CO BERGMAN van Gebr. Walvisch voetbal nauwelijks sprake kon zijn. Ons team was boven dien nogal gehavend: Bart Severijnse en Peter Voogt in Ajax 2 en Bertus Strijks afwezig. Bovendien verliet Gun- ther de Haan reeds voor de rust het veld, wegens een bles sure. Onze aanpassing aan al deze omstandigheden duurde heel lang. H.V.C., fris van de lever spelend, hield, met de wind in de rug en met lange trappen, het eigen doelgebied schoon en onze verdediging doorlopend bezig. Ronny Boomgaard kon het echter, met uitzondering van één keer, wel klaren. Ruststand 01. Na de thee (nu wij met de sterke wind mee) duurde het toch nog lang, ondanks onze meerderheid, alvorens Tom Fens een terugspringende bal in het net plaatste. Toen ging het ineens beter. Uit een scrimage werd het 21. Maar de Henny Schippers periode kwam Door té veel treuzelen en het-te-mooi-willen-doen, ver loor onze captain de bal, de verdediging was uit positie en de stand was gelijk, 22. We incasseerden goed, trokken weer massaal ten aanval en Henny maakte zijn fout weer goed. Van 20 meter afstand vuurde hij hard en vooral zuiver. de H.V.C. goalie was kansloos en dus 32 voor Ajax. Wij hielden de aanval vast. Zó vast, dat een zeer in het nauw gedreven H.V.C.-verdediger de eindstand op 42 bepaalde. Een opmerking: Henny, ditmaal was je zo gelukkig de gemaakte fout te kunnen herstellen. In negen van de tien keer lukt dit niet!! Bedenk: Voorkomen is beter dan genezen. Zondag 18 maart 1962 Nog steeds wordt 50 van ons voetbalprogramma door ondeugdelijke velden afgelast. De regionale Juniores zagen weer een prachtige zondag verloren gaan, terwijl de A3, A4, A5, B3, B4 en B6 hetzelf de lot deelden. RAAKT HET DAN NOOIT OP Wij zagen onze Juniores A2 een goede 90 zege op de D.C.G. Jun. behalen. In practisch alle onderdelen waren wij de meerdere en het is slechts aan zéér slecht schieten van enkelen onzer te danken, dat de D.C.G.-ers niet met dubbe le cijfers werden geklopt. Het is één van de merkwaardigste dingen in het dagelijks leven (en ook in het voetballeven) dat men zich altijd tracht te richten naar de SLECHTE eigenschappen van iemand De opmerking van één der spelers, die meerdere kansen verprutste. „dat zelfs de beste spelers deze kansen mis sen. getuigt hiervan. Zolang men een dergelijke instel ling heeft is het m.i. zeker, dat de betrokkene het niet ver zal brengen. Over het vrij eenzijdige wedstrijdbeeld is weinig te zeg gen. Onze achterhoede bestaande uit Peet, Jansen (doel), Henny Cruyff en Peet Heyens (backs) met Wim Kreuger als centerhalf, deden hun werk naar behoren. Henk Wiebes speelde een zeer (KRACHTIGE) partij als rechtshalf, ter wijl Frits van Engelen als linkshalf zowel technisch als tac tisch op een meer dan goede wedstrijd kan terugzien. In onze voorhoede viel vooral het goede spelverdelen van Siem Sweering op, terwijl Rob v. d. Berg zich, vooral in de eerste helft een ijverig en sterk binnenspeler toonde. Merkwaardig genoeg waren de spelers die al meerdere wedstrijden in de Al hebben gespeeld, niet de sterksten. Hoewel niet direct onvoldoende, hadden zij toch téveel zwakke momenten. Kom jongens, wij weten dat jullie be ter kunnen. Het verdient dus aanbeveling nóg beter naar de leiders en trainers te luisteren, beslist minder praatjes te hebben voor én tijdens de wedstrijd. Het gezegde DE HAND IN EIGEN BOEZEM STEKEN, is ook hier wel op zijn plaats!! De Juniores B5 speelden een goede eerste helft tegen de koplopers (V.V.A.). Dank zij verbluffend goed werk van de „mannen" Schemmekes, Oldenziel en Wertwijn hadden wij met de thee een 40 voorsprong. De verhouding was dit zeker niet, want gedurende de eerste 15 minuten was het al V.V.A. wat-de-klok-sloeg. Ons doel ontsnapte een paar maal miraculeus aan een treffer, maar zoals het vaak gaat, het succes kwam aan de andere kant. Een voorzet van Rob Wertwijn werd door een V.V.A.-verdediger met de hand gespeeld. en ja, toen de „ref" eenmaal had geflo ten, bleef er maar één straf over. de „11 meter" Persoonlijk vond ik het een veel te zware straf. Zo ook de V.V.A.-spelers, want gedurende de rest van de eerste helft waren zij volkomen van de „kook" en moesten zij practisch willoos toezien, hoe wij de voorsprong tot 40 opvoerden. Na de hervatting een herboren V.V.A. dat in het veld kwam. Gesteund door hun grotere fysieke kracht, gingen zij de wedstrijd weer beheersen en Ajax kreeg het moei lijk. Het werd 41, 42,. 43. maar toen was het tijd. En gezegd dient te worden: net op tijd! Even goed, boys, wij hebben er toch van genoten. Van de élan waarmede jullie je tegenstanders tegemoet traden, vooral. Alleen ons (aller!) oude kwaal: té individueel spel tegen lichamelijk sterkere tegenstanders. Voor de zoveelste keer HET recept daarvoor: sneller de bal afspelen en dus zoveel mogelijk vrij lopen opdat de bal afgespeeld kan worden. Want is het jullie niet opgevallen dat, hoe langer de wedstrijd duurde, het net leek of die V.V.A.-ers steeds groter werden Trouwens, vonden jullie dat ook niet van het veld en de bal?? Dat was de vermoeidheid van het vele lopen, die over je kwam. Maar daarom niet getreurd; jullie hebben nog de tijd om te leren én. af te leren. Stand in de REGIONALE-COMPETITIE t.m. 18 maart 1962, bijgewerkt door de heer J. WOLTERINK Ajax 12 11 0 1 22 62—10 Hollandia 14 8 4 2 20 26—24 Volendam 13 6 6 1 18 35—16 Blauw-Wit 13 8 1 4 17 34—14 A.F.C. 12 7 2 3 16 21—14 't Gooi 14 5 3 6 13 23—28 Zwal. Vooruit 13 5 2 6 12 26—28 Zouaven 13 4 3 6 11 25—32 T.Y.B.B. 14 5 1 8 11 17—40 R.C.H. 13 1 5 7 7 20—37 Kon. H.F.C. 14 1 4 9 6 32—58 H.V.C. 13 0 5 8 5 9—29 Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 13 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 125037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 10