1ËIJ~ JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Voor dit seizoen is de pret er af. Feijenoord zit op rozen praktisch kampioen en het zou al heel raar moeten lopen, als de Rotterdammers nog in moeilijkheden kwa men. Wij liggen meer dan een „straatlengte" achter en de kansen van onze naaste huurlieden staan eveneens nul komma nul. Dat betekent voor de meeste clubs en ook voor ons een financiële sof. De verenigingen, waartegen de kuipbewoners nog in het veld moeten, kunnen de ge hoopte „uitverkochte huizen" wel afschrijven en voor onze penningmeester is er ook geen eer meer te behalen. De toch al niet hardlopende Amsterdammers hebben er nu helemaal tabak van. Zondag j.l. boekten we ons laagte record. Vijfduizend betalende bezoekers. Toegegeven, Van der Grift reed in Moskou, èn de kunstijsbaan draait öök op zondagmiddag, maar vijfduizend liefhebbers om naar M.V.V. te kijken Dat is echt te weinig en beneden on ze stand. We hadden nog geluk, dat de schaats-interland aan de Kruislaan, niet gelijk met deze match viel het bezoek was dan nog beroerder geweest. Dit „mazzeltje" valt nu D.W.S.-A. ten deel en, alhoewel verder weg, de derby VolewijckersBlauw-Wit krijgt er vermoedelijk ook van te lijden. En dan te bedenken, dat er plannen voor sporthallen op stapel staan. Elders in dit blad geeft voor zitter Melchers zijn visie op de ontwikkeling van de Am sterdamse sport. Het ziet er niet vrolijk uit en wij voor ons persoonlijk hebben de overtuiging, dat King Soccer een zware pijp te roken krijgt. En écht niet alleen in Amster dam. Als wij het niet meer kunnen redden, èn die kans is heus niet denkbeeldig, krijgen we anderen in ons kielzog. Niet alleen in Amsterdam, maar ook ver daarbuiten. Straks hebben we ijsbanen in het Noorden, het Oosten en in het lilt llll 18 gtÊ Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Zuiden en men behoeft beslist geen profeet te zijn om te zien wat daarin ligt opgesloten. Dat wordt een big-match tussen onze koning en King Ice-cream (met veel ice en weinig cream) en wie met de bijbehorende wafel gaat strijken valt niet moeilijk te raden. King Soccer krijgt het ijs op zijn hoofd, zeker als we blijven doorgaan, met het wegmoffelen van het beloofde betere voetbal. Zes jaar zijn we nu bezig van ons ex-amateur voetbal acceptabel (ta melijk goed betaald) half prof-voetbal te maken. Eerlijk vrienden, zijn we geslaagd, of heel bescheiden gezegd, gaan we in de goede richting?? Voor ons persoonlijk, lijkt het nog nergens op. Het is nog steeds van „hup-falderire-kick-it-out-boys", vooral als het niet lekker loopt. Zie naar het zondagavond sportjournaal en lees de maandagochtend- en avondbladen. Huilen bij de lamp èn over spelers èn dat mogen we niet uit het oog verliezen over scheidsrechters. We vallen de „refs" nooit af, al waren zij in onze ogen nog zo slecht (we hebben ze nodig en ze doen hun best) maar dat er veel rondlopen, die daadwerkelijk meehelpen de weg naar het betere voet bal te vinden neen, dat evangelie kunnen we belist niet prediken. Nu zult u misschien zeggen, kan de K.N.V.B. daar niets aan doen. Ja en nee. Natuurlijk hebben de refs het reglement en hun instructies, maar wat doet men te gen persoonlijke visie? Geen bal. Wat doet men tegen voor ingenomenheid? Nogmaals, geen bal. Wat wij zwart vin den, kunt u wel grijs noemen en dan houdt alle argumen tatie op Eerlijk, mensen, we geloven allang niet meer in dat beloofde betere voetbal. Straks gaat de karavaan, de ere-divisie karavaan, gedecimeert verder. Zestien clubs zullen zich voortslepen op de weg naar beter voetbal. De honden zullen blaffen, de spelers en supporters der laagst- geplaatsten met stenen en rotte tomaten gooien en „Bet- ter-Football-Town" in de mist verdwijnen of hoogstens als een fata morgana ergens ver weg aan de horizon twinke len. Dan wordt het nacht voor de clubs, die zich niet kon den redden en houden we een plukje prof teams over, die het met staats-, fabrieks-, of zoek-het-maar-uit steun, wel of öök niet redden. Van de K.N.V.B., öf uit de lengte, öf uit de breedte hebben we, zoals de zaken nu staan, weinig of niets te verwachten, kunnen we weinig of niets verwachten. Zoals altijd moeten we alleen op ons zelf vertrouwen, zullen we alles moeten doen het publiek iets te brengen, dat volle zalen trekt. Doen we dat niet, zijn we bang in rotte plekken het mes te zetten, dan zijn we verloren. Reddeloos! Deze tijd eist steeds iets nieuws. Stilstaan betekent de berg afhollen en. af- of weghol len staat niet in Ajax' vaan. Wel daden stellen. Wat wilt u verder nog weten over het eerste elftal? Van Sparta en D.W.S.-A. wonnen we. Resp. met drie en acht nul. Van M.V.V. en G.V.A.V. kregen we klop. Resp. met 02 en 10. D.W.S.-A. hebben we nog nooit zo slecht gezien en was haar doelverdediger in slechter vorm ge weest. brr. niet aan denken. Het was echt niet leuk, zelfs bedroevend. Tegen Sparta is het een levendige partij geweest. Vijf produktieve minuten bezorgden ons de winst. In Groningen was de ontvangst door het bestuur nu ge lukkig in orde. De houding van het publiek kon beter, maar ook dat zal wel in orde komen. De zege van de Groningers was verdiend. De match tegen M.V.V. verliep volgens de plannen der Maastrichtenaren. Zware mandekking, hard er tegen aan en „als-het-effe-kan" een flinke dosis geluk. Tweehonderd Ajax-aanvallen; resultaat nul goals. Tien M.V.V.-attaques; resultaat twee doelpunten! Voila, de hele Ajax-M.V.V.-story in een hazelnotendop. Een reuze pluim voor de witte-stergoalie! Vorige zondag de man, die de klappen kreeg, vandaag matchwinner. Dat, dat nu net ons moest overkomen! Ajax 2 gaat vrolijk voort met het verspelen van punten en daaruit voortvloeiende, met het verspelen van het kam pioenschap. In Volendam werd het nog een gelijk spel (00), maar te Rotterdam tegen Sparta 2 (met liefst zeven reserve-Spartanen) ging de Ajax-vlag down. Drie tegen één. Zei u iets?? Ajax 3. De parel van dit seizoen, raast als de Razende Roland door de competitie. Volendam 3 (31), De Spar- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2