MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè borrel voor AJadodenl Veluwse Post 5 I N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM Het is dan ook iets anders dat ons bezig houdt bij hét neer schrijven van dit laatste ,,Vlokkie" van 1961. We denken aan het zakelijke element, dat in onze voetbalsport de laatste tijd meer en meer een rol speelt. Géén semiprof-club die daaraan ontkomt. En mét de zakelijkheid is de stemming in het clubverkeer ver anderd. Zakelijkheid betekent hardheid. Zakelijkheid is verstand boven gevoelens. En dat kwetst hier en daar. Ook in de regie DORP OP DE VELUWE Oudejaarsavond 1961 De oudejaarsavond is er één van terugblik. We hebben om het terugzien op één jaar Ajax-geschiedenis te vergemakkelijken, ons clubblad doorgebladerd vanaf januari 1961 (No 6) tot en met nov./dec. 1961 (No 4 en 5). We komen dan voor wat de rugge- graat van heel het gebeuren in onze club betreft te staan, voor een hoge creditpost. Ons eerste elftal handhaaft zich immers als één der grootste voetbalorganisaties van Nederland met internatio nale bekendheid en van grootse allure. Het afgelopen jaar hebben we net niet de gouden erepalm ge haald. Deze ging naar onze top-rivaal in Rotterdam. Men moge ons van ('n tikkeltjechauvinisme beschuldigen wanneer we be weren, dat het voor hetzelfde geld anders had kunnen lopen. Never mind! In het internationale vlak (beker-interland, inter- toto) heeft Ajax goed van zich afgebeten. We kunnen onze ere- ploeg daarmede op deze oudejaarsavond van harte complimenteren. Ajax speelt in het nationale en internationale voetbal-concert een duchtig deuntje mee. Onder de volgende elftallen zijn weer kampioenen te vinden. Leest u de annalen van uw club maar na. Het blijft voor de Redactie van het Ajax-nieuws een wens om méér kopij over de Ajax-toekomstte kunnen afdrukken. Er zijn nu we het toch over het clubblad hebben trouwens nog wel wensen (ge loven we) in Badhoevedorp. De brievenbus van T. M. puilt beslist niet uit. Dat weten we zeker. Hoe staan we eigenlijk met ons clubblad in het algemeen ge sproken? Zoals we het vanuit het Veluwse kunnen zien ('n hele afstand!) drijft ons goede Ajax-nieuws op de drie edele penne- ridders-redacteuren en enkele getrouwen, waaronder de dichter B. S. Ie M. een extra-vermelding verdient. Bepaald uitmuntend is ons blad wat de illustraties betreft. De actie-foto's doen het best. Maar 'n paar schrijftalenten kunnen er o.i. nog wel bij? Van welke waarde, juist in deze tijd van vervreemding van vroegere intimiteiten in de clubgevoelens, een verbindings-orgaan is, kan nauwelijks worden geschat. Er is niet meer de gemoede lijke omgang tussen de (honderden) leden, zoals we die vroeger kenden. Hoevele leden van onze club hebben b.v. ooit een woord gewisseld met onze top-spelers? Wie kent wie in Ajax? Niemand is hieraan voor het geringste debet. Bovendien zijn er onder ons mensen, die alles in het werk stellen het vlammetje van de clubgeest brandende te houden. Denk maar aan de club avonden (elke week) en de feestavonden. Ons Bestuur en/of de Commissies doen goed werk. Een paar „judo-rugzwaaien" onder toezicht van trainer Spurgeon

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5