Gaarne even Uw aandacht Grepen uit de Bestuursvergaderingen Februari-Maart 1962 Van K.N.V.B. bericht, dat jeugdspelers Ruiter en Seve- rynse wederom gekozen voor training Nederlands Jeugd- elftal. Waarvan (met vreugde) acte. Directie Hotel Suisse deelt mede, dat huur zaal (club avond) verhoogd moet worden. Alvorens hiermede akkoord, zal worden verzocht, biljarts en ventilatie zaal onder de loupe te nemen. Inmiddels geschied! Vloer van kleedkamer no. 8 moet nodig vernieuwd wor den. Zal door eigen personeel geschieden. Hoofdcommissaris van politie zal doorlopende kaart wor den verstrekt. De heren De Jong en Timman (Fin. Com.) ter vergade ring met mededeling, dat maandag 19 februari een bijeen komst is gehouden van enkele oudere leden (plus voorzit ter Melchers) om wegen te zoeken voor betere candidaat- stelling op de algemene vergadering. De bedoeling is kies mannen aan te stellen. De heen De Jong stelde, dat een en ander beslist niet het gevolg is van minder goede gang van zaken of paniekstemming, maar zuiver een poging om ge makkelijker tot de „right man in de right place" te komen. Voorheen (thans nog) kozen we met tachtig tot honderd man de ware (of onware) candidaat. Straks doen we dat met pak weg twintig kiesmannen. De rest, die de kiesmannen uitkoos, houdt dan verder de kiezen op elkaar. Niet alleen als het om candidaten gaat, maar ook voor ver dere zaken. Logisch! Ook is het logisch, dat er eerst een reglementsverandering dient plaats te vinden. De Alg. Ver gadering is in juni a.s. U kunt over dit plan dus nog een nachtje slapen. Echt doen! Trainer Spurgeon ter vergadering met enige suggesties. Lang over gedebateerd en eindbeslissing aan Sectie Betaald Voetbal overgelaten. Studenten-roeivereniging Argo wil ter gelegenheid van de te houden roeiwedstrijden op Bosbaan gebruik maken van tramreclame. Naar Gem. Reclamebureau verwezen. Van Reclame Bureau „Holland" bericht, dat het huidige contract gehandhaafd zal blijven. Volendam verzoekt om exemplaar van ons reglement. Wordt toegezonden. St. Louis patronaat verzoekt om een 15-tal foto's eerste elftal. Uiteraard gratis. Akkoord! Blauw-Wit toont belangstelling voor oud-lid B. Roosen daal. Zullen opgeven op welk bedrag wij nog recht hebben. „De Noordoostelijke Polder" verzoekt om een wedstrijd t.g.v. de installatie van een burgemeester op 4 juli a.s. Door langgerekt seizoen en met het oog op noodzakelijke rust voor de spelers, kan op verzoek niet worden ingegaan. De heer De Wit zal optreden als contactman tussen Ajax en keuze-commissie amateurvoetbal Afd. Amsterdam. Op verzoek van A.V.B. gedurende 10 achtereenvolgende zaterdagmorgens en maandagavonden een veld voor de in het leven geroepen trainer-cursus D. beschikbaar te stellen, zal nader worden beschikt. Eerst zullen enige informaties worden ingewonnen. Gedurende de maand april zal des zaterdags na 4 uur een oefenwedstrijd door honkballers worden gespeeld. Voorstel van de heer Potharst, een geldelijke bijdrage te geven aan de vereniging van oud-Amsterdam spelers. Af gestemd. Voor de jeugd met het oog op toernooien zullen 15 shirts, 15 broeken en 15 paar kousen worden aangekocht. Over de oplevering van de ballenvangers is men niet te vreden. Aan de terrein-commissie zal worden verzocht een en ander grondig te controleren en rapport uit te brengen. Aan de fa. H. Grootenboer zal het werk worden opgedra gen voor het maken van toiletten enz. onder open-tribune. Het loodgieterswerk zal door de Fa. M. Volkers Zn. wor de uitgevoerd. Alles volgens ingekomen offertes. Van K.N.V.B. bericht, dat voor training Ned. Elftal zijn gekozen H. Groot, B. Muller, C. Prins, T. Pronk, Sj. Swart. Op verzoek van trainer Spurgeon, zal hem gelegenheid worden gegeven aan de sportschool De Graaf zijn medewer king te verlenen aan een cursus voor z.g. body-building, mits zulks onze training naar oordeel van prof-commissie niet schaadt. Aan speler W. v. d. Werf, die tijdens wedstrijd tegen Go- Ahead 2 ernstige oogblessure opliep en een week in zie kenhuis te Deventer werd verpleegd (aan Go-Ahead-be- stuur enz. onze dank voor belangstelling en medeleven) zullen gemaakte onkosten worden vergoed. Oud-gedienden Vos en Priesman ter vergadering en door voorzitter Melchers toegesproken, zulks naar aanleiding van hun 75ste verjaardag. Beide heren met (geldelijke) cadeau tjes naar huis. Ook van deze plaats alsnog onze felicitaties. Reisbureau „Beuk,,' Noordwijk, verzoekt wedstrijd voor Zuid-Europees elftal in de maand juni. Geen belangstelling om zo langzamerhand wel bekende redenen. Aan Afd. Amsterdam medegedeeld, dat wij voor trai ningscursus D vanaf zaterdag 31 maart a.s. tien zaterdag ochtenden ons voorveld ter beschikking stellen. Aan het verzoek voor de maandagavonden kan helaas niet worden voldaan. Van K.N.V.B. bericht, dat P. Petersen en P. Keizer uit verkoren zijn voor training Jong Oranje. De heer Boudrie, reeds vele weken ziek, zegt dank voor gezonden fruitmand. Van deze plaats wensen we de heer Boudrie een spoedig algeheel herstel. Amateur J. J. v. d. Toorren heeft een ernstige waar schuwing ontvangen wegens ruw spel in wedstrijd V.V.A. 3Ajax 6. Foei, ruw spel voor een amateur! Kosten ad 2,50 zullen door hem betaald moeten worden. L. Goudsmit zegt dank voor attentie bij zijn huwelijk ondervonden. Van N.A.C., Breda, verzoek tot deelname aan het door haar te organiseren internationaal jeugdtoernooi op 19 en 26 augustus a.s., zulks ter gelegenheid van 50-jarig bestaan. Akkoord! Met Turmac heeft een bespreking plaats gehad betr. ge luidsreclame op ons veld. Nadere mededelingen zullen vol gen. De K.R.O. deelt mede, dat zij op verzoeken tot aankondi ging van bepaalde wedstrijden via de radio niet kan in gaan, daar de aanvragen hiervoor te veelvuldig geschieden. Voor inzaaien van velden 200 kg. graszaad aangekocht. Van de stichting „Voorland" zal tegen een max. prijs van 2.000,een in goede staat verkerende tractor met drie wippers (maaimachines) worden overgenomen. Als junior-lid bedankt: W. Bruyne en J. v. d. Schouw. Op 1 april zal het derde elftal een vriendschappelijke match tegen J.O.S. spelen. Voor het vierde zal zo mogelijk een wedstrijd te Deventer tegen U.D. worden gearran geerd. Speler G. Worst heeft zich tijdens wedstrijd tegen Hol- 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 18