Hats off Sportdrama met toch nog een „happy end" meer. Opoffering. maar prettige opoffering. Vrij zichzelf opgelegd (niet gedwongen). En dan kómen de resultaten. Het inspireert. je gaat verder. met als ideaal. Het hoogste. Werkelijke sport. Dan Sjoukje Dijkstra. Om het met Henk Smit, elders in dit clubblad te zeggen: „Talent is er veel talent". De omstandigheden zijn echter niet, nog niet voldoende aanwezig om dit te stimuleren. „Nederland is hier vijftig jaar ten achter" zegt men wel eens. Nu, in ieder geval heb ben we wel wat in te halen. Eef Kamerbeek, Henk van der Grift, Leen van der Meu- len e.a., werkelijk „Holland spreekt een woordje mee". Maar er zit meer in. Sjoukje Dijkstra. Onze hartelijke gelukwensen aan de wereldkampioene voor die grandioze prestatie. Ook hier het resultaat van trainingconditietechnieken vergeet niet: doorzettingsvermogen. WILLEN. Wat zei u: „Gunstige omstandigheden. Pa, die alles betaalt"? Oh, zeker, dat IS inderdaad gunstig. Maar, er komt meer bij kijken. Met geld alleen (het IS zeker een voordeel) kom je er niet. Beslist niet! De interesse, de WIL vooral moet aanwezig zijn, om tot de Wereldkampioenen te kun nen behoren. Vriend Canard sprak over „stukjes uit het Gouden Boek". Wel, hier zullen we zeker aandacht aan geven. Overi gens hebben wij nog maar kort geleden en wel ter gelegen heid van ons 60-jarig bestaan uit dat Gouden Boek een resumé gegeven, JUIST voor hen die na 1960 lid geworden zijn. Maar nogmaals: er zullen in de toekomst meerdere gre pen uit het verleden van ons geliefd Rood en Wit volgen. T. M. Indoor-atletiekwedstrijden in het R.A.I.-gebouw. Hij, de kleine atleet, Junior D (vergelijk bij Ajax als een Junior B 6) mocht voor het eerst van zijn leven in deze „klasse" starten. Uit echte startblokken, met een echte „starter" en met het altijd weer spannende „op uw plaat sen klaaaarrr Hij had beslist aanleg had de trainer gezegd. En dus nu maar goed je best doen. De loting was al geweest. En gunstig. Tweede baan. Dat ging dus allemaal goed. Nu zou hij eens laten zien wat hij kon. O zo! Start voor de series. Trainingspak uit. Nog even de spieren los „Op uw plaatsen" beval de starterIn de blok ken dus„Klaaarr Toen maakte onze jonge vriend mee, wat je het beste zoudt kunnen rangschikken onder „mysterieuze krachten in de sport". Het startschot viel, maar hijhij was er niet. Hij had niets gehoord. Daar schoten zijn tegenstanders weg. 10, 20 meter en hij zat nog. DAAR ZAT HIJ NOG NOG NOG Mijn hemel, HIJ, die had. willen Een bemoedigende schouderklop van zijn clubmakkers van „niets aan te doen, volgende keer beter, jö" kon niet helpen. Hulpeloos, helpeloos Hij draaide zich om. De zakdoek moest er aan te pas komen. Wat kan het leven toch somber zijn totdat een jurylid hem op de schouder klopte en hem aanbood in de volgende serie te lopen, waar toevallig nog een plaats vrij was. Lof voor alle Ajacieden, voor het hele half dozijn. Lof ook voor het vijftal lieden dat mét Ajax blij kon zijn kort na afloop van een zware strijd die niet werd tot een plaag. Niet werd tot een hele nare, schandelijke nederlaag. Ja, de Belskens speelden beter. Maar dat wisten we vooruit. Hoewel, uit de Vlaamse ether kwam soms 'n ander stemgeluid. Nu de mythe was geschapen dat de Bels niet was te slaan, extra lof voor al die knapen die 't zo fijn hebben gedaan. Gek, dat nu er werd verloren, wij toch nog uitbundig doen. Doch wie slechts een goal kan scoren maar wel vier had in zijn schoen die hij zou concretiseren als hij op zijn weg niet vond een die ieder schot kan keren, als daar Nicolay niet stond Hoe dan ook, een doelpunt stelen heeft geen Ajacied gedaan. Maar je kunt n o g zo goed spelen, een magneet trekt alles aan. Nu maar hopen dat ons zestal niet verschoten heeft z'n kruit. Immers weet je nooit. zo'n p bal rolt er in soms, soms er uit Na de zege op een „FAINOORD" dat zo kwetsbaar was als wij, staat voor ons zowaar de vrij poort op een kier weer vrij en blij. Feijenoord dat nog twee noten in e e n week te kraken heeft En Blauw-Wit? Ssttt zelfs een grote landendoder ook wel 's sneeft. 1 april, ik herzeg: 1 APRIL 1962. B. S. LE MARCHÉ Weg tranen Weg zakdoek. ZIJN kans! Die ande ren zouden eens wat zien. Nu opletten. „Op uw plaatsen Knielen. Spanning. Concentratie „Klaaarr „Knal" zei het startpistool. Hij schoot vooruit. Dat deed Ipj ook in de kwartfinale. En in de halve finale. Finale!! Hij werd tweede en de gelukkigste mens van deze middag. T. M. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 12