SLOVAN BR. Olympisch Halve finale Inter Toto-competitie Woensdagavond 7 Maart AJAX Aanvang 8 uur tegen M t Voorverkoop bij de bekende adressen Leden en Donateurs hebben GÉÉN vrije toegang (Tsjechoslovakije) is de stand van zaken in de competitie thans dusdanig, dat er alle reden is de rust in het elftal te doen weerkeren. Een prachtige gelegenheid hiervoor krijgen onze spelers in de moeilijke Inter toto-wedstrijd tegen de buitengewoon sterke ploeg uit Bratislava. Mannen, een finaleplaats zou den wij toch wel heel erg op prijs stellen, draai er weer eens een partijtje uit, zoals destijds tegen Pirmassens, daar mede alleen zou ik het al een geslaagd seizoen vinden. Mijn grote vriend en de man die u als Ajaxwerker on mogelijk te hoog kunt schatten, is vandaag in het O.L. Vrouwe Ziekenhuis opgenomen. Jan, Elzenga, beste kerel, kom heel gauw weer in ons midden terug, het is geen holle frase als ik zeg, „we kun nen je niet te lang missen," zonder jouw steun is het Ajax- bestuur ondenkbaar. JAMES De Spartaan 2—Ajax 3 (0-5) Door de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen De Spartaan met flinke cijfers te winnen, staat ons 3e elftal met grote voorsprong aan de kop van zijn afdeling. In een van beide zijden niet best gespeelde eerste helft, konden de onzen door doelpunten van Worst en Goudsmit een licht technisch overwicht in een 02 voorsprong uit drukken. Gezegd dient te worden, dat onze verdediging en halflinie, door felle aanvallen van De Spartaan, in deze periode het hoofd koel hield en door opbouwend spel De Spartaan praktisch geen kans gaf. Na de thee, toen het tempo door ons behoorlijk werd opgevoerd, werden de roodbroeken volkomen overspeeld, wat drie goals van Worst, Been en v. d. Stoel tot gevolg had. Vermeld dient een schitterende save van Paternotte, waardoor onderstaand elftal een knappe 05 overwinning behaalde. Paternotte, Konings, Vlietman, Hulshof, Veen, Hazewin- dus, v. d. Stoel, Goudsmit, Worst, Bartelsman, Been. A. B. Meerboys 2—Ajax 5 (0-5) In deze door ons zeer vlot gespeelde wedstrijd is door een ruime zege de achterstand op Meerboys (koploper van onze afdeling) tot twee punten gereduceerd. De eerste helft waren beide partijen goed tegen elkaar opgewassen, hoewel Ajax meer in de aanval was, waarbij het resoluut ingrijpen van onze verdediging en het prima werk van de half spelers, Valk en Harms, opvielen. De voorhoede combineerde iets te lang en had bovendien pech, dat enige goede schoten door de Meerboys-keeper prima werden verwerkt. Tien minuten voor de rust bracht een dieptepass Rob Dukker vrij voor doel en ging de score open. In plaats van te schieten hakte hij de bal zeer han dig naar de toestormende De Kok, die keihard inschoot (01). Na de thee was Meerboys nergens meer en in hoog tempo werd de stand door De Kok, R. Dukker (2x) en Te Slaa tot 05 opgevoerd. Rest mij nog te vermelden, dat het een lust was te zien, hoe alle spelers de bal het werk lieten doen en steeds de vrije ruimte opzochten. Zo spe lend moet het ons gelukken, de kampioenstitel weer te be machtigen. Onderstaand het elftal: Kluft, Van der Berg, A. de Wit, Harms, Kreuger, Van der Valk, Been, R. Dukker, De Kok, Te Slaa, Teminglo. distilleerderij likeurstokerij wijn- importhandel AMSTERDAM EINDHOVEN 3^

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6