PERRY SS KAR CO BERGMAN NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed heel goed werd gespeeld. Onze spelers toonden een beste voetbalintelligentie te bezitten. Juniores B3. Zoals te verwachten moest Ajax hier te gen het vooral physiek sterkere K.B.V. de vlag strijken. Tot de rust (10 achter) redde men het nog wel, maar toen daarna een misstap in de achterhoede werd begaan, was het pleit beslecht. Ook voor dit elftal geldt: zwaar ingedeeld. Maar ondanks dat is hun rol nog lang niet uit gespeeld. Tanden op elkaar, boys!! Juniores B4. De heer Martens zag vooral de rechter vleugel tegen Madjoe verrassend goede dingen doen. Het gevolg was dan ook, dat een 40 zege kon worden be haald. Natuurlijk willen wij hier niet zeggen, dat de an dere teamgenoten veel minder waren. Gezamenlijk hebben deze knapen hun ongeslagen positie verdedigd en met succes!! Juniores B5 en B6. Zoals u uit de uitslagenlijst kunt zien, bleef de B5 vandaag met 70 in het voordeel. Voor een verslag van onze benjamins (B6) tegen Lijnden uit, verwijzen wij naar een verslag van de heer Theunisse." En dit alles vertelde ons secretaris Henk Smit. Met haf telij ke dank van de redactie. T.M. De heer Wolterink over: Geuzenveld Jun. AAjax Jun. A3 16 „Op een bijna onbespeelbaar veld aan de Velserweg heb ik nu niet direct hartverwarmend voetbal gezien. De hon ger naar de bal was wel merkbaar, maar het was vaak een rommelig geheel. Met het individualistisch spel van Ajax wist Geuzenveld wel raad. Na ongeveer 20 min. spelen en na de nodige domme acties in de Ajax-achterhoede was het de thuisclub die de score opende. De vreugde voor de club uit het verre westen was echter van korte duur, want binnen 2 min. wist Wijnand v. d. Toom met een beheerste trap de partijen op gelijke voet te brengen. Ajax kreeg nu een licht overwicht. Ger (het kanon) wist voor de rust nog te doelpunten, zodat na de thee met een kleine voor sprong (12) kon worden begonnen. Ger Splinter heeft zich in de 2e helft moeten laten vervangen door Zimet. Nadat Ger Uittenbosch met een mooie kopbal uit een corner van Rob Reyn de stand op 13 had gebracht, was het Zimet, die door zijn snelle rushes en goede voorzetten Geuzenveld velde. Zelf nam hij no. 4 voor zijn rekening, na in combinatie met Ger door de vijandelijke achter hoede te zijn gewandeld. Uit een scrimmage kwam de bal bij Zimet terecht, deze schoot in, doch een der achter spelers wist, door de bal met de hand te stoppen, in eerste instantie een doelpunt te voorkomen. Adri van Eyde wist de toegestane strafschop te benutten (15). Nóg vond Ger het niet genoeg en scoorde zijn hattrick en Ajax' zesde doelpunt. Een alleszins verdiende zege, maar nu niet één om in hoera-stemming te geraken, gezien het vertoonde spel." Met onze dank aan de heer Wolterink. Lijnden B4Ajax B6 21 Hierover gaat de heer Theunisse (welkom in de Ajax- krant!) u dus iets vertellen. „Over de eerste wedstrijd, waarbij ondergetekende als invaller-leider mocht fungeren, kan hij helaas niet in ju beltoon uitbarsten. Niet omdat onze jongste juniores-ploeg slecht heeft gespeeld. Verre van dat Na een gedwongen rustperiode van 2 maanden, kwamen beide ploegen, hongerig naar de bal, compleet in het veld. Met de beste bedoelingen werd afgetrapt De thuis ge leden nederlaag zou gewroken worden!! Het verliep echter anders, want binnen 5 min. hadden we een 20 achterstand, door 2 kleine foutjes van de ver dediging, hetgeen achteraf fataal bleek te zijn. Want on danks een overrompelend Ajax, werd er vóór de rust geen verandering meer in aangebracht. Na de thee: veel beter spel van Ajax, met een spora dische tegenaanval van Lijnden. Cornerverhouding: 71 in het voordeel van onze jongens. Niettegenstaande vele doelrijpe kansen (waaronder 3 alléén voor de keeper, oei, oei werd er door ons slechts éénmaal gescoord. Een afstandsschot van Perrier. Deze nederlaag is ten eerste toe te schrijven aan onzuiver schieten, ten tweede aan pecht én niet te vergeten het su blieme werk van de „goalie" van Lijnden. Jongens, blijf de resterende wedstrijden even enthousiast spelen als in deze ontmoeting en het kampioenschap kan nóg worden behaald." Dank u, mijnheer Theunisse. Het is prachtig. U mag het beslist méér doen. Wellicht denkt de jeugdcommissie er ook zo over T. M. Zondag 11 februari 1962. We geven nogmaals het woord aan de heer Henk Smit. „Na de vorige week helaas weer eens in zijn geheel „op de plaats rust" te hebben gemaakt, mocht vandaag de bal weer rollen Jun. Al. Aangetreden werd tegen R.C.H. Was de uit wedstrijd een der slechtste die wij zagen, thans revan cheerden onze jongens zich volledig. Zonder Cees Ruiter (in Ajax 2), zonder Bart Severijnse (in Ajax 1) en zonder Adri van Dijk (ziek) lieten wij zien, hóe men moet voet ballen. Goede en snelle combinaties, afgewisseld met knap pe individuele acties brachten R.C.H. doorlopend aan de rand van capituleren. Maar voorlopig zagen onze voor- waartsen geen kans de bal echter de prima spelende AMSTERDAM - AMSTELYEEN - ARNHEM-DEN HAAG-NIJMEGEN Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 10