K.N.V.B. (aid. Amsterdam) schrijft BEKENDMAKING! taan 2 (O5) en D.O.S. 3 (81). En dan te bedenken, dat de échte amateurs geen eerste amateurs van B.V.-clubs in hun midden willen hebben. teoor 3 (11) doch liet lijstaanvoerder Meerboys 2 met liefst 05 in de modder bijten. Eet smakelijk! Of het m.b.t. het kampioenschap nog veel zal helpen We geloven er niet in. Ajax 4 speelde gelijk tegen De Spartaan 3 (11), ver loor van Watergraafsmeer 2 met 23, doch versloeg kop loper O.S.V. 2 in eigen huis met 12. Een heel kleine kans zit er nog in boys, dus die moet er zonder meer uit komen. Play up! Ajax 5 deelde de winst met A.F.C. 4 (00) en de Me- Ajax 6 kan het kampioenschap wel afschrijven. Van V.V.A. 3 werd verloren met 32, van Energia 2 met 43, doch van Aalsmeer 3 gewonnen met 53. V.V.A. zal in deze afdeling wel met het kampioenschap schoot gaan. Niets aan te doen, vrienden! Einde van deze aflevering. BROWN Zoals u ongetwijfeld bekend is organiseert de Afdeling Amsterdam K.N.V.B. een cursus voor amateur-spelleiders. De bedoeling, welke hierbij immer heeft voorgezeten was de verenigingen, welke niet in staat zijn een beroeps-trai- ner in dienst te nemen, in de gelegenheid te stellen één of meerdere hunner leden voldoende theoretische en prak tische kennis te doen verwerven om de leiding van de clubtraining te doen verzorgen. Met behoud van deze doel stelling heeft het bestuur K.N.V.B. deze cursussen ingelast in het totale plan voor opleiding van trainers en geplaatst onder het hoofdstuk „D-cursussen". Teneinde u een dui delijk inzicht te geven in de opzet en totale doelstelling van de D-cursussen, doen wij u aan de voet dezes enkele richtlijnen toekomen. De nadruk wordt erop gevestigd, dat met inachtneming van een nader te bepalen overgangs termijn, de verplichting zal gelden, dat alle licentiehouders, die geen trainersdiploma bezitten, een D-cursus gevolgd moeten hebben. Het ligt in de bedoeling, dat op maandag 19 februari a.s. met zulk een cursus zal worden aangevangen. Kandidaat deelnemers gelieven zich zo spoedig mogelijk aan te mel den aan het bondsbureau, Emmalaan 10. Het cursusgeld bedraagt 30. TRAINERSCURSUS D Doel van de cursus De trainerscursus D vindt plaats met het doel om enige voorlichting te verschaffen aan hen, die de leden van hun vereniging, uitkomende in de afdeling, zonder vergoeding willen gaan oefenen door het geven van voetbaloefeningen. De cursus vindt tevens plaats als vooropleiding van hen, die als betaald trainer willen gaan optreden. De cursus is voor ieder toegankelijk met dien verstande, dat de kandidaat: 1. op grond van zijn moraliteit geschikt is om als trainer op te treden; 2. over enige techn. vaardigheid beschikt, hetgeen uit een test blijkt; 3. de leeftijd van 24 jaar heeft bereikt. Voor contract spelers is deze leeftijdsgrens gesteld op 30 jaar. De cursus bestaat uit 16 lessen van 2 uur; 6 theoretische en 6 praktische lessen, bij voorkeur op maandagavond en zaterdagmiddag. Op de theoretische lessen wordt de leerstof behandeld, die nodig is om te kunnen voldoen aan de eisen, die aan een amateur trainer mogen worden gesteld, t.w. de een voudige vormen van: 1. de techniek en taktiek van het voetbalspel; 2. de methodiek van de oefeningen met de voetbal; 3. het doceren van de oefenstof en het leiding geven; 4. de E.B.H.O. Op de praktische lessen wordt de oefenstof gedemon streerd en gedoceerd. Tevens wordt onderwezen op welke wijze deze oefenstof aan de spelers gedoceerd moet wor den, in aanmerking genomen het geleerde op de theore tische lessen. De leerling zal tevens moeten bestuderen 1. de voornaamste spelregels plus de belangrijkste artikelen van het Reglement K.N.V.B. Eindbeoordeling. Aan de cursus wordt geen examen ver bonden. Indien de leerling de cursus met goed gevolg heeft doorlopen, wordt hij in het bezit gesteld van een bewijs hiervan, waarop tevens wordt vermeld of hij kan worden toegelaten tot de trainers-cursus C. Beoordeling geschiedt door een gedelegeerde van de K.N.V.B., in samenwerking met een gedelegeerde van de Afdeling en de docenten. AJAX—SLOVAN BRATISLAVA (OLYMPISCH STADION) Voor de goede orde maken we er op attent, dat inge volge het Intertoto-Reglement de recette moet nl. met Slovan Br. worden gedeeld leden en donateurs geen vrije toegang hebben. Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185 - 223 - Telefoon 249859 - 249250 - 249250 - 249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3