen. Bij onze administrateur weer een grote stroom aanvragen om tegen ons te spelen. Te veel om op te noemen. We zijn de laatste tijd wel heel erg in trek, maar moeten alles afwijzen. Ook gaat de stroom aanvragen voor club-insignes en foto's geregeld door. Gewoon geen doen om iedereen ant woord te geven. Dan zijn er nog velen, die geldelijke steun vragen of verzoeken om loten voor hun vereniging te ver kopen. We kunnen er echt niet aan beginnen. Zonder meer voor heden. Opgemaakt door BROWN AJAX 4—J.O.S. 2 Op een, alle sneeuwbuien van de laatste week ten spijt, zeer goed bespeelbaar veld, kwam J.O.S. revanche halen, voor de nederlaag, die zij op eigen veld tegen ons leed. Ons elftal was na de slechte resultaten van de vorige weken iets gewijzigd en daar kwam op het laatste moment nog een ingrijpende vervanging bij. Op het veld gekomen, bleek bij het intrappen, dat niemand onze ballen tegen hield. Ter plaatse geïnspecteerd, bleek er ook geen keeper te staan. Hij bleek er zelfs helemaal niet te zijn. Daar er geen reserve-, jeugd- of oud-doelman beschikbaar was en ook geen van ons er iets voor voelde als ballenstopper te fungeren, werd eerste-reserve Koos Kok aangewezen om de taak van keeper, zoals omschreven in de reglementen van de Koninklijke Nederlandse Keepersbond op zich te ne men. Gelukkig voelde hij zich hiermee allerminst, want hij had dit nog nooit gedaan. Hij voelde zich onzeker, hij zag bleek, de tranen welden in zijn ogen, nou ja, hij riep nog niet om zijn moeder. Tijd voor intrappen was er niet meer. We hielden ons hart vast. Ik vraag u nu te raden, wie een sublieme partij speelde, wie voor ons de wedstrijd won, wie kortom de ster van het veld was?Juist, u hoeft niet meer te ra den. Koos Kok. In de eerste minuut al wist hij door tijdig uit te lopen ons voor een achterstand te behoeden, vlak daarna nam hij een geweldige knal van dichtbij op zijn vuisten. En ook gedurende het verdere verloop van de wedstrijd, wist hij door te stompen, te trappen, te duiken, te plukken, te gris sen, te graaien en te grabbelen ons doel voor een doorbo ring te vrijwaren. Dat wij het grootste deel van de wedstrijd in de verdedi ging waren zult u hieruit reeds begrepen hebben, dat wij toch de wedstrijd wonnen, danken wij dan verder voorna melijk nog aan het goede spel van back Arie de Wit en aan twee doelpunten van Hans Dukker, waarvan vooral het eerste zeer fraai was. Overigens werden onze aanvallen steeds weer gebroken door onze eigen grote fout, n.l. het slechte plaatsen. Als we dat kunnen verbeteren, zal dit elftal nog hoge ogen gooien Helaas dan waarschijnlijk zonder de altijd lachende Koos Kok. Want die zal nu wel een elftal hoger gaan CANARD AJAX 4—BLAUW WIT 4 Een wedstrijd gespeeld in een bijzonder vriendschappe lijke sfeer, welke niet in de laatste plaats zijn oorsprong vond in onaangename omstandigheden. Een bevroren veld en een ijzige wind waren dit keer de voornaamste handi caps, waartegen wij gezamenlijk ten strijde trokken. Het was niet meer dan billijk, dat wij in de gegeven om standigheden de punten zouden delen. Hetgeen geschiedde. Wij namen de leiding, door een driehoeks-combinatie, waaraan Cor v. d. Wal de laatste voet legde. Ajax behield de beste kansen, doch de doelman van BI.wit (oud doelman van het Nederlandse handbalteam) stopte echter ook de onhoudbare ballen, wat wij hem wél, maar de Zebra's hem niét kwalijk namen. Ook in de tweede helft konden wij onze voorsprong niet vergroten, integendeel, de BI.witters maakten gelijk. In een uitval, waarbij onze achterhoede waarschijnlijk ver stijfd van kou, de „vijandelijke" midvoor vrij voor de goal liet komen, werd de bal over onze uitgelopen Dick Boering geknald. De strijd werd daarna nog even fel, maar het enige slachtoffer werd de scheidsrechter, die van zeer nabij getroffen werd door de bal, toen één onzer spelers in een penibele situatie knalhard wilde opruimen. De betreffende speler nam gelijk de lijdende wedstrijd leider in de armen en bekommerde zich niet verder om de bal, die n.b. midden voor de goal in Bl.wit-bezit kwam. U weet de uitslag echter al, zodat u hieruit kunt conclude ren, dat ook deze kans aan Bl.wit-zijde niet werd geaccep teerd. Na een luid over het veld schallend: „Bedankt voor de prettige wedstrijd jongens", floot de herstelde scheids rechter enige minuten later voor het einde. Inderdaad, de wedstrijd werd niet gewonnen, maar onder moeilijke om standigheden, zéér sportief en pleizierig verspeeld. CANARD 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 19