Veluwse Post distilleerderij likeurstokerij wijn- importhandel AMSTERDAM EINDHOVEN tionals en de lijst van landskampioenen. De redactieleden, de heren W. Hamel, G. v. d. Heyden en Th. Vleeshhouwer, alsmede de N.V. Drukkerij Systema, verdienen alle lof voor de uitgifte van dit lezenswaardige boekje. E. H.. VAN TUIL N.B. Dit boekje, waarvan de prijs 2,- de bond worden besteld. bedraagt, kan bij durende de competitie wekelijks uitkomt. De prijs bedraagt slechts 3,50 per jaar, bij vooruitbetaling te voldoen (post giro 43362). U kunt hiertoe in contact treden met de heer J. H. Kuling, Noorder Tuindorplaan 23, Haarlem. HONKBAL VEROVERDE GOUD Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.N.H.B. is het jubileumboekje „Honkbal veroverde goud" in zak formaat van de pers gekomen. Het is met een flink aantal foto's verlucht en beslaat 102 bladzijden. Uiteraard hebben de samenstellers vooral het licht laten schijnen op de Ne derlandse honkbalsuccessen in de toernooien om het Euro pese kampioenschap en op de drie Amerikaanse reizen. Dit boekje komt echter ook van pas om er iets in na te slaan, o.a. tegen welke landen en met welk resultaat Ne derland heeft gespeeld, de namen van de honkbalinterna DE „SCHIJN"WERPER OP SCHEIDSRECHTER L. KENSEN „Bescheidenheid siert de mens, doch er is een grens". Dit schreef ik nog niet zo heel lang geleden. In de elders be sproken jubileumuitgave van de K.N.H.B. komen de namen van alle honkbalinternationals voor. Door de nogal gebrek kige administratie in de kinderjaren van de bond valt echter moeilijk of in het geheel niet na te gaan, hoe lang een scheidsrechter als zodanig te boek staat. Als de betrok ken scheidsrechters die zich in het algemeen niet op dringen er zelf niet over begonnen, zou er bijna nooit van een mijlpaal sprake zijn. Het vorige jaar bleek uit de door scheidsrechter P. P. Schijvenaar nauwkeurig bijge houden aanschrijvingen, dat hij er 500 wedstrijden had op zitten. Tijdens het internationale honkbaltoernooi te Haar lem werd hem het bondsonderscheidingsteken opgespeld. Omdat het mij bekend was dat Lucas Kensen die in 1934 de honkbalclub R.C.H. hielp oprichten in dienstjaren een der oudste scheidsrechters was, vroeg ik hem bij de receptie van de K.N.H.B. naar het juiste aantal. Hij ant woordde toen dat hij de 25 al gepasseerd was. „Honkbal- nieuws" heeft zich gehaast hiervan alsnog in de vorm van een felicitatie melding te maken. Mede namens Ajax wens ik collega Kensen, wie ook ver scheidene malen de eer te beurt viel interlandwedstrijden te leiden, ook van deze plaats van harte geluk met zijn „verlaat" zilveren jubileum. E. H. VAN TUYL DORP OP DE VELUWE MAART 1962 Hier en daar op ons levenspad dezer dagen begroet met een sneer of bij wat minder demonstratieve medebewoners van deze woelige planeet) met een grijns Vanwege als dat Feijenoord zich van ons heeft gedistan- cieerdleuk, hé! Fain, jo! Nu was het ook wel even 'n opdonder, begin maart j.l., om dat de mollebonen ietwat moeilijk verteerbaar bleken. Maar spor tief gezien een knap staaltje van die Groningers! Het gevolg is, dat we nu wel 'n keiharde enthousiasteling moe ten tegenkomen, die ons kan aanleunen dat de droom nog niet vervlogen is. Maar ja, je kunt nooit weten!! We moeten niet ver geten, dat we een verwende door de geschiedenis héén bevoor rechte club zijn, met annalen vol triomf en glorie. Met reek sen kampioenschappen in hoogste tot laagste geleding en met 'n innerlijk gevoel van superioteit. Gesteld eens, dat we in een pe riode geraken van midden-moot-rangschikking! Wat dan? We zijn nu eenmaal gewoon in de hoogste toppen van de voetbaleik te klauteren en dan „zie-je-me" te roepen. Dat zou dan een moei lijk verteerbare waarheid zijn voor honderden Ajacieden. We hebben daarover tijdens de mieserige dagen van februari en maart eens diep nagedacht. Het lijkt ons, dat zelfs Ajax wel eens geconfronteerd kan worden met moeilijke dagen. We zullen dan paraat moeten blijven en moeten denken aan de knal-harde waarheid, dat de beste weerstand is: klaar te staan als tegenslag komt. Intussen ontwikkelt zich aan de top van de Eredivisie nog een interessante strijd. Ons dunkt, dat mits goede verstandhouding tussen leiding achter de groene tafel en idem op het groene tapijt niet wordt verstoord voor ons een eervolle plaats als tweede wel verzekerd is. Why not? Nog dit voor vandaag: de return-wedstrijd tegen de grote Rot terdammers belooft de „clou" van het seizoen te worden. Het is een prestige-wedstrijd voor beide partijen. Want ze zijn niet blasé in Rotterdam. Die knapen weten héél goed, dat mocht deze kamp om de eer (het kampioenschap zal dan naar we veronder stellen inmiddels onbedreigd in de Feijenoord-veste zijn terecht gekomennegatief voor hen uitvallen, dit een schaduw werpt op de eretitel. En nu maar fier doortrappen en volhouden. We zijn benieuwd of we nog iets kunnen inhalen van de opgelopen schade!! Keep kicking! TOTO-isme De voetbal-totalisator is een succes, ondanks de (schamele!) hoofdprijs van een half tonnetje! Je zult er mee gestraft worden, zegt excellentie Beerman! Maar of deze toto de enorme achter stand in sportaccommodatie in Nederland op velerlei gebied kan goedmaken is een tweede. De vraag is dus, hoe nog méér uit de toto te halen en dan zijn de geleerden het niet ééns. Van de heer Beerman is geen enkele concessie te verwachten. Bij het vrijgeven van de hoofdprijs zou o.i. de inleg toch nog verdubbeld kunnen worden, op voorwaarde, dat elke restrictie (beperking van deel neming) wordt opgeheven. We weten niet wat de K.N.V.B. doet of niet doet op dit ge bied. Misschien zijn ze in Den Haag allang blij met de status quo. Maar afgaande op de berichten, die zo nu en dan met betrekking 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 14